HIST101 dersi vize mazeret sınavı duyurusu - 21 12 2020

Değerli öğrenciler, HIST101 dersinin 2020-2021 Güz Dönemi Vize Mazeret Sınavı 30 Aralık 2020’de saat 20.00-20.15 saatleri arasında, Moodle’daki HIST101 dersi içinde yer alan “Vize Mazeret Sınavı” bölümünden, aşağıda açıklandığı şekilde yapılacaktır.

Vize Sınavına girenler, Vize Mazeret Sınavına giremeyecektir.

Vize Mazeret Sınavına, çeşitli sorunlar nedeniyle (geç kayıt, sağlık gibi) Vize Sınavına giremeyen öğrenciler katılabilecektir. Bu durumda olan öğrencilerimizin sınava tanımlanabilmesi için, 28 Aralık 2020 saat 13.00’ye kadar, Öğrenci numarası, adı, soyadı ve gireceği dersin kodunu bir ileti ile “gultekin.birlik@atilim.edu.tr”  adresine göndermeleri gerekmektedir.

Vize Mazeret Sınavı uzaktan online şeklinde, test olarak uygulanacak ve puanları eşit olan 10 soru sorulacaktır. Vize sınavı 40 puan üzerinden değerlendirilecektir. Sınav süresi 15 dakikadır.

Sınava girmek için gerekli teknik altyapının (bilgisayar, internet bağlantısı gibi) hazırlanmasının, öğrencilerimizin sorumluluğunda olduğu unutulmamalıdır.

Vize konuları, başlangıç yansısından 2. Meşrutiyet Dönemi Düşünce Akımları (hariç) yansılarına kadar olan konuları içermektedir.

Moodle’a konan ders yansıları esas olmakla birlikte, derste anlatılanların da çalışılması gereklidir. 

Sınav sırasında yaşanabilecek olumsuzluklar “gultekin.birlik@atilim.edu.tr”  adresine yazılmalıdır. Sınav sırasında, yaşanabilecek olumsuzluklar gibi konularda sizlere yapılacak duyuruları, Moodle'daki duyurulardan takip etmeniz gereklidir.

Sınav notunuzu, cevaplarınızı ve doğru cevapları, sınava girdiğiniz “Vize Mazeret Sınavı”  bölümünden, sınav bitiminde öğrenebilirsiniz.

Hepinize başarılar dilerim. Doç.Dr. Gültekin K. Birlik