Atılım Üniversitesi ve TÜGİAD Ortaklığında İş Fikri Yarışması Düzenleniyor
11.12.2019

 

 

 

 

Atılım Üniversitesi vereceği eğitimler ve akademisyenleriyle, Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi tüm üye ve yatırımcıları ile birlikte yeni iş fikirlerinizi bekliyor.

Atılım Üniversitesi ve TÜGİAD ortaklığı ile düzenlenecek olan İş Fikri Yarışması ile yenilikçi/teknoloji tabanlı iş fikri olan girişimci adaylarını ödüllendirme yolu ile teşvik ederek desteklemek ve iş fikirlerinin ticari değere dönüştürülmesi sürecinde eğitim, mentörlük, danışmanlık vb. hizmetlerin verilmesi amaçlanmaktadır.

Birincilik Ödülü 50.000 TL olan iş fikri yarışmasında; İkinci ve Üçüncü olan adaylara sırasıyla 30.000 TL ve 20.000 TL ödül verilecektir.

Başvuru Koşulları;

• İş Fikri Yarışması kapsamında desteklenecek girişimcilerin uygulanabilir iş fikirleri ile ilgili AR-GE ve/veya ÜR-GE çalışmalarını yapabilecek yetenek ve kapasitede olmaları gerekir.

• Girişimci tarafından başvuruda bulunan iş fikri ile ilgili tüzel kişilik kurulmamış olması gerekir.

• İş fikrinin, teknoloji olgunluk seviyesinin minimum TRL 3 (Konseptin deneysel kanıtlanması) seviyesinde olması gerekir.

• Bireysel veya ekip olarak başvuru yapılabilmektedir. Ekipler en az iki en fazla beş kişiden oluşabilir. Ekipten ayrılan üyeler olursa ekipler minimum iki kişi olmak şartıyla devam edebilirler.

• Her bir girişimci veya ekip üyeleri sadece bir iş fikriyle başvurabilir. Aksi bir uygulama tespit edildiği durumda yarışmadan elemeye gidilecektir.

 

Son Başvuru tarihi 15 OCAK 2020

 

Ayrıntılı bilgi ve başvurunuz için ; http://fikrinleizbirak.atilim.edu.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.