Bilimsel Forum - 02 03 2015

Forum 1: Ayrıntılı Bilgi

 

                         BİLME ve BİLGİ

  • Bilme ve Bilgi Nedir?
  • Neyi ve Neden ‘Bilme’?
  • Bilgi Üretimi ve Dolaşımı
  • Bilgi Üretiminde Amaç ve Aranan Sonuçlar

 

TARİH:  03.Mart, Salı

SAAT:   14:00-16:00

YER:     Kadriye Zaim Kütüphanesi, Toplantı Odası

FORUM KONUSUNUN GEREKÇESİ: Bilimsel “Bilme” ve bilme faaliyetinin sonuçlarından biri olan “bilgi” konusu herhangi bir bilimsel girişimde (örneğin tez yazmada), girişimin tutarlılığını ve geçerliliğini belirleyen en öncül koşullardan biridir. Bu nedenle, ilk forum konusunu “bilme ve bilgi” olarak belirledik. FORUM’da öncelikle bu  “kavramsal/düşünsel” birimlerin betimlemesi ve ilişkisel açıklamalar üzerinde duracağız; felsefi bir tartışmadan çok, bilme, bilme girişimi, bilgi üretimi, dolaşımı ve kullanımıyla ilgili olarak “sorunlar ve çözümler” üzerinde odaklanacağız.

KATILIMCILARDAN BEKLENTİMİZ: Forum katılanların “katkılarıyla” başlayacak, ardından, özellikle tez yazanların veya araştırma yapanların, FORUM konusu çerçevesi içinde getirecekleri somut konular/sorunlar üzerinde tartışılacak ve çözümler üretilecektir. Dolayısıyla, Forum'un faydalı olabilmesi, katılımcıların hazırlıklı gelmesine bağlıdır.  

FORUM MODERATÖRÜ: İrfan Erdoğan 

Katılım Bilgileri için Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü web sayfasındaki ‘Bilimsel Forum sayfasını ziyaret ediniz.