1515149094-ATILIM_AFİŞ_V2.jpg

Projenin amacı

Atılım’lı akademisyen ve öğrencilere girişimcilik eğitimleri vermektir.

Eğitim aşağıdaki modüllerden oluşmaktadır:

  1. Girişimciliğin Temelleri
  2. İş Modelleme
  3. Etkili Sunum
  4. Finansal Yönetim
  5. Pazarlama
  6. Tecrübe Paylaşımı

Eğitimlerin özelliği:

  • Her modül alanında uzman kişilerce verilir.
  • Dersler eğlenceli ve öğreticidir.
  • Dersler uygulamalıdır.
  • Eğitimler toplam 92 saat olacaktır.

Geçmiş yılların eğitim fotoğraflarına ulaşmak için tıklayınız.

Proje hakkında detaylı bilgi almak üzere proje asistanı Ayşe Kuyrukçu’ya (0 312 586 83 24 – ayse.kuyrukcu@atilim.edu.tr) veya proje yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Elif Kalaycı’ya (0 312 586 86 50) iletişim bilgilerinden veya girisimcininatilimi@atilim.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.!

HEMEN BAŞVUR

RENGARENK bir program. 2013’ten beri 9 kere açıldı. Epey bir mezunumuz da olmuş. Bu zamana kadar eğitimi alanlara sorduk. Bir cümlede bu programı özetler misiniz dedik ve işte söyledikleri:

Cihan Furkan Çınar (İktisat 1. Sınıf): Hayatta kaybetmeyi ve bunun karsısında nasıl bir bicimde durabileceğimizi öğrendik.

Ali Cemal Özer (İşletme, 3. Sınıf): Bir işletme sahibinin öğrenebileceği herşeyi 2 ayda öğreten program derim. Ve zerre abartı yapmıyorum bunu söylerken.

Damla Esin Orhan (Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, 1. Sınıf): 72 saatte girisimcilik , arkadaslik ve muazzam bir hayat tecrübesi.

Öykü Tezgel (İktisat 1. Sınıf): Hayatta kaybetmenin iyi yanları olduğunu gösteren ve bu başarısızlığın daha büyük bir başarıya ulaşmasını öğreten bir program.

Büşra Yılman : (İktisat, 2. Sınıf): Girişimcilik yapmak isteyen ama hep bazı gerekçelerle bundan geride duran kişinin “bir tek sen” olmadığını öğreten program.

Büşra Yılmaz: (Turizm, 2. Sınıf): Baska insanların fikirlerinin sizin fikirlerinizin sesini engellemesine izin vermeyin. Bazı insanlar olmasini ister bazi insanlar oldurur. Siz de fikirlerinizin olmasindan yanaysaniz Girisimcinin Atilimi-9 sizin bir adım atmaniza olanak saglasin.

Şeyma Çalış (İktisat, Türkçe, 1. Sınıf): “Benim fikrim çok güzel bir fikir ama bunu daha önce mutlaka birisi düşünmüş,yapmıştır. ” değil. “Benim fikrim güzel bir fikir ,bu kimilerinin aklına gelmiş olsa bile bunu yapmalıyım,daha iyisini yapabilirim.” demeyi öğrendiğiniz yer.

Mehmet Altun (Uçak Gövde, Motor Vakım, Hazırlık): Herkese tavsiye ederim elimizdeki projelerimizi d3gerlendirme acisindan cok onemli ve cok yardimci olan bi kurstur.

Serpil Yalın ( İşletme Türkçe, 1. Sınıf): Ufka bakan gözlerimizdeki perdeyi kaldırmada, bakış açımızo genişletmekte çok katkı sağladı.

Ceren Çakıcı (İktisat, 2. Sınıf): İş hayatında görmemiz gereken tüm doğru ve yanlışları önceden bizlere gösteren eğitim derim

Selda Şahin (İktisat, 1. Sınıf): Biliyoruz herkes size bugüne kadar yapamazsınız dedi şimdi sıra yapabilirsiniz yapabiliriz diyenlerin yanında olma zamanı. Bu gücün bizde olduğunu biliyoruz.

