Atılım Üniversitesi Metal Şekillendirme Mükemmeliyet Merkezi (MŞMM) ve TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A. Ş. Arasında Araştırma ve Eğitim İş Birliği Protokolü İmzalandı.
10.06.2021

Metal şekillendirme alanında ülkemizin ilk ve tek mükemmeliyet merkezi olan Üniversitemiz Metal Şekillendirme Mükemmeliyet Merkezi (MŞMM) ile TUSAŞ arasında 9 Haziran 2021 Çarşamba günü iş birliği protokolü imzalandı.
TUSAŞ’ın Kahramankazan’da bulunan merkez yerleşkesinde yapılan törene Üniversitemiz adına Rektör Prof. Dr. Yıldırım Üçtuğ, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Serkan Eryılmaz, ARGEDA – Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü Prof. Dr. Yılser Devrim, İmalat Mühendisliği Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Bilgin Kaftanoğlu, ve MŞMM Müdürü Erdinç Tezcan katılırken, TUSAŞ adına Genel Müdür Prof. Dr. Temel Kotil, Ar-Ge ve Prototip Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Öztürk ve Ar-Ge Direktörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı törende yer aldılar.

Atılım Üniversitesi Metal Şekillendirme Mükemmeliyet Merkezi (MŞMM) ile TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. arasında imzalanan araştırma ve eğitim iş birliği protokolü ile MŞMM ve TUSAŞ’ın teknolojik gelişmeleri birlikte takip etmeleri, tarafların deneyimlerini birbirlerine aktarmaları, uygulanabilir teknolojilerin sanayiye aktarımını sağlamaları ve ortak AR-GE projeleri yürütmeleri hedefleniyor.