Öğretim Üyemiz Prof.Dr. Serkan ERYILMAZ, Elsevier tarafından yayınlanan “Reliability Engineering and System Safety” dergisinin Editörler Kuruluna seçildi - 21 02 2020

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serkan ERYILMAZ; Elsevier tarafından yayınlanan, Web of Science kapsamında yer alan ve Güvenilirlik Mühendisliği ile ilgili alanda yayınlanan dergiler arasında en yüksek etki değerine sahip olan “Reliability Engineering and System Safety” dergisinin Editörler Kuruluna seçildi. Baş Editörlüğünü Lisbon Üniversitesi’nden (Portekiz) Profesör Carlos Guedes Soares’in yaptığı, editörleri arasında Amerika ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden bilim insanlarının yer aldığı dergide güvenilirlik mühendisliği ve güvenilirlik yöntemlerinin karmaşık teknolojik sistemlere, enerji, ulaştırma ve üretim sistemlerine uygulamalarını içeren bilimsel araştırmalar yayınlanmaktadır.

Web of Science, Q1 kategorisinde yer alan “Reliability Engineering and System Safety” dergisinin 2018 yılı etki faktörü 4.039, beş yıllık etki faktörü 4.302’dir.