Öğrencilerimiz UNİKOP 4. Mühendislik Öğrenci Proje Pazarında Türkiye İkincisi oldular....
22.05.2017

Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yılser Devrim danışmanlığında öğrencilerimiz Yağmur Budak, F. Cansu İskenderoğlu, Yalım Gültekin, Arife Sağlam, Nurhan Üregen ve Birnur Kaya Atılım Üniversitesi desteği ile  Lisans Araştırma Projeleri (LAP) kapsamında geliştirdiği “ASKERİ UYGULAMALAR İÇİN SODYUM BORHİDRÜR BESLEMELİ PEM YAKIT HÜCRESİ GELİŞTİRİLMESİ başlıklı Sanayi Destekli projeleri ile UNİKOP 4. Mühendislik Öğrenci Proje Pazarında" Savunma Sanayi, Robotik ve Uzay Teknolojileri alanında Türkiye ikinciliği aldılar.

17-18 Mayıs 2017 tarihlerinde KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) ve Selçuk Üniversitesi’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen “UNİKOP 4. Mühendislik Öğrenci Proje Pazarı” Mühendislik Fakültesi öğrencilerinde bilimsel düşünme, araştırma, araştırmacılık ve proje kültürü ilgi ve anlayışının oluşup gelişmesine katkıda bulunmak, öğrencileri proje üretmeye ve proje geliştirmeye özendirmek ve geleceğin bilim insanları olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla“ düzenlenmektedir. 

Proje kapsamında savunma sanayinde özellikle elektrik şebekesinin olmadığı taşınabilir uygulamalarda kullanılmak üzere sodyum bor hidrür ile çalışan prototip bir sistem PEM yakıt hücresi sistemi hazırlanmıştır.  Öğretim üyemizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.