ART 266 Takı Tasarımı Dersi Öğrenci Çalışmaları Sergisi
31.01.2023

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Ortak Dersler Bölümü ART 266 Takı Tasarımı dersi kapsamında düzenlenen, “Öğrenci Çalışmaları Sergisi” isimli etkinlik 29 Aralık 2022 tarihinde açılmıştır. Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şule PFEIFFER-TAŞ serginin konusu hakkında bilgi vermiş, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevgi LÖKÇE serginin açılışını yapmıştır.

Atılım Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan ERYILMAZ tarafından ders yürütücüsü Dr. Öğr. Üyesi Pınar OLGAÇ’a üniversitemiz adına fidan bağışı sertifikası takdim edilmiştir.

Öğrenci çalışmalarının yer aldığı serginin açılışına 2004-2015 yılları arasında üniversitemizde rektörlük görevini yürüten Prof. Dr. Abdurrahim ÖZGENOĞLU, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Necla TÜLEK, GSTMF Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Bülent ÜNAL, üniversitemiz mensupları ve öğrenciler katılmıştır.

Bu sergi ile Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’ndan

-11. Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar,

-12. Sorumlu Üretim ve Tüketim gibi hedeflere yönelik farkındalık yaratılması amaçlanmıştır. Bu kapsamda atık kâğıt ve kumaş malzemelerin kullanımına yer verilmiştir. Aynı zamanda çeşitli malzeme ve teknikler de kullanılmıştır.

Ders yürütücülerimiz Dr. Öğr. Üyesi Pınar OLGAÇ’ı, Arş. Gör. Merve KÖSE’yi ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.