Furkan Özdamar (Turizm, 2. Sınıf): Önemli olanın fikir bulmak değil fikri hayata geçirmek olduğunu ve bunu yaparkende fikre aşık olmadan en doğru teknikleri ve farklı düşünmeyi öğrenip, deneyip yanılarak fikrin geliştirileceğini öğrendim.

Murat Burak Aslan (Endüstri Ürünleri Tasarımı, 4. Sınıf): Bu program,yalnizca bir girisimcilik programi degil. Ayni zamanda bir kişisel gelişim programı.satis,pazarlama,reklam,tanitim,surec planlamasi ve daha bir cok konuda ,gelecek hayatimizi sekillendirmemizde yardimci olacak bir paket programdan bahsediyoruz.bir universitenin ogrencilerine verebilecegi cok degerli bir destek ve egitim.butun emegi gecenlere tesekkurler

Naz Mercan (Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, 2. Sınıf): Arkanıza baktığınızda üniversite hayatınızın boş geçmediğini görmek istiyorsanız bu programa katılmalısınız. İnanın orda geçirdiğiniz 1 saatin verdiği keyfi 10 saat cafede otururken almıyo insan. Şahsen bana onca ağır dersimin  arasında terapi gibi geliyor. Koşa koşa gidiyorum. Çünkü biz şu zamana kadar düşünmediğimiz şeyleri düşünüp sorgulamadığımız gerçekleri sorguladık, her gün yeni bir bilgi öğrendik. Çok değerli hocalarımız var ve belki de bizim istesek de ulaşamayacağımız insanlarla bizleri buluşturdular tanışma fırsatı yarattılar. Çevrenizde sizlere sen onu yapamazsın diyecek elbette çok kişi olacaktır ama bu programda dünyanın en saçma fikrine bile saygı duyulur fikirlerinizi özgürce ifade edebileceğiniz mükemmel bir platform. Hocalarımız bize illaki girişimci olacaksınız diye bir şey yok diyorlar ve evet olmayadabilirz ama biz beynimizi farklı yönlerde çalıştırmayı öğrendik artık tüketmek değil üretmek isteyen gençler olduk. Sosyalleştik, insanların arasına karışıp onlarla röportaj yaptık. Topluluk karşısında konuşma becerilerimiz ve kendimize güvenimiz arttı. Patron siz olmak istiyorsanız kesinlikle katılmalısınız.Herkese tavsiye ediyorum. Kimseye aldırış etmeyin ve zaman ayırın pişman olmayacaksınız. Bana kazandırdığınız çok şey var. Bütün hocalarıma ve arkadaşlarıma  teşekkür ediyorum.

Haberler

Etkinlikler

Sergi: "Doğa Alarm Veriyor / Nature's Cry" 

Kültürel ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Kültür Müdürlüğü Sergi Salonu
04-31 Ekim 2021, 09:00 - 18:00

EUT481 Tasarımcı ve Endüstri dersinin 2 Kasım Salı günü konukları "Prods Design" kurucusu Levent Muslular ve Eda Çetiz olacak.

Endüstriyel Tasarım
1020 Konferans Salonu
02 Kasım 2021, 13:30 - 16:30

Katılımcı : Dr. Murat Durak

Enerji Sistemleri Mühendisliği
Kemal Zaim Sunel Konferans Salonu
03 Kasım 2021, 14:30 - 17:30

"Kültür Varlıklarının Korunması: Yöntem ve Uygulamalar" isimli konferans 04 Kasım 2021 Perşembe günü saat 14.30'da gerçekleşecektir.

Türkiye Tarih Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi
1022 Konferans Salonu Mühendislik Fakültesi Binası, 1. Kat
04 Kasım 2021, 14:30 - 16:30