Sevgili Öğrenciler;

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programımız kamu, üniversite, özel ve vakıf hastanelerinde, özel klinikler ve tıp merkezlerinde, özel görüntüleme merkezlerinde, radyoterapi ünitelerinde ve sağlık araştırma merkezleri’nde görev alacak Tıbbi Görüntüleme Teknikeri ihtiyacınının karşılanması amacıyla kurulmuştur. Bununla beraber nükleer tıp ve radyoterapi alanlarında da istihdam olanakları mevcuttur. Programımız, bu alanlarda çalışabilecek kalifiye ve donanımlı sağlık personelleri yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bunun yanısıra mezunlarımız, Dikey Geçiş Sınavında başarılı olmaları halinde Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri lisans bölümlerine geçiş yapma imkanına da sahiptir.

Programımız, ön lisans düzeyinde mesleki yüksek eğitim ve öğretim vermektedir. Ders programları, öğrencilerin istihdam olanaklarını ve mesleki beceri düzeylerini en üst seviyede tutacak şekilde planlanmıştır. Derslerin gerçekleşeceği derslikler ve donanımlı uygulama laboratuvarları, günümüzün mevcut teknolojisiyle beraber, gelişmekte olan  tıbbi görüntüleme teknolojisinin geleceğini planlayarak hazırlanmıştır. Öğrencilerin kendilerini klinik ortamında geliştirerek bildiklerini uygulayabilmeleri için seçkin sağlık kuruluşlarında staj imkânısunmaktayız. Radyoloji ve nükleer tıp alanındaki yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri takip edip uygulayabilen, özverili, nitelikli bireyler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programımız hakkında daha fazla bilgiye, Atılım Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı Bölüm Başkanlığı ve öğretim kadromuz yoluyla ulaşabilirsiniz.

Misyon

Tıbbi görüntüleme ve radyoterapi basamaklarını başarı ile yürütebilen, sektördeki teknolojik gelişmelere hakim, yenilikleri kavrayıp uygulayabilen, dinamik, yardımsever ve nitelikli tıbbi görüntüleme teknikerleri yetiştirmektir.

Vizyon

Ülkemize görev bilinci olan, bilimsel bilgi ışığında değişime ve gelişmeye açık, sorun çözme yetenekleri gelişmiş, bilgiye erişme yöntemlerini öğrenmiş, mesleğini ulusal ve uluslararası standartlarda icra edebilen tıbbi görüntüleme teknikerleri kazandırmaktır

Haberler

Etkinlikler

Bölümümüzce düzenlenen 30 Eylül Dünya Çeviri Günü Etkinliğine tüm öğrencilerimiz ve mensuplarımız davetlidir.

İngilizce Mütercim ve Tercümanlık
Lamia Ergenekon Konferans Salonu
29 Eylül 2023, 10:00 - 14:00

📍Baykuş-Çekirge Hukukta Mentorluk Programı başlıyor🤩 Hukuk Fakültesi öğrencilerimizi, çeşitli kurum ve kuruluşlardan hukukun farklı alanlarında uzmanlaşmış hukukçular ile bir araya getiriyoruz! Programın tanıtım toplantısına tüm Hukuk Fakültesi öğrencilerimiz davetlidir.

Kariyer Planlama ve Ortak Eğitim Koordinatörlüğü
Hukuk Fakültesi 2. Kat 202 Nolu Oda
29 Eylül 2023, 12:00 - 31 Mayıs 2024, 12:00

ARGEDA-TTO Direktörlüğü tarafından TÜBİTAK-TEYDEB programları ile ilgili bilgilendirme eğitimi düzenlenecektir.

ARGEDA - Teknoloji Transfer Ofisi Direktörlüğü
Mühendislik Fakültesi A blok 1.kat 1022 Nolu Salon
04 Ekim 2023, 14:00 - 16:30

2023 - 2024 Akademik Yılı Açılış Töreni

Kültürel ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Orhan Zaim Konferans Salonu
09 Ekim 2023, 14:00 - 18:00

100. Yılında Türkiye Cumhuriyeti Sempozyumu

Fen-Edebiyat Fakültesi
Orhan Zaim Konferans Salonu
20 Ekim 2023, 09:30 - 17:30

"100. Yılında Türkiye'de Sermaye Piyasaları"

İktisat Ana Bilim Dalı
İşletme Fakültesi Lamia Ergenekon Konferans Salonu
25 Ekim 2023, 13:30 - 15:00

"İkinci Yüzyıla Girerken Enflasyon ve Para Politikası"

İktisat Ana Bilim Dalı
İşletme Fakültesi - Lamia Ergenekon Konferans Salonu
30 Ekim 2023, 13:30 - 15:30