Atılım Uçuş Akademisi Web Sitesi

Atılım Üniversitesi'nin amacı; bilgi çağının gerektirdiği evrensel "bilgiye ulaşım" ve "bilgi kullanım" yeteneklerine sahip, mesleki konularda bilgili ve deneyimli, araştırmacı, dinamik, ülke sorunlarına duyarlı, takım çalışmasını seven, mesleklerinde ve iş dünyasında başarılı, rekabetten korkmayan, uluslararası çevrelerle yakından ilişkili, sanatsal, kültürel ve tarihsel değerlerimize sahip çıkan, çevre korumasına duyarlı insanlar yetiştirmektir.Atılım Üniversitesi, 15 Temmuz 1997 tarihinde Ankara'da Atılım Vakfı tarafından 2547 sayılı kanunun vakıf yükseköğretim kurumlarına ilişkin hükümlerine tabi olmak üzere kurulan ve kamu tüzel kişiliğine sahip olan bir vakıf üniversitesidir.

Atılım Üniversitesi, Ankara'nın yeni ve hızla gelişen, modern yaşam alanlarından İncek'te 250 dönüm arazi üzerine kurulu bir kampüs üniversitesidir. Yerleşke içerisinde; fakülteler, laboratuvarlar, konferans salonları, basketbol-voleybol sahaları, spor salonu, tenis kortları, kondisyon salonu, yüzme havuzu, dış mekân organizasyonlarının da gerçekleştirildiği rekreasyon alanı, kafeterya ve restoranlar yer almaktadır.

Atılım Üniversitesi, Sivil Havacılık Yüksekokulu Pilotaj Bölümü, MF-4 puanı ile öğrenci alan ve İngilizce dilinde, pratik uçuş eğitimi dahil, 4 yıllık lisans programı uygulayan bir bölümdür. Aynı zamanda ATO bünyesine dahil olarak uçuş eğitimi alan tüm öğrencilerimiz bu tesislerden ve hizmetlerden faydalanabilmektedir.

Uçuş Okulumuz, 2018 Yılı itibariyle lisans programı haricinde dış müşteriye de açılarak, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden gerekli izin ve yetkileri almış ve bünyesinde yer alan 3 adet Tecnam P2008JC (TC-UEH, TC-UZY, TC-UEA), 1 adet Tecnam P2006T (TC-AEE), 1 adet Tecnam P2010 (TC-ATL) ve 1 adet Tecnam P2010 TDI (TC-AES) uçakları ile LAPL(A), PPL(A), NR ve FI(A) eğitim gerekliliklerini karşılayabilecek şekilde teşkil edilmiştir

Haberler