ERA-Net Smart Energy Systems 2019 “Enerji Depolama Çözümleri” Çağrısı Açılmıştır - 25 09 2019

ERA-Net Smart Energy Systems ortak adıyla faaliyetleri yürütülen Era-Net Smart Grids Plus ve EN SGplusRegSys projeleri Horizon 2020 programı kapsamında desteklenen Era-Net co-fund projeleridir. ERA-Net Smart Energy Systems’in enerji depolama çözümleri konulu 2019 yılı çağrısı, bütünleşik enerji depolama sistemlerinin geliştirilmesine ve bu alandaki tanımlanmış zorluklara cevap veren çözümlere odaklanmıştır. Çağrı ile elektriksel, elektrokimyasal, malzeme, ısıl ve mekanik depolama gibi alanlarda kısa veya uzun süreli enerji depolama için sürdürülebilir, bütünleşik enerji depolama çözümlerinin geliştirilmesine katkı sağlayan projelerin desteklenmesi hedeflenmektedir. Çağrı konuları, çağrı kuralları, proje gereksinimleri ve projelerden beklenen diğer niteliklere ilişkin detaylı bilgilere web sitesinden ulaşabilirsiniz: https://www.eranet-smartenergysystems.eu/Calls/SG_Plus_Calls/SG_Joint_Call_2019

Çağrı Açılış ve Eşleştirme Etkinliği,  7-8 Ekim 2019 tarihlerinde Namur/Belçika’da düzenlenecek olup, etkinliğe ilişkin detay bilgi https://www.eranet-smartenergysystems.eu/Event/40/Joint-Programming-Platform---Smart-Energy-Systems-Conference-2019.html adresinde yer almaktadır. Bu çağrıya yönelik konsorsiyumlarda yer almak isteyen kuruluşların gerekli formu doldurup ncpenergy@tubitak.gov.tr adresine iletmeleri beklenmektedir.

 

Not: Çağrıya yönelik ağ kurmak ve konsorsiyum oluşturmak isteyenler çağrı özelinde yaratılan https://eranet-smartenergysystems-micall19.b2match.io/ sitesine kayıt olabilirler.