geleceğe
atılım hakkında

Öncelikle hoş geldin :)

Bu sayfaya gelerek şimdiye kadar kurduğun hayalleri, verdiğin emekleri bir atılıma dönüştürmek için ilk adımı attın. Geleceğe Atılım Bursu başarı, ilgi ve yeteneklerini ifade ederek  YKS 2023 tercih dönemi bitiş tarihinden 1 (bir) gün öncesine kadar başvurunu yapman, hedeflediğin programa ilk 10 tercihinde yerleşmen ve kayıt yaptırman halinde sana ek burs kazanma şansı sunan bir fırsat. Hayallerin için başvurunu yap ve Geleceğe Atılım Bursundan yararlan.

Seni bekliyoruz…

Hemen Başvur!

geleceğe atılım bursu
nedir?

 

Geleceğe Atılım Bursu, 2023 yılında üniversitemize kayıt yaptıran öğrencilerimize, müracaatları ile ilgili yapılan değerlendirme sonucunda verilecek ilave burstur.

 

YKS tercih dönemi bitmeden bir gün öncesine kadar başvurunu tamamlamalısın. Başvurun sonrasında yapılan değerlendirme sonucunda göndereceğimiz kabul mektubunda, hangi bölüm için ne kadar ilave indirim aldığın bilgisine ulaşacaksın. 2023 YKS sınavında  Atılım Üniversitesinde ilave indirim hakkı kazandığın bir bölüme ilk 10 tercihinde yerleşmen ve kayıt yaptırman halinde kazanmış olduğun indirim devreye girecektir.

Geleceğe Atılım Bursun normal eğitim süren boyunca koşulsuz ve kesintisizdir.

başvuru
süreci

 • YKS 2023 tercih dönemi bitiş tarihinden 1 (bir) gün öncesine kadar mutlaka başvuru yapmalısın. Bu tarihten sonra kesinlikle başvuru yapamazsın.
 • Başvuru esnasında vermiş olduğun telefon numarasının ve e-posta adresinin doğru olduğundan emin olmalısın
 • Başvurunun alındığına dair sms alacaksın.
 • Değerlendirme sonucunda hangi bölüm için ne kadar ilave indirim aldığın bilgisi e-posta olarak belirttiğin adrese gönderilecek.
 • Gönderdiğimiz e-posta’nın spam’a düşme ihtimaline karşılık bu klasörü mutlaka kontrol etmelisin
 • Üniversitemizde yerleştiğin programın mutlaka ilk 10 tercihinde bulunması gerekmektedir.

nasıl
başvurulur?

Başvur butonuna tıklaman ve sadece iki dakikanı ayırarak istenen bilgileri eksiksiz doldurman yeterli.

değerlendirme
süreci?


Başvurunda yazdığın tüm bilgiler ve isteğine bağlı yüklediğin dosyalar Değerlendirme Komisyonuna ulaşır. Komisyon değerlendirmesi sonucu burs oranın belirlenir. Belirlenen bu oranlar tercih dönemi bitmeden başvurunda belirttiğin e-posta adresine gönderilir. E-posta sunucuları, e-postaları gelen kutusu yerine spam klasörüne de atabileceği için bu klasörünü de kontrol etmelisinBAŞVUR

Geleceğe Atılım Burs Şartları

 1. Geleceğe Atılım Bursundan “YKS 2023 Yerleştirme Döneminde” Geleceğe Atılım Bursuna başvurup kabul mektubunda belirtilen programlara ilk 10 tercihinde yerleşen ve üniversitemize kayıt yaptıran öğrenciler yararlanabilir.
 2. Başvurular YKS 2023 tercih dönemi bitiş tarihinden 1 (bir) gün önce biter. Bu tarihten sonra adaylar Geleceğe Atılım Bursu başvurusunda bulunamazlar.
 3. Daha önce önlisans ve lisans programı bitirmiş olan adaylar Geleceğe Atılım Bursundan yararlanamaz.
 4. Halen Atılım Üniversitesinde bir lisans programına kayıtlı olan ve YKS sınavı sonucuna göre yeniden Üniversitemize yerleştirilen öğrenciler Geleceğe Atılım Bursundan yararlanamaz 
 5. Geleceğe Atılım Bursundan faydalananlar, ÖSYM ve Başarı bursları dışındaki burslardan yararlanamaz.
 6. Geleceğe Atılım Bursundan sadece YKS 2023'ye giren ve yerleşen adaylar faydalanabilir, DGS ve Yatay Geçiş ile gelen öğrenciler faydalanamazlar.
 7. Tercih döneminde yapılan ve kabul edilen başvurular ek tercih dönemi için de geçerlidir. Tekrar başvuru yapılmasına gerek yoktur.
 8. Başka bir üniversiteye kayıtlı olan adaylar üniversitemize yerleştikleri takdirde öğrenci oldukları üniversiteden kayıtlarını sildirmeleri şartıyla Geleceğe Atılım Bursundan yararlanabilir.
 9. YKS 2023 tercih dönemi bitiş tarihinden 1 (bir) gün öncesine kadar başvurusunu yapmayan adaylar, ilk 10 tercihlerinde yerleşmeleri halinde Geleceğe Atılım Bursundan yararlanamaz.
 10. Değerlendirme sonucu e-posta ile gönderileceği için e-posta adresinin aktif olması gerekmektedir.