ECTS - - Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Elektrik-Elektronik Mühendisliği, elektrik elektronik ve fen bilimleri ile ilgili kuramsal ve uygulamalı bilgileri, mühendislik problemlerini modelleme ve çözme için uygulayabilen bireyler yetiştiren bilim dalıdır. Devamlı gelişen ve yeni teknolojilerin uygulandığı ve bu gelişmeleri sürekli izleyerek kendini yenilemektedir.

 

Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde tamamı ingilizce lisans ve yüksek lisans egitimi verilmektedir Başlıca anabilim dalları Telekominikasyon, Sinyal ve Sistemler, Mikroelektronik ve Güç Sistemleridir. Bölümde, Elektronik ve Sayısal Tasarım, Elektronik ve Haberleşme, Gömülü Sistemler, Sayısal Sinyal İşleme, RF ve Anten Laboratuvarları bulunmaktadır. Tubitak ve Endüstri ile işbirliği içersinde çok sayıda araştırma ve uygulama projesi yürütülmektedir. Bilimsel yayın ortalamalarında yayın performansı ile yine Türkiye'nin önde gelen Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümleri arasında yer almakta ve öğretim üyeleri, 1 adet AB projesi, 2 adet TÜBİTAK projesi, 1 adet DPT projesi ve endüstriden danışmanlık proje desteği almışlardır.

 

Genç, dinamik, yurtdışı deneyimlere sahip yüksek nitelikli öğretim kadrosu ile müfredatını ve içeriklerini sürekli güncel tutmakta ve geleceğin mühendislerinin sahip olması gereken bilgi ve yeteneklerle öğrencilerini eğitmektedir.