Öğr. Gör. Feride GÜVEN

feride.guven@atilim.edu.tr

Sayın Ziyaretçi,

Yabancı Diller Yüksek Okulu,  Modern Diller Bölümü (MDB) web sitesine hoşgeldiniz.

Modern Diller Bölümü Üniversitemize yeni kaydolan tüm öğrencilerimize eğitim dillerine göre  Temel İngilizce  ya da Akademik İngilizce eğitimi veren  bir bölümdür. Öğrencilerin bölümlerine, ve eğitime başlama düzeylerine göre İngilizce eğitiminin süresi ve içeriği farklı olmaktadır.

Bölümümüz, İngilizce eğitim veren bölüm öğrencileri için, Temel İngilizce eğitiminden ve/ya  yeterlilik (ya da dengi)  sınavından sonra bölümlerine geçen öğrencilerin, kazandıkları temel  İngilizce iletişim  bilgi ve becerilerinin üzerine bölümlerdeki İngilizce eğitimleri için  gerekli  olan akademik dil becerileri,Türkçe eğitim veren bölüm öğrencileri için de temel ingilizce becerileri kazandırmaktadır.

Her iki grup öğrenci için de bu süre 2016 yılından itibaren üç yıla çıkarılmış ve mezun oluncaya kadar İngilizce ile yüz yüz e olma süresi artırılmıştır.

Bölümümüzde öğrencilerimize ileri düzey öğrenme olanakları ve uzaktan eğitim ve teknoloji desteği sunarak bölüm derslerini anlama, analiz etme, içselleştirme gibi beceriler kazandırmakta ve bölüm derslerinde  başarılı olmalarına yardım etmekteyiz.

Modern Diller Bölümü’nde programlarımızı öğrenci ihtiyaçlarına göre sık sık  güncelleyerek geliştirmekte ve bu çerçevede temel İngilizce bilgi ve becerilerinin üzerine eleştirel okuma, akademik yazma, rapor yazma, etkili dinleme ve konuşma ile sunum becerileri kazanmalarına yardımcı olmaktayız.

Bölümümüzde programda bulunan derslerin yanı sıra ders dışı etkinliklere de yer verilmektedir. Klüp çalışmaları ve 1Kitap 1Konu etkinliği bunlardan bazılarıdır. Öğrencilerin bu çalışmalara katılmaları çeşitli yollarla teşvik edilmektedir.

Öğrencilerimize İngilizce nin dışında ikinci yabancı dil olanakları da sunarak onlara seçmeli olarak, Almanca,Fransızca,Rusca, İspanyolca, Japonca ve talebe göre başka dersler de açılmaktadır.

Destek bir bölüm olarak İngilizce bilgi ve becerilerinin öğrencilerimize sadece üniversitedeki eğitimlerinde değil, profesyonel ve sosyal hayatlarında yaşam boyu öğrenenler olabilmeleri ve yeni ufuklara yönlenebilmeleri açısından da katkıda bulunacağını düşünüyoruz.

Yabancı dil ders okutmanları  Yök süreçlerine göre özenle seçilmiş, alanında uzman, değişim gelişim ve ekip çalışması konusunda istekli hocalardır.

Web sitemizde öğrencilerimize sunduğumuz dersler, program içerikleri, ilgili kaynaklar ve bölümümüzle (MDB) ilgili duyuru ve etkinliklere dair bilgilere ulaşabilirsiniz.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Haberler

Etkinlikler

Kültürel ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sergi Alanı

Kültürel ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Kültürel ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sergi Alanı
12-30 Mayıs 2022, 09:00 - 19:00

Tiyatro: Benim Doktor Oğlum

Kültürel ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Yeni Sahne
14-21 Mayıs 2022, 20:30 - 22:30

Atılım Üniversitesi Metal Şekillendirme Mükemmeliyet Merkezi olarak "On The Generatıon And Evolutıon of Resıdual Stress Durıng Manufacturıng of Hıgh Value Components" konusunda çevrim içi seminer düzenlemekteyiz. Sizleri bu seminerde görmekten memnuniyet duyacağız.

Metal Şekillendirme Mükemmeliyet Merkezi
Online
18 Mayıs 2022, 15:00 - 18 Mayıs 2023, 17:00

ART 251 Sulu Boya Resim Dersi Sevgi Çiçeği Sergisi 27 Mayıs 2022 Cuma Saat:11.00'de Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, 4. Kat Sergi Alanında açılacaktır.

Güzel Sanatlar Ortak Dersler
Atılım Üniversitesi, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, 4. Kat Sergi Alanı
27 Mayıs 2022, 11:00 - 03 Haziran 2022, 11:00

ART 252 Serbest Seramik Şekillendirme Dersi Öğrenci Çalışmaları Sergisi 27 Mayıs 2022 Cuma Saat:11.00'de Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, 4. Kat Sergi Alanında katılımlarınızı bekleriz.

Güzel Sanatlar Ortak Dersler
Atılım Üniversitesi, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, 4. Kat Sergi Alanı
27 Mayıs 2022, 11:00 - 03 Haziran 2022, 11:00

ART 262 Geleneksel Çini Dekorlama ve Çağdaş Yorumlamalar Dersi Öğrenci Çalışmaları Sergisi 27 Mayıs 2022 Cuma Saat:14.30'da Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, 4. Kat Sergi Alanında katılımlarınızı bekleriz.

Güzel Sanatlar Ortak Dersler
Atılım Üniversitesi, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, 4. Kat Sergi Alanı
27 Mayıs 2022, 11:00 - 03 Haziran 2022, 11:00