TÜRKÇE EĞİTİM YAPAN BÖLÜM ÖĞRENCİLERİ İÇİN DÜZEY SAPTAMA VE MUAFİYET SINAVI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU - 07 08 2017

Değerli Öğrencimiz,

 

Türkçe eğitim yapan bölümleri (Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Türkçe İşletme, Türkçe İktisat, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi) kazanan öğrencilerimiz olarak, bölüm derslerinizin yanısıra İngilizce dersleri de alacaksınız. Modern Diller Bölümü’nün sunduğu bu zorunlu 6 dönemlik İngilizce derslerinden muaf olabilmeniz için Düzey Saptama Muafiyet Sınavı’na girmeniz gerekmektedir.

 

Bu sınavın amacı, İngilizce düzeyinizi ölçerek sizleri en uygun sınıflara yerleştirmek ve/veya bazı derslerden muaf olmanızı sağlamaktır. Bu sınava katılım hakkı Atılım’daki öğrenim hayatınızda sadece bir defaya mahsus sizlere verilecektir. Muaf olduğunuz her bir ders için AA (en yüksek) harf notu alacaksınız.

 

14-18 Ağustos 2017 tarihlerinde kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra aynı gün Hukuk Fakültesi’nde belirlenen salonlarda sınavı alabileceksiniz. Sınava girmediğiniz takdirde düzeyiniz ’0’ kabul edilecek ve hiçbir İngilizce dersinden muaf olamayacaksınız.

 

Sınavı alabilmeniz için kayıt esnasında size verilen ATILIM ÖĞRENCİ KİMLİĞİNİZİ MUTLAKA yanınızda bulundurmanız önemle rica olunur.

 

Sınav Tarihi: 14-18 Ağustos 2017 (Her gün)

Sınav Saati: 16:00-17:30

Sınav Yeri: Hukuk Fakültesi