Geleceğe Atılım Burs Şartları

 1. Geleceğe Atılım Bursundan “YKS 2021 2.Ek Yerleştirme Döneminde” Geleceğe Atılım Bursuna başvurup kabul mektubunda belirtilen programlara yerleşen ve üniversitemize kayıt yaptıran öğrenciler faydalanabilir.
 2. 19 Ağustos tarihinden önce yapılan başvurularda verilen kabul mektuplarındaki burs oranları, 1. ek yerleştirmede veya 2. ek yerleştirmede adayın kabul mektubunda yer alan programlarımıza kayıt yaptırması durumunda geçerli olacaktır.
 3. Adaylar kabul mektuplarında yer almayan başka bir programa kayıt oldukları taktirde Geleceğe Atılım Bursundan faydalanamaz.
 4. YKS 2021 de 2. Ek Yerleştirme için Geleceğe Atılım Bursu Başvuruları, 17 Ekim 2021 Pazar günü saat 23:59’da sona erecektir.
 5. Başvurularda 5 program seçme hakkı bulunmaktadır.
 6. Başvurular tek seferde yapılacaktır. Başvuru tamamlandıktan sonra, seçilen programlarda değişiklik yapma, güncelleme ve ekleme yapılmayacaktır.
 7. Başvurulacak programlara kesin karar verilmeden başvuru yapılmamalıdır.
 8. Başvurulacak programlara kesin karar vermek için sistemin açık olacağı tarih süresinin ve 5 program hakkının değerlendirilmesi tavsiye edilir.
 9. Daha önce lisans programı bitirmiş olan adaylar Geleceğe Atılım Bursundan faydalanamaz.
 10. Geleceğe Atılım Bursundan faydalananlar başarı burslarından ve diğer burslardan yararlanamaz.
 11. 2021 YKS ile üniversitemize yerleşip 6-10 Eylül 2021 tarihleri arasında kayıt yaptırmış olan öğrencilerimiz burs başvurusunda bulunamazlar.
 12. Geleceğe Atılım Bursu'ndan sadece YKS 2021'e giren ve yerleşen adaylar faydalanabilir, DGS ve Yatay Geçiş ile gelen öğrenciler faydalanamazlar.

geleceğe
atılım hakkında

Öncelikle hoşgeldin :)

Bu sayfaya gelerek şimdiye kadar kurduğun hayalleri, verdiğin emekleri bir atılıma dönüştürmek için ilk adımı attın. Yalnız unutma her şey yeni başlıyor. Geleceğe Atılım Bursu ilgi ve yeteneklerini ifade ederek, hedeflediğin programa yerleştiğinde sana ek burs kazanma şansı sunan bir fırsat. Sen de başvuruda bulunarak, hayallerini eğitiminle ilgili kaygılarının önüne koyabilirsin. Hayallerin için başvurunu yap ve Geleceğe Atılım Bursundan yararlan.

Seni bekliyoruz.

Hemen Başvur!

Geleceğe Atılım Bursu, 2021 YKS’de Atılım Üniversitesinin programlarından birine “tam ücretli ya da indirimli” olarak yerleşen ve 2021 yılında üniversitemize kayıt yaptıran öğrencilerimize, müracaatları ile ilgili yapılan değerlendirme sonucunda verilecek ilave burstur.

 

Adayların YKS öncesi ve YKS sonuçları açıklandıktan sonra olmak üzere, iki kere tercih yapma hakları vardır. Yaptıkları iki tercih sonucunda Atılım Üniversitesi tarafından gönderilen kabul mektubu/mektuplarında belirtilen burs oranları yerleşecekleri bölüm için geçerlidir. Adaylar ilk tercihlerinde üç, ikinci tercihlerinde beş program seçebilecektir.

 

geleceğe atılım bursu
nedir?

kimler
başvurabilir?

2021 YKS’ye giren tüm üniversite adayları başvurabilir.

nasıl
başvurulur?

Başvur butonuna tıklaman ve istenen bilgileri eksiksiz doldurman yeterli.

Başvurunda yazdığın tüm bilgiler Değerlendirme Komisyonuna ulaşır. Komisyon değerlendirmesi sonucu ise hayalindeki programa uygunluğunu ve burs oranını belirler.

değerlendirme
süreci?

BAŞVUR