ARGEDA - Teknoloji Transfer Ofisi Direktörlüğü - Haberler

Haber Başlığı

Ankara TEKMER'de gerçekleşen girişimci ve yatırımcıların buluşma noktası Invest-Up Ankara'ya katılım sağladık. Birbirinden değerli yatırımcılar, paydaşlar, girişimciler ile bir araya geldik. Genel hatlarıyla ekosistem gelişmeleri, yatırım dünyasındaki değişimler ve Türkiye girişimcilik

02.10.2023
Haber Başlığı

İş fikriniz için eğitim, mentorluk ve danışmanlık desteği mi almak istiyorsunuz? Atılım Üniversitesi Ön Kuluçka Merkezi sizleri bekliyor!

28.09.2023
Haber Başlığı

Mühendislik Fakültesi Dekanımız ve Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyemiz Sayın Prof. Dr. Yılser Devrim'in yürütücüsü olduğu “Anyon Değişim Membran Elektrolizör İçin Yenilikçi Membranlar Geliştirilmesi Ve Hidrojen Üretim Performansının Araştırılması” başlıklı projesi

18.09.2023
Haber Başlığı

ARGEDA-TTO Direktörlüğü Destek Programları Uzmanı Sema Hüseyin tarafından 15.09.2023 tarihinde Sağlık Bilimleri Fakültesine TÜBİTAK Destek Programları ile ilgili yapılan güncellemeler ve yenilikler hakkında  bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

15.09.2023
Haber Başlığı

ARGEDA Teknoloji Transfer Ofisi olarak, Bilkent Cyberpark'ın ev sahipliğinde Bilkent Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve TÜBİTAK katılımıyla "TÜBİTAK TEYDEB & Eureka / Eurostars Ar-Ge Proje Destekleri Bilgi Günü"ne katılım sağladık.

05.09.2023
Haber Başlığı

ARGEDA Teknoloji Transfer Ofisi Üniversite Sanayi İş Birliği Uzmanı Batuhan Bilici, Destek Programları Uzmanı Sema Hüseyin ve üniversitemizin Kariyer Planlama ve Ortak Eğitim Koordinatörü Selin Tefil ile TEKNOFEST'e katılım sağladık.

04.09.2023
Haber Başlığı

ARGEDA Teknoloji Transfer Ofisi, Üniversite Sanayi İş Birliği Uzmanı Batuhan Bilici ve Kimya Mühendisliği Bölümü Öğr.Üyesi Doç.Dr. Enver Güler POMEGA Enerji Depolama AŞ firmasının yeni fabrikasını ziyaret etti.

31.08.2023
Haber Başlığı

ARGEDA Teknoloji Transfer Ofisi Üniversite Sanayi İş Birliği Uzmanı Batuhan Bilici, Destek Programları Uzmanı Sema Hüseyin, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim elemanımız Doç.Dr.Erkan Konca ve Metal Şekillendirme Mükemmeliyet Merkezi Müdürümüz Sayın

31.08.2023
Haber Başlığı

ARGEDA Teknoloji Transfer Ofisi Fikri Sınai Haklar Yönetimi ve Lisanslama Uzmanı Burcu Kabakdere ve Üniversite Sanayi İş Birliği Uzmanı Batuhan Bilici patent ticarileştirme konuları ve üniversite sanayi iş birliği kapsamında Dentimplant firması ziyaret edildi.

21.08.2023
Haber Başlığı

ARGEDA Teknoloji Transfer Ofisi uzmanlarımız ve Metal Şekillendirme Mükemmeliyet Merkezi Müdürü Sayın Dr.Öğr.Üyesi Hakan Kalkan ile Üniversite Sanayi İş Birliği  kapsamında Pi Makina ziyaret edildi. Ziyaret kapsamında olası iş birlikleri ve uluslararası projeler hakkında görüşüldü.

16.08.2023
Haber Başlığı

Olası iş birliklerini görüşmek için Teknopark Ankara Teknoloji Transfer Ofisi ekibi ile bir araya geldik. Toplantıda gelecek dönemler için oluşabilecek iş birlikleri hakkında görüşmeler yapıldı. Teknopark Ankara TTO ekibine teşekkürlerimizi sunarız.

09.08.2023
Haber Başlığı

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Yılser Devrim’in, TÜBİTAK ile Kore Bilim, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı (MIST) ve Kore Ulusal Araştırma Vakfı (NRF) arasındaki İkili İşbirliği Programı kapsamında “Deniz Suyundan Hidrojen Üretim Performansının

07.08.2023
Haber Başlığı

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim elemanımız Prof. Dr. Jongee Park’ın yürütücüsü olduğu TÜBİTAK 1002 - Acil Destek Programı kapsamındaki “Lityum-İyon Pilde Bir Anot Olarak Katmanlı Titanyum Karbürün İlk Prensip Çalışması " başlıklı projesi desteklenmeye hak kazanmıştır. 

26.07.2023
Haber Başlığı

Endüstri Mühendisliği Bölümü öğretim elemanımız Dr. Öğr. Üyesi Kamil Demirberk Ünlü’nün yürütücüsü olduğu TÜBİTAK 1002 - Hızlı Destek Programı kapsamındaki “Rüzgar Enerjisi İçin Tek Değişkenli Hibrit Derin Öğrenme Modelinin Geliştirilmesi" başlıklı projesi desteklenmeye hak kazanmıştır.

16.05.2023
Haber Başlığı

ARGEDA-TTO Direktörlüğü tarafından Atılım Üniversitesi Öğrencilerine, yenilikçi bakış açısı ve girişimcilik yetkinliği kazandırmak amacıyla  düzenlenen “Atılım Üniversitesi Öğrencileri İş Fikri Yarışması” nın 2023 akademik yılı kazananlarına 12.05.2023 tarihinde gerçekleşen

16.05.2023
Haber Başlığı

Atılım Üniversitesi Öğrencileri İş Fikri Yarışması jüri değerlendirmeleri 04.05.2023 tarihinde yüz yüze Mühendislik Fakültesi Dekanlık toplantı salonunda gerçekleştirildi.

09.05.2023
Haber Başlığı

Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Sayın Doç.Dr. Zühal Erden tarafından iletilen davet üzerine, Mekatronik Mühendisliği “MECE 432_Mechatronics Engineering Seminars” kapsamında “Fikri Sınai Haklar Genel Bilgilendirme” Semineri gerçekleştirildi.

08.05.2023
Haber Başlığı

TÜRK TRAKTÖR ile üniversite sanayi iş birliği kapsamında ortak çalışmalar üzerine gerçekleştirilen toplantıya MŞMM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hakan Kalkan, Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Bahram Lotfi, ARGEDA-TTO Üniversite-Sanayi İş Birliği Uzmanı Samet Dönerkaya

10.04.2023
Haber Başlığı

ARGEDA-TTO Direktörlüğü Destek Programları Uzmanı Sema Hüseyin tarafından 05.04.2023 tarihinde Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesine TÜBİTAK Destek Programları ile ilgili bilgilendirme sunumu çevrim içi yapıldı.

10.04.2023
Haber Başlığı

BİDEB 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı ve 2209-B - Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı  2022/2. dönem çağrısı kapsamında projeleri desteklenmeye hak kazanan değerli öğrencilerimizi ve danışman

23.03.2023