ATILIM HIZLI MENÜ
Atacs

Öğrenci Bilgi Sistemi

Akademik Takvim

2017 - 2018 Yılı akademik takvim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

E-Posta

Üniversite personellerimiz ve öğrencilerimiz webmail girişlerini buradan yapabilirler.

Prof. Dr. İbrahim AKMAN

ibrahim.akman@atilim.edu.tr

Bilgisayar Mühendisliği bölümü kısaca bilgisayar sistemlerinin yazılım ve donanım birimlerinin tasarımını, geliştirilmesini ve bakımını içeren bir meslek dalıdır.

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 1998 yılında kurulmuş olup erkek öğrenci ve öğretim üyesi sayısı bakımından halen Atılım Üniversitesi Mühendislik Fakültesindeki en büyük bölümdür. Bölüm akademik personeli ulusal ve uluslararası alanda prestij sahibi kurumlardan diploma almış elemanlardan oluşmaktadır. Bölümümüz en yeni öğretim yöntemlerini ve laboratuvar tekniklerini yakından izlemektedir. Bu kapsamda, öğrencilerimizin bilgisayar alanında mühendislik yaklaşımlarını kullanarak etkin çözümler üretebilen ve yeni yönelimler sağlayan nitelikli bireyler haline gelmesi için onlarla etkili bir ilişki geliştirmeyi ve yararlı bir ortam yaratmayı amaçlamaktayız.


Lisans programımız özenle hazırlanmış olup mezuniyetten sonraki çalışma ortamlarının gereksinimlerini karşılayacak şekilde uluslararası standartlar baz alınarak periyodik olarak güncellenmektedir. Müfredatımız öğrencilerin laboratuvar ortamlarında bilgisayar ve yazılım sistemlerini geliştirmek ve bakımını sağlamak gibi önemli konularda bilgi kazanmalarına yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Sunulan derslerin bir diğer amacı ise, öğrencilere teknik bilgi öğretmenin yanı sıra, onların ekip çalışması, iletişim ve liderlik becerilerini ve kendi başlarına yeni bilgi edinme yeteneklerini geliştirmektir. Bölümümüz aynı zamanda "tezli" veya "tezsiz" opsiyonlu yüksek lisans (MS) programına da sahiptir.

Yüksek lisans programındaki derslerin çoğu, endüstrinin gereksinimlerini karşılayacak ve öğrencileri teknolojideki en son gelişmelerle donatacak şekilde tasarlanmıştır. Bu programa başvuran ve bilgisayar mühendisliği derecesine sahip olmayan veya bu disiplinin esasları konusunda deneyim sahibi olmayan öğrencilerin bilgisayar mühendisliğinin bazı alanlarında bilimsel hazırlık dersleri almaları gerekmektedir.