geleceğe
atılım hakkında

Öncelikle hoşgeldin :)

Bu sayfaya gelerek şimdiye kadar kurduğun hayalleri, verdiğin emekleri bir atılıma dönüştürmek için ilk adımı attın. Yalnız unutma her şey yeni başlıyor. Geleceğe Atılım Bursu başarı, ilgi ve yeteneklerini ifade ederek, hedeflediğin programa ilk 10 tercihinde yerleşmen ve kayıt yaptırman halinde sana ek burs kazanma şansı sunan bir fırsat. Hayallerin için başvurunu yap ve Geleceğe Atılım Bursundan yararlan.

Seni bekliyoruz.

Hemen Başvur!

geleceğe atılım bursu
nedir?

 

Geleceğe Atılım Bursu, 2022 YKS’de Atılım Üniversitesinin programlarından birine “ücretli ya da indirimli” olarak yerleşen ve 2022 yılında üniversitemize kayıt yaptıran öğrencilerimize, müracaatları ile ilgili yapılan değerlendirme sonucunda verilecek ilave burstur.

 

YKS tercih dönemi bitmeden bir gün öncesine kadar başvurunu yapabilirsin. Başvurun sonucunda göndereceğimiz kabul mektubunda belirtilen burs oranları ilk 10 tercihinde yerleşeceğin ve kayıt yaptıracağın bölüm için geçerlidir. Geleceğe Atılım Bursun normal eğitim süren boyunca koşulsuz ve kesintisizdir.

kimler
başvurabilir?

2022 YKS’ye giren tüm üniversite adayları başvurabilir.

nasıl
başvurulur?

Başvur butonuna tıklaman ve istenen bilgileri eksiksiz doldurman yeterli.

Başvurunda yazdığın tüm bilgiler ve isteğine bağlı yüklediğin dosyalar Değerlendirme Komisyonuna ulaşır. Komisyon değerlendirmesi sonucu ise hayalindeki programa uygunluğun ve burs oranın belirlenir. Belirlenen bu oranlar tercih dönemi bitmeden başvurunda belirttiğin e-posta adresine gönderilir.

değerlendirme
süreci?

BAŞVUR

 

Geleceğe Atılım Burs Şartları

  1. Geleceğe Atılım Bursundan “YKS 2022 Yerleştirme Döneminde” Geleceğe Atılım Bursuna başvurup kabul mektubunda belirtilen programlara, ilk 10 tercihinde yerleşen ve üniversitemize kayıt yaptıran öğrenciler faydalanabilir.
  2. Başvurular YKS 2022 tercih dönemi bitiş tarihinden 1 (bir) gün önce biter. Bu tarihten sonra adaylar Geleceğe Atılım Bursu başvurusunda bulunamazlar.
  3. Daha önce önlisans ve lisans programı bitirmiş olan adaylar Geleceğe Atılım Bursundan faydalanamaz.
  4. Geleceğe Atılım Bursundan faydalananlar, ÖSYM ve Başarı bursları dışındaki burslardan yararlanamaz.
  5. Geleceğe Atılım Bursu'ndan sadece YKS 2022'ye giren ve yerleşen adaylar faydalanabilir, DGS ve Yatay Geçiş ile gelen öğrenciler faydalanamazlar.