DÜZEY: Yüksek Lisans
TÜRÜ: Tezsiz
SÜRE: 3 Dönem
DİLİ: İngilizce

PROGRAM İÇERİĞİ

İşletme yönetimine dair hem temel hem güncel konulara yer verecek olan program, öğrenciler için gerekli olan teorik altyapıyı işletmecilik uygulamaları ile birleştirerek, öğrencilerin gelişen ve değişen koşullara uyum sağlamasını ve kariyerlerinde sağlam adımlar atmasını sağlayacaktır. Bu kapsamda; işletmecilik alanında yer alan insan kaynakları, muhasebe, finansman, pazarlama ve üretim yönetimi, yönetim ve organizasyon bilim dallarından seçilecek dersler, öğrencilere sunulacaktır. Ders içerikleri olarak McGraw-Hill, Pearson ve Wiley gibi seçkin kürsel yayıncı kuruluşların e-kitap ve dijital materyalleri kullanılacaktır. İçerik erişimleri program ücretine dahildir.

3 dönemden oluşan programdan mezun olabilmek için toplamda 11 ders (30 kredi, 90 AKTS) alınması gerekmektedir. Programda yer alması planlanan dersler aşağıdadır:

 

 

1. Dönem
Ders Kodu

Ders Adı

Dersin Statüsü

Kredi

AKTS
MBAE 501 Contemporary Management Zorunlu 3 7,5
MBAE 505 Organization Theory Zorunlu 3 7,5
MBAE 507 Accounting Zorunlu 3 7,5
SEÇMELİ DERS   Zorunlu 3 7,5

 

 

2. Dönem
Ders Kodu

Ders Adı

Dersin Statüsü

Kredi

AKTS
MBAE 502 Financial Management Zorunlu 3 7,5
MBAE 504 Operations Management Zorunlu 3 7,5
MBAE 506 Financial Statement Analysis Zorunlu 3 7,5
MBAE 508 Marketing Management Zorunlu 3 7,5

 

 

3. Dönem
Ders Kodu

Ders Adı

Dersin Statüsü

Kredi

AKTS
MBAE 511 Human Resources Management Zorunlu 3 7,5
MBAE 513 Research methods Zorunlu 3 7,5
MBAE 598 Term Project Seçmeli 3 15

 

DERS BAŞARISI

Bir dersten başarılı sayılabilmek gereli not en az 70 (CC) dir.

PROGRAM BAŞARISI

Kredili derslerini ve bitirme projesini başarıyla tamamlayan ve en az 2,75 genel not ortalamasına sahip olan öğrenciler Yüksek Lisans Diploması almaya hak kazanır.

DİPLOMA

Uzaktan eğitim yüksek lisans programını başarıyla tamamladığınızda Atılım Üniversitesi’nin ulusal ve uluslararası geçerliliğe sahip YÖK tarafından onaylı yüksek lisans diplomasına sahip olursunuz.

ASKERLİK İŞLEMLERİ

Kaydınız tamamlandıktan sonra askerlik tecil işlemleri ile ilgili resmi kurumları bilgilendirme işlemleri üniversitemizce gerçekleştirilmektedir. Askerlik şubenize EKC2 belgesi tarafımızca gönderilmektedir.

Haberler

Etkinlikler