İngiliz Dili Edebiyatı ve Psikoloji Lisans Programı FEDEK tarafından Akredite Edildi - 12 04 2019

Yüksek Öğretim Kurulu tarafından ulusal bir kalite güvence kuruluşu olarak tanınan FEDEK (Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği), 2018-2019 değerlendirme döneminde yaptığı genel değerlendirme sonucunda, İngiliz Dili ve Edebiyatı Lisans Programımız 24 Şubat 2019 tarihinden itibaren 5 yıl süreli ve Psikoloji Lisans Programımız 24 Şubat 2019 tarihinden itibaren 2 yıl süre ile akredite etmiştir. 

Fen Edebiyat Fakültesi Mütercim Tercümanlık Programımızın 28 Ocak 2017 tarihi itibariyle başlayan FEDEK akreditasyonu 28.01.2022’ye kadar devam edecektir. 

FEDEK , farklı disiplinlerdeki Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri öğretim programları için akreditasyon, değerlendirme ve bilgilendirme çalışmaları yaparak, Türkiye’de bu fakültelerdeki öğretiminin kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunmayı hedeflemektedir. FEDEK, bu fakültelerin bölümlerinde eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve topluma hizmeti ilerletmek amacıyla kurulmuştur.