Dgs Ek İle İngilizce Eğitim Yapan Bölümlere Gelen Öğrenciler İçin İngilizce Yeterlik Sınavı İle İlgili Önemli Duyuru - 01 11 2018

Değerli Öğrencimiz,

 

Eğitim dili İngilizce olan bölümlere DGS EK ile gelen öğrencilerimizin, Temel İngilizce Bölümünde (Hazırlık Okulunda) görecekleri İngilizce eğitimde, düzeylerine uygun gruplara yerleştirilebilmeleri ve sınavda başarılı oldukları takdirde bölümlerine gidebilmeleri için 9 Kasım 2018 tarihindeki “Yeterlik Sınavına” girmeleri gerekmektedir.   

 

Bu sınavda başarılı olanlar ilgili fakültelerinde bölümlerine devam edecekler, başarılı olamayıp A, B, C ve D düzeyinde çıkan öğrenciler ise bu seviyelere göre eğitimlerine başlayacaklardır.

 

Sınıfların oluşturulmasında bilgi düzeyi esas alındığı için, hiç İngilizce bilgisi olmadığını düşünüp temelden başlamayı planlayan öğrencilerimizin de bu sınava girmesi önemli ve zorunludur. Bu sınava girmeyenler en düşük kurdan (D) eğitime başlarlar.

Sınavı alabilmeniz için kayıt esnasında size verilen ATILIM ÖĞRENCİ KİMLİĞİNİZİ MUTLAKA yanınızda bulundurmanız önemle rica olunur. Kartı basılmamış öğrencilerimiz ise Öğrenci İşleri’nden alacakları kayıt belgeleri ile sınava girebilirler. Sınava kurşun kalem ve silgi getirmenizi rica ederiz.

 

 

Sınav Tarihi         : 9 Kasım 2018

Sınav Saatleri      : 10.00

Sınav Yeri            : Yabancı Diller Yüksekokulu / 2.kat, 216 numaralı derslik.