Bir Asrın Ardından İkinci Yüzyıla Girerken Enflasyon, Para Politikası ve Türkiye Ekonomisi: Başarılar, Dersler ve Yeni Ufuklar
30.10.2023

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlamaları kapsamında;  Türkiye Ekonomi Kurumu (TEK) Başkanı Porf. Dr. Hasan Kazdağlı, TOBB ETÜ Öğretim Elemanı ve TEK Başkan Yrd. Prof. Dr.  Fatih Özatay'ın katılımı ile Panel başkanlığını Atılım Üniversitesi İktisat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tolga Omay'ın  yapacağı   "Bir Asrın Ardından İkinci Yüzyıla Girerken Enflasyon, Para Politikası ve Türkiye Ekonomisi: Başarılar, Dersler ve Yeni Ufukları" paneli  düzenlenecektir. 


Tarih ve saat: 30 Ekim 2023 - 13:30-15:30


Katılımcı: Türkiye Ekonomi Kurumu (TEK) Başkanı Porf. Dr. Hasan Kazdağlı

                TOBB ETÜ Öğretim Elemanı ve TEK Başkan Yrd. Prof. Dr.  Fatih Özatay

                  Atılım Üniversitesi İktisat Bölüm Başkanı   Prof. Dr. Tolga Omay


Yer:   İşletme Fakültesi / Lamia Ergenekon Konferans Salonu


İçerik: "Ikinci Yüzyıla Girerken Enflasyon ve Para Politikası" başlıklı panel, ekonomik istikrarın belirleyici faktörlerinden biri olan enflasyonun ve para politikasının geleceğini ele alacak. Ekonomilerimizin sürdürülebilir büyüme ve finansal istikrar yolunda ilerlemesi için enflasyonun kontrolü ve para politikalarının nasıl uyarlanması gerektiği konusunda önemli bir platform sunacaktır.  Panel, enflasyonla mücadelede ve para politikalarının etkili bir şekilde yönetilmesinde çözüm yollarını tartışmak için bir fırsat sunacaktır.