2020 Yılı Kutup Çağrıları Açılmıştır - 19 03 2020

“Ulusal Kutup Bilim Programının (2018-2022)” (https://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/2204/bstb_btgm_ukbp_kitapcik_195x265_final.pdf) temel amaçları T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, TÜBİTAK MAM Kutup Araştırmaları Enstitüsü (KARE) koordinasyonunda Ulusal Kutup Bilim Programı’nı uygulamak, Antarktika’ya ulusal seferlerin düzenlenmesine ve kutup bilimleri konusunda işbirliklerinin oluşturulmasına destek vererek diğer ülkelerin bilim üslerine bilim insanlarımızın gönderilmesine imkan tanımak ve Antarktika'da Türk bilim üssünün kurulmasını sağlamak olarak belirlenmiştir.

“Kutuplar” ile ilgili bilimsel çalışmaların destekleneceği KUTUP 1001 ve KUTUP Yabancı Araştırma Üssü Katılım Çağrıları, Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından açılmıştır.

Çağrılara ilişkin detaylı bilgiye https://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/akademik/ulusal-destek-programlari/icerik-1001-bilimsel-ve-teknolojik-arastirma-projelerini-destekleme-pr sayfasında yer alan “Program Çağrıları” sekmesinden ulaşılabilirsiniz.