Hakan Akkaya Atılım Üniversitesi Öğrencileri İle Buluştu - 14 03 2019

Türkiye’nin başarılı moda tasarımcılarından Hakan Akkaya, Atılım Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’nün Singer Türkiye işbirliği ile gerçekleştirdiği etkinlik kapsamında öğrenciler ile buluştu.

 

Ulusal ve Uluslararası moda arenasında başarıları ile adından söz ettiren, ÜLKEMİZİ New York Fashion Week’te üçüncü kez temsil eden  moda tasarımcısı Hakan Akkaya 11 Mart 2019 Pazartesi günü, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’nün davetlisi olarak Atılım Üniversitesi Lamia Ergenekon Konferans Salonu’nda öğrenciler ile bir araya geldi. Yoğun ilgi gören etkinliğe farklı bölümlerden öğrenciler ve öğretim elemanları da katıldı.

 

Katılımcıların sorularına içtenlikle cevap veren Akkaya, Türkiye moda sektörünün durumu, tasarım sürecinde izlediği yollar, New York Fashion Week kapsamında sunduğu GlamRock isimli koleksiyonunun üretim süreci, moda tasarımı öğrencilerinin geleceklerini şekillendirmelerinde dikkat etmeleri gereken hususlar gibi alana yönelik birçok konu hakkında dinleyenleri aydınlattı. Bilgi, tecrübe ve emek üzerine kurduğu Hakan Akkaya markasının tarihini ve geleceğe yönelik planlarını da aktaran başarılı tasarımcı söyleşinin ardından Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’nün düzenlediği Düşler Aynı isimli gelinlik sergisini de gezdi. 1910 yılından günümüze gelinliklerin yer aldığı sergide her bir gelinliği titizlikle inceleyen tasarımcı, Düşler Aynı sergisinin farklı illerde de düzenlenmesi gerektiğinin önemle altını çizdi.