Bölüm Tanıtımı
Atılım Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümü kurulduğu yıldan bugüne kadar, alanın ihtiyaçları bağlamında en güncel teknolojiyi uygulayan ancak mesleğin genleri gereği geleneksel yöntemler ile bağlarını hiç bir zaman koparmayan bir eğitim anlayışını benimsemiştir.
Öğrencilerimizin en güncel donanım ve yazılımlar ile mesleki teknolojiden uzak kalmamaları sağlanırken, dinamik ders içerikleri ile yaratıcı, eleştirel düşünebilen, çevresindeki gelişmelere duyarlı, sanatsal gelişmelerden uzak kalmayan ve tasarım çözümlerinde özgün refleks sahibi bireyler olarak yetişirler.
Evrensel tasarım dilini merkeze alan programlarımız ile uluslararası pekçok yarışmada öğrencilerimiz ödüller almış, çalışmaları sergilenmeye değer görülmüştür.
Misyon
Öğrencileri, yaratıcı fikir ve becerilerle donatarak, çağdaş grafik tasarım anlayışına uygun yetiştirmek; kuramsal alt yapı ve tasarım kültürünü öğrencilere aktararak topluma ve evrensel tasarım dünyasına katkı sağlamak.
Vizyon
Özgür, dinamik ve yaratıcı grafik tasarım eğitimini sürekli kılmak ve öğrencilerimizi yaratıcı düşünmeye ve etkili tasarım üretmeye yönlendirmek; öğrencilerimizin ve üniversitemizin ulusal ve uluslararası alanda tanınırlığını artırmak.
Haberler
Etkinlikler
Dekanımız Prof. Dr. Yılser Devrim'in Anlatımıyla Mühendislik Fakültesi
Rektörümüz ve Dekanlarımız Üniversitemizi Anlatıyor
Prof. Dr. Mithat Üner'in Anlatımıyla İşletme Fakültesi
Mezuniyet Töreni
İklim Değişikliği Su Kaynakları Semineri
Bahar Konseri
Hava ve Uzay Tıbbı Pratiğinde Denge: Vestibüler Sistemi Anlamak
Güzel Sanatlar Ortak Dersler Bölümü tarafından düzenlenen ART252 Serbest Seramik Şekillendirme Dersi "Susuz Kaplar" Sergisi, 28.05.2024 Salı günü saat 13.30’da GSTMF, 4. Kat, sergi alanında gerçekleştirilecektir.
ART 251 Sulu Boya Resim Dersi Öğrenci Çalışmaları Sergisi
ART266 Takı Tasarımı Dersi Öğrenci Çalışmaları Sergisi
Bölüm Duyuruları
KRY111 dersinin final sınavı hakkında önemli açıklamalar yapılmıştır. Dersi alan öğrencilerin okuması önemlidir.>...