Sevgili Öğrenciler;

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programımız kamu, üniversite, özel ve vakıf hastanelerinde, özel klinikler ve tıp merkezlerinde, özel görüntüleme merkezlerinde, radyoterapi ünitelerinde ve sağlık araştırma merkezleri’nde görev alacak Tıbbi Görüntüleme Teknikeri ihtiyacınının karşılanması amacıyla kurulmuştur. Bununla beraber nükleer tıp ve radyoterapi alanlarında da istihdam olanakları mevcuttur. Programımız, bu alanlarda çalışabilecek kalifiye ve donanımlı sağlık personelleri yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bunun yanısıra mezunlarımız, Dikey Geçiş Sınavında başarılı olmaları halinde Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri lisans bölümlerine geçiş yapma imkanına da sahiptir.

Programımız, ön lisans düzeyinde mesleki yüksek eğitim ve öğretim vermektedir. Ders programları, öğrencilerin istihdam olanaklarını ve mesleki beceri düzeylerini en üst seviyede tutacak şekilde planlanmıştır. Derslerin gerçekleşeceği derslikler ve donanımlı uygulama laboratuvarları, günümüzün mevcut teknolojisiyle beraber, gelişmekte olan  tıbbi görüntüleme teknolojisinin geleceğini planlayarak hazırlanmıştır. Öğrencilerin kendilerini klinik ortamında geliştirerek bildiklerini uygulayabilmeleri için seçkin sağlık kuruluşlarında staj imkânısunmaktayız. Radyoloji ve nükleer tıp alanındaki yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri takip edip uygulayabilen, özverili, nitelikli bireyler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programımız hakkında daha fazla bilgiye, Atılım Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı Bölüm Başkanlığı ve öğretim kadromuz yoluyla ulaşabilirsiniz.

Misyon

Tıbbi görüntüleme ve radyoterapi basamaklarını başarı ile yürütebilen, sektördeki teknolojik gelişmelere hakim, yenilikleri kavrayıp uygulayabilen, dinamik, yardımsever ve nitelikli tıbbi görüntüleme teknikerleri yetiştirmektir.

Vizyon

Ülkemize görev bilinci olan, bilimsel bilgi ışığında değişime ve gelişmeye açık, sorun çözme yetenekleri gelişmiş, bilgiye erişme yöntemlerini öğrenmiş, mesleğini ulusal ve uluslararası standartlarda icra edebilen tıbbi görüntüleme teknikerleri kazandırmaktır

Haberler

Etkinlikler

Online tanıtım etkinliğimize davetlisiniz

İşletme
Zoom
01 Temmuz 2022, 10:12 - 01 Ekim 2022, 10:12

Ethos Tiyatro Festivalleri Fotoğraf Sergisi

Kültürel ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Kültürel ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sergi Alanı
20 Eylül 2022, 09:06 - 11 Ekim 2022, 18:06

30 Eylül 2022 Cuma günü saat 10.00'da mimar Mert Uslu tarafından MMR 301-302 Mimari Tasarım III-IV dersleri kapsamında  "İzmir Tarımı Geliştirme Merkezi | Sasalı Biolab" başlıklı çevrimiçi sunum gerçekleştirilecektir. Katılımlarınızı bekleriz.

Mimarlık Bölümü
Zoom Meeting (online)
30 Eylül 2022, 10:00 - 13:30

Havacılık ve Uzay Topluluğu

Kültürel ve Sosyal İşler Müdürlüğü
1022 no'lu salon
19 Ekim 2022, 13:00 - 15:00