2022-2023 Akademik yılı Güz Dönemi Temel İngilizce Hazırlık Ders Kayıtları
08.09.2022

Sevgili öğrencimiz,

2022-2023 Akademik güz dönemi Temel İngilizce Hazırlık Bölümü ders kayıtları 07 Eylül 2022 (10:30) -  15 Eylül 2022 (23:59) tarihleri arasında ATACS üzerinden yapılacaktır. Kayıt işlemlerini aşağıda anlatıldığı şekilde ve süresi içerisinde tamamlamayan öğrenciler derslere alınmayacaktır.

 

 

Giriş ekranında sadece kullanıcı adınızı girmelisiniz. E-posta adresinizin @ işaretinden önceki kısımdır. Yani, örneğe göre xyz@student.atilim.edu.tr adresinin sadece “xyz” olarak girişini yapmalısınız.

 

Soldaki menü ekranından “Ders Kayıt & Mezuniyet İşlemleri” seçimini açmalısınız.

 

Açılan menüden de “İngilizce Hazırlık Ders Kaydı İşlemlerim” seçeneği tıklanarak ders seçim ekranına yönlendirilirsiniz.

 

2022-2023 Akademik yılı güz dönemi için ENG001 ders kaydı işlemini bu aşamada “Kayıt Ol” seçeneğini tıklayarak yapabilirsiniz.  

Ders kaydının öncesinde ödeme kanallarını kullanarak hazırlık eğitim ücretini yatırmış olmanız gerekmektedir.

 

Kayıtlar öncesinde eğitim ücreti yatırılmış sisteme ücret yansımış ve ders kayıt olmanız için bir engel yoksa ders kayıt işleminiz başarıyla sonuçlanacaktır.

 

Seçtiğiniz ders başarıyla eklenince resimdeki gibi listede sarı olarak yer alacaktır. “Kayıt yaptırmış + Sonuçlanmamış” şeklinde renk kodu alacaktır. Bu aşamadan sonra çıkış yapabilirsiniz.

 

Not: Şifresini unutan öğrenciler yine aynı ekranın sağ alt köşesinde yer alan “Şifremi Unuttum”'a tıklayarak gelen formda ilgili alanları doldurduktan sonra yeni şifrelerini belirleyebilirler.

                                             

 

 

 

Ekran1:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekran 2:

Kurumsal eposta :  soyad.ad@student.atilim.edu.tr  olan mail adresinizdir.

SMS gönderilecek telefon sistemde kayıtlı olan cep telefonu bilgisidir.