Hakkımızda

IEEE (Institute of Engineers and Everyone Else)

1884 yılında Alexander Graham Bell ve Thomas Edison gibi dönemin büyük bilim adamlarınca temelleri atılmış olan IEEE, kâr amacı gütmeyen, teknik ve profesyonel bir kuruluştur. Ulusal ve uluslararası konferanslar, seminerler, kariyer geliştirme ve network üzerine mesleki toplantılar düzenler, gönüllü aktivitelerle liderlik ve diğer kişisel becerileri geliştirme fırsatı sunar. Aynı zamanda kariyer yönetimi ekipmanları ve kaynak materyaller ile üyelerine katkıda bulunur. IEEE’nin ‘Institute of Electrical and Electronics Engineer’ açılımı zamanla her meslek grubundan insanın kulübe katılımıyla geçerliliğini yitirip, günümüzde sadece resmi evraklarda kullanılmaktadır.

 

 Alt Birimler:

 

Computer Society (CS)

Bilişim teknolojilerine meraklı üyelerin katılımıyla oluşan IEEE Computer Society’nin temel amacı, üyelerin projeler üzerinden bilgisayar ve bilgi işleme teknolojisine dayalı yeteneklerini geliştirmesine imkan sağlayacak ortam yaratmaktır.

Robotics ve Automation Society (RAS)

Robotik ve Otomasyon teknolojileri ile ilgilenen ve kendini bu alanda geliştirmeyi hedefleyen öğrencileri bir araya getiren teknik bir topluluktur.

Women In Engineering (WIE)

Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik dallarında kadınların ilerleme göstermesi ve sektördeki yerinin vurgulanması için kurulmuş organizasyondur. IEEE WIE’nin misyonu, teknik disiplinlerdeki kadınların kariyer alanında iş bulmalarını ve iş hayatlarındaki sürdürülebilirliklerini kolaylaştırmaktır.

Educational Activities (EA)

Educational Activities Temsilciliği’nde asıl amaç çevremizde gördüğümüz sosyal sorunlara teknolojik çözümler getirmek ve sosyal hayattaki gruplara eğitimler vermektir.
Teknik bilginin ve sosyal sorumluluğun tek amaç altında eritilip ,birleştirildiği projeler üretir. IEEE Educational Activities , eğitim konularında politikalar önerir ve programlar uygular. Üniversite öncesi öğrenci grupları ile çalışmalar gerçekleştirir , programlar yürütür.
IEEE üyelerinin toplumun eğitici uğraşlarına hizmet vermesini amaçlar ve bu kapsamda ortaya konulan projeleri destekler.

Haberler

Etkinlikler

Sergi: "Doğa Alarm Veriyor / Nature's Cry" 

Kültürel ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Kültür Müdürlüğü Sergi Salonu
04-31 Ekim 2021, 09:00 - 18:00

Ankara Kent Konseyi tarafından düzenlenen Ankara Projeleri Sergisi'nin posteri ve davetiyesi ekte yer almaktadır.

Mimarlık Bölümü
Ankara Kent Konseyi - Atatürk Bulvarı No:18 Opera/ Altındağ
13-27 Ekim 2021, 18:28 - 14:28

Konferans: "Cumhuriyet'in İlk Yüzyılı"

Kültürel ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Mühendislik Fakültesi Fuaye Alanı
25 Ekim 2021, 14:30 - 16:00

EUT481 Tasarımcı ve Endüstri dersinin 26 Ekim Salı günü konuğu “Ca|t Tasarım & Danışmanlık” kurucusu Can Aysan olacak.

Endüstriyel Tasarım
Zoom
26 Ekim 2021, 13:30 - 16:30

26 Ekim 2021 tarihlerinde saat 14:00'da düzenlenecek olan ProQuest Yazar Çalıştaylarına davetlisiniz. Çalıştaylar webex programı üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir.

Kadriye Zaim Kütüphanesi
ONLİNE WEBEX
26 Ekim 2021, 14:00 - 16:00

Çevrimiçi Sunum: Tanıl Bora | "Köy Enstitüleri Üzerine Bir Tartışma"

Mimarlık Bölümü
ZOOM
26 Ekim 2021, 15:00 - 17:00

Katılımcı : Dr. Murat Durak

Enerji Sistemleri Mühendisliği
Kemal Zaim Sunel Konferans Salonu
03 Kasım 2021, 14:30 - 17:30