Bölümümüz Öğretim Üyesi Serdar Egemen Nadasbaş'ın İspanya Sergisi Açıldı.
27.08.2019

Atılım Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Serdar Egemen Nadasbaş Bronz Çağına ait Anadolu İdollerinden ilham alarak yarattığı kişisel moda tasarım sergisini geçtiğimiz hafta Barcelona Türkiye Başkonsolosluğu’nun da desteğiyle İspanyolların beğenisine sundu.

Dr. Serdar Egemen Nadasbaş “Giyilebilir Miras” isimli kişisel sergisi ile ilgili yaptığı açıklamada 10 parçalık moda tasarımı koleksiyonun 5000 yıllık bir serüvene duyduğu saygı ve hayranlığın sonucunda ortaya çıktığını ifade etti. Nadasbaş Erken Tunç Çağında Anadolu'nun çeşitli yerlerinde üretilen ve günümüze kadar gelmeyi başaran idolleri kendisini yaratan sıradan hikâye anlatıcılar olarak gördüğünü ve kendi hikâyesini de geleceğe taşıyacağı inancı ile tasarımlarında köklerinden gelen idolleri kullandığını belirtti.

Ayrıca Dr. Serdar Egemen Nadasbaş, 22-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında Madrid’de Academics World tarafından düzenlenen “Uluslararası Dil, Edebiyat ve Kültür Konferansı” kapsamında Dr. Gökçe Çoşkun ile sundukları “Kültürel Unsurların Tekstil ve Moda Tasarımı’nda Kullanılması Modeli: Anadolu İdolleri Örneği” başlıklı bildiri ile farklı ülkelerden birçok akademisyenin katıldığı Konferans’ın En Başarılı Bildirisi Ödülü’ne layık görüldüler.