Önemli Duyurular

 

13 Ocak 2023 Cuma

Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Uzaktan Eğitim Lisansüstü programları başvurularının son günü

17 Ocak 2023 Salı

 

Lisansüstü  başvurusu yapan öğrenciler için İngilizce yeterlik sınavı (APEX)

18 Ocak 2023 Çarşamba

 

17 Ocak 2023 tarihinde yapılan İngilizce yeterlik sınavı (APEX) sonucunun
duyurulması

25 Ocak 2023 Çarşamba

 

Fen Bilimleri Enstitüsü Lisansüstü programları başvuru sonuçlarının duyurulması

25 Ocak 2023 Çarşamba

30 Ocak 2023 Pazartesi

Fen Bilimleri Enstitüsü'ne yeni kayıt olacak öğrencilerin ücret ödeme, kesin kayıt işlemleri ve ders kayıtlarının yapılması

25 Ocak 2023 Çarşamba

30 Ocak 2023 Pazartesi

Bahar dönemi ders kayıtları ve danışman onayları 

30 Ocak 2023 Pazartesi

5 Mayıs 2023 Cuma

Bahar dönemi derslerin başlaması - sona ermesi (Önlisans, Lisans ve Lisansüstü)

6 Şubat 2023 Pazartesi

8 Şubat 2023 Çarşamba

Ders ekle-bırak günleri 

 

24 Şubat 2023 Cuma

Dönem izni (kayıt dondurma) başvurularının son günü

 

Enstitü Müdürümüz Prof. Dr. Ender Keskinkılıç Fen Bilimleri Enstitüsünü Anlatıyor

Enstitümüz...

Atılım Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü 17 Temmuz 1997 yılında  kurulmuş olup 2001-2002 akademik yılı bahar döneminde Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Yüksek Lisans programının eğitime başlamasıyla faaliyete geçmiştir. Bu gün gelinen noktada, araştırmaya yönelik bir üniversite olma yolunda hızla ilerleyen Atılım Üniversitesi'nin bu stratejisine paralel olarak Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde lisansüstü (yüksek lisans ve doktora) programların sayısı önemli derecede artmıştır.

Günümüzde teknolojide yaşanan hızlı gelişmelerin bilim, mühendislik ve mimarlık gibi alanlarda yansımaları olmakta ve bu alanlarda yetişmiş ve uzman iş gücü talebi artmaktadır. Bu durumun bilincinde olarak, Fen Bilimleri Enstitüsü lisansüstü programları, öğrencilerin güncel teknoloji kullanarak gerçek yaşam problemlerini disiplinlerarası ilişkileri de gözetecek bir şekilde çözmelerine olanak sağlayacak bir şekilde düzenlenmiştir. O nedenle lisansüstü (yüksek lisans ve doktora) program müfredatları güncel tutulmakta ve bu alanlarda lisansüstü eğitim yapmak isteyen öğrenciler çeşitli burslarla desteklenmektedir.  Bu sayede öğrencilerin eğitimleri sırasında güncel bilgilerle donanması ve araştırmalarında ileri teknolojiyi kullanması  mümkün hale gelmektedir.

Atılım Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü lisansüstü programları Mimarlık Doktora ve  Mimarlık  Yüksek Lisans Programları hariç, İngilizce dilinde yürütülmektedir. Lisansüstü programlara yönelik bilgiler, programlara nasıl başvurulacağı ve başvuru şartları web sayfamızda yer almaktadır.

Haberler

Etkinlikler