Medicana International Ankara Hastanesi ile İş Birliği Protokolü - 02 07 2018

27 Haziran 2018 Çarşamba günü saat 10:00’da Medicana International Ankara Hastanesi ile Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Medicana International Ankara Hastanesi Genel Müdürü  Op. Dr. Gülçin Türkmen Sarıyıldız ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Füsun Terzioğlu’nun imzaladığı protokol kapsamında, Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerimiz Türkiye genelinde Medicana Hastanelerinde iş fırsatı bulabilecek. Bununla birlikte, Medicana Hastanesi personelleri de eğitimlerini daha da ilerletmek istedikleri takdirde Üniversitemizin imkanlarından  yararlanabilecek. 

Medicana International Ankara Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Gülçin Türkmen Sarıyıldız, Medicana ailesi olarak Atılım Üniversitesiyle gerçekleştirilen Afiliasyon Protokolünün imzalanmış olmasından gurur duyduğunu, bu şekilde bu iki kurumun Ankara'da sağlık alanında  bir ilke imza atıldığını belirtti.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Füsun Terzioğlu ise bu protokol anlaşmasıyla birlikte, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümlerinde İngilizce eğitim veren Sağlık Bilimlerinin, akademik ve klinik entegrasyonunun sağlanmasında büyük