İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI BÖLÜMÜ 2023 YAZ STAJLARI- STAJ DOSYASI TESLİMİ HAKKINDA DUYURU
11.09.2023

 İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI BÖLÜMÜ

2023 YAZ STAJLARI, STAJ DOSYASI TESLİMİ HAKKINDA DUYURU

Yaz döneminde yaz stajına başvurmuş ve stajını tamamlayan öğrenciler,

Hazırlamış olduğunuz staj dosyalarınızı en geç 22 Eylül 2023, CUMA günü saat 17.00’a kadar moodle sistemi üzerinden ilgili staj dersinde açılan modüle (Staj Dosyası Teslimleri/2023) yüklemeniz gerekmektedir. Staj raporunuzu bölümümüz web sayfası (https://www.atilim.edu.tr/tr/ict) üzerinden “staj bilgileri” sekmesine girerek sayfanın en alt kısmında yer alan “Staj Raporu Hazırlama Kılavuzuna” göre hazırlamanız, tüm adımları ve başlıkları rapora işlemeniz gerekmektedir. Her başlık altına metin olarak yazılacak bilgilerden oluşan bir bölümdür, değerlendirme sürecinde tüm bölümlerin eksiksiz olarak hazırlanmış olması önemlidir. Günlük raporlar gidilen her staj gününde öğrenilen- takip edilen işlerin anlatımı ve görselleri ile desteklenmesi beklenen staj raporunun ana kısmıdır. Anlatım diline, günlük raporların bir veya iki cümle ile geçiştirilmemesine dikkat ediniz. Ekstra görsel, çizim, fotoğraf, proje vs. rapor sonuna ek olarak eklenebilir. Başka kaynaklardan alınan kısa- terimsel- kurumsal bilgiler var ise bu bilgilerin hangi kaynaklardan alındığının referans olarak verilmesi intihalden kaçınmak adına önem taşımaktadır.

Staj raporları tek bir dosya olarak hazırlanacaktır.

İş Yeri Staj Değerlendirme Formu (ilgili kontrolör tarafından ıslak imzalanmış olarak) taratılarak raporun son sayfasına eklenecektir.

Rapor ve değerlendirme formu (rapora eklenmek istenilen her bilgi- belge) tek bir PDF dosyası haline getirilecektir.

PDF formatında hazırlanmış olan staj dosyası Öğrenci adı soyadı_ yaptığı stajın kodu_teslim (örnek: AliYılmaz_ICM399_Teslim)  adı ile kaydedilerek moodle’da açılan dersin ilgili teslim modülüne yüklenecektir.

Yaz stajı teslimi yapan öğrencilerimiz gerekli durumlarda moodle üzerinden iletişim kurabilecektir. Stajlar ile ilgilenen hocalarımız aşağıda belirtilmiştir.


  • ICM 299 Staj I (Şantiye): Araş. Gör. Simay Özkan simay.ozkan@atilim.edu.tr ve Araş. Gör. Büşra Nur Erdoğan busra.erdogan@atilim.edu.tr

  • ICM 399 Staj II (Atölye): Araş. Gör. İpek Şengül ipek.sengul@atilim.edu.tr ve Araş. Gör. Can Hatunoğlu can.hatunoglu@atilim.edu.tr

  • ICM 499 Staj III (Büro): Araş. Gör. Dilek Şahin dilek.sahin@atilim.edu.tr
     

Staj raporları belirtilen süre içinde teslim edilmediği takdirde staj yapılmamış kabul edilir.

Staj raporlarının teslimi ile ilgili değişiklikler ve bilgilendirmeler olduğu takdirde bölüm tarafından süreç içerisinde ayrıca duyuru yapılacaktır.

Yaz stajına başvurmuş olan tüm öğrenciler (stajını tamamlamamış veya rapor teslimi yapmayacak olsa bile) ders seçimi yaparken başvurduğu stajı derslerine eklemelidir.

*Ders seçimleri yapılırken tüm öğrenciler müfredatında olup alması gereken staj dersini seçip derslerine eklemelidirler!

*Staja başvurup staj yapmamış da olsa öğrenci staj dersini kayıt sepetine eklemelidir.

*Staja başvurup staj dosyasını teslim etmemiş de olsa öğrenci staj dersini kayıt sepetine eklemelidir.

*Staja hiç başvurmamış da olsa öğrenci staj dersini kayıt sepetine eklemelidir.