ATILIM HIZLI MENÜ
Atacs

Öğrenci Bilgi Sistemi

Akademik Takvim

2017 - 2018 Yılı akademik takvim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

E-Posta

Üniversite personellerimiz ve öğrencilerimiz webmail girişlerini buradan yapabilirler.

2002 yılında İdari İşler Müdürlüğü olarak kurulan birimimiz; Yerleşke içerisinde ve dışında bulunan binaların bakım ,onarım işlerini yapmak,kazan dairesi,asansör,yürüyen merdiven bakım onarım ve işletmesini sağlamak;binaların ve yerleşkenin,iç ve dış alan temizliklerini yapmak,gelen konukların ağırlanması,gerekli tertip ve düzenlemelerin yapılıp,kontrollerinin sağlanmasını amaçlamıştır.

2005 yılında ise 5188 yasa ile gerekli izinler alınarak koruma ve güvenlik birimi kurulup,3 kişilik güvenlik ekibi ile üniversitenin kendi bünyesinde hizmet vermeye başlanması sağlanmıştır.

İlk kuruluşunda üç temizlik personeli  ve bir bakım onarım personeli(marangoz) ile hizmet verilmeye başlanmış olup, bu sayı 2017 yılı itibariyle 3 Yardımcı hizmet şefi,79 temizlik personeli ve 13 bakım onarım personeli (marangoz,boyacı,sıhhi tesisatçı vb.) ile sürekli hizmet çıtasını yükselterek çalışmaya devam etmektedir.

Kuruluşunda bir bakım onarım(marangoz) personeli ile başlanan ve 2017 yılında 13 kişilik bakım onarım alanında uzmanlaşmış kadrosu ile; Yerleşke içerisinde ve dışında bulunan genel alan ve fakültelerdeki marangoz,boya-badana,su tesisatı,bordür taşı,fayans işleri ,kanal kazma,beton atma,iskele kurulumu vb. tadilat işleri gerekli güvenlik talimatları doğrultusunda titizlikle ve ivedi olarak yerine getirilmektedir.

Çevre temizlik ve bakım onarım personeli, kış aylarında ayrıca karla mücadele,tuzlama ve buzlanmalara karşı sölüsyonlama işleride yapmaktadır.Kampüs iç ve dış taşıma işleri de birimimiz tarafından yapılmaktadır.

 

 Gerekli temizlik eğitimleriyle donanımlı hale getirilen temizlik personelleri,uzmanlaşmış      

 kadrosu ile;Yerleşke içerisinde ve dışında  bulunan fakültelerdeki temizlik işlerini ve çay,kahve vb. ikram işlerini yürütmektedir.Hizmetli personel kadromuz ile çay ocaklarının servis ve ikram işleri,ofis temizlikleri,sınıf,konferans salonları,genel alan wc,laboratuar,koridor,merdiven,asansör vb. temizlikler hijyen standartlarında yapılmaktadır.

Fakültelerin  dış cephe ve iç cam temizlikleri gerekli güvenlik tedbirleri alınarak periyodik olarak temizlenmektedir.

Konferans salonları temizliği ve hazırlıklarının yapılması(kürsü,masa,sandalye ve su,bardak vb.) birimimiz tarafından yapılmaktadır.

Ayrıca  taşıma ve kargo,posta için paketleme,çanta hazırlama işleri de birimimiz tarafından yapılmaktadır.