Hakkımızda

IEEE (Institute of Engineers and Everyone Else)

1884 yılında Alexander Graham Bell ve Thomas Edison gibi dönemin büyük bilim adamlarınca temelleri atılmış olan IEEE, kâr amacı gütmeyen, teknik ve profesyonel bir kuruluştur. Ulusal ve uluslararası konferanslar, seminerler, kariyer geliştirme ve network üzerine mesleki toplantılar düzenler, gönüllü aktivitelerle liderlik ve diğer kişisel becerileri geliştirme fırsatı sunar. Aynı zamanda kariyer yönetimi ekipmanları ve kaynak materyaller ile üyelerine katkıda bulunur. IEEE’nin ‘Institute of Electrical and Electronics Engineer’ açılımı zamanla her meslek grubundan insanın kulübe katılımıyla geçerliliğini yitirip, günümüzde sadece resmi evraklarda kullanılmaktadır.

 

 Alt Birimler:

 

Computer Society (CS)

Bilişim teknolojilerine meraklı üyelerin katılımıyla oluşan KHAS IEEE Computer Society’nin temel amacı, üyelerin projeler üzerinden bilgisayar ve bilgi işleme teknolojisine dayalı yeteneklerini geliştirmesine imkan sağlayacak ortam yaratmaktır.

Robotics ve Automation Society (RAS)

Robotik ve Otomasyon teknolojileri ile ilgilenen ve kendini bu alanda geliştirmeyi hedefleyen öğrencileri bir araya getiren teknik bir topluluktur.

Women In Engineering (WIE)

Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik dallarında kadınların ilerleme göstermesi ve sektördeki yerinin vurgulanması için kurulmuş organizasyondur. IEEE WIE’nin misyonu, teknik disiplinlerdeki kadınların kariyer alanında iş bulmalarını ve iş hayatlarındaki sürdürülebilirliklerini kolaylaştırmaktır.

Educational Activities (EA)

Educational Activities Temsilciliği’nde asıl amaç çevremizde gördüğümüz sosyal sorunlara teknolojik çözümler getirmek ve sosyal hayattaki gruplara eğitimler vermektir.
Teknik bilginin ve sosyal sorumluluğun tek amaç altında eritilip ,birleştirildiği projeler üretir. IEEE Educational Activities , eğitim konularında politikalar önerir ve programlar uygular. Üniversite öncesi öğrenci grupları ile çalışmalar gerçekleştirir , programlar yürütür.
IEEE üyelerinin toplumun eğitici uğraşlarına hizmet vermesini amaçlar ve bu kapsamda ortaya konulan projeleri destekler.

Haberler

Etkinlikler