Ankara İnsan ve Toplum Bilimleri Kongresi
13.05.2022

İnsan ve Toplum bilimleri alanında yapılan çalışmaları tartışmaya ve paylaşıma açmak üzere, bu yıl ilki düzenlenecek olan Uluslararası Ankara İnsan ve Toplum Bilimleri Kongresi Ankara Bilim Üniversitesi ev sahipliğinde icra edilecektir. 

 

Kongre 13-14-15 Mayıs 2022 tarihlerinde Ankara ATO Congresium’da düzenlenecektir. Kongrenin yüz yüze (13-14 Mayıs) ve çevrimiçi (15 Mayıs) olarak gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Yönetim Bilişim Sistemleri, Psikoloji ve Mütercim Tercümanlıkalanlarını kapsayan çalışmalar kongre kapsamında yer alabilecektir. Kongreye İngilizce veya Türkçe, sözlü bildiri ve Poster sunumları ile katılım sağlanabilecektir. 

 

Bu bağlamda, İnsan ve Toplum bilimleri alanındaki son gelişmeler ile ilgili tartışmalara katkı sağlamak, lisansüstü öğrenciler dahil olmak üzere tüm akademisyenlerin motivasyonlarını arttırmak, yapılan güncel araştırmalar hakkında paylaşımda bulunulmasını sağlayacak bir ortam oluşturmak üzere değerli katılımcılar kongreye davet edilmektedir.