Prof. Dr. Bilgin Kaftanoğlu'na Metalik Fikirler 2.Ar-Ge Pazarından Ödül - 04 11 2013

29-31 Ekim 2013 tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan olan Metal Sektörünün Metalik Fikirler 2. Ar-Ge Proje Pazarında (http://www.metalikfikirler.org/)Yüksek Lisans Tez Çalışması olarak yürütülen,  BAP ve BOREN tarafından da desteklenen Bor Nitrür  Kaplama Sürecinin Geliştirilmesi Konulu araştırma projesi Akademisyen kategorisinde, sunulan 520 proje arasından üçüncülük ödülü almıştır.

Proje Yürütücüsü İmalat Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Bilgin Kaftanoğlu, öğrenciler ise Halil Cesur ve Nihan Dökmetaş’tır. Yarışmanın sponsorluğu İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) tarafından yapılmaktadır.

 

Resimde Bor Nitrür Kaplamanın yapıldığı Fiziksel Buhar Büyütme Sistemi ve Tez öğrencisi Nihan Dökmetaş görülmektedir.

 

31 Ekim 2013 tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan ödül töreninde ödüller Akademisyen, Öğrenci, Girişimci ve Sanayici kontenjanlarında verilmiştir. Aşağıda, Ödül Töreninde Ödülün Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi  ve  İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiryaki ve Yönetim Kurulu Üyesi tarafından Prof. Dr. Bilgin Kaftanoğlu’na verilirken görülmektedir.