Üniversitemiz "Küresel Salgın Bağlamında Güvenli Kampüs Belgesi" aldı
13.04.2021

Üniversitemizin COVID19 salgını ile ilgili faaliyetleri “TSE Küresel Salgın Bağlamında Güvenli Kampus Belgesi” ile tescillendi. 

Aralık 2019’da Çin’de ortaya çıkan yeni tip Coronavirus hastalığının görülmeye başladığı ilk günlerden itibaren Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan uyarılar, yürürlüğe konulan resmi kararlar dikkate alınarak belirlenen önlemler üniversitemiz tarafından titizlikle uygulandı.

Geçtiğimiz yıl bahar dönemi dışında yerleşkemizde hibrit eğitim, bilimsel araştırmalar başta olmak üzere birçok faaliyet sürdürülüyor. Yerleşke girişinden sınıf ve restoranlara kadar akademik – idari personel ve öğrencilerin kullandığı birçok alanda alınan önlemlerin, günün koşullarına bağlı olarak güncellenerek, eksiksiz uygulanmasına devam ediliyor. 

Yapılmakta olan uygulamaların “Küresel Salgın Bağlamında Yükseköğretim Kurumlarında Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi Kılavuzu”nda yer alan koşullar ile örtüşmesi nedeniyle, TSE uzmanlarınca yapılan incelemeler sonucu, üniversitemiz belgeyi kısa sürede almaya hak kazandı. Belgemiz, TSE Genel Müdürü Prof. Dr. Adem Şahin tarafından 13 Nisan 2021 Salı Günü Rektör Prof. Dr. Yıldırım Üçtuğ’a takdim edildi.

Belgeye ulaşmak için tıklayınız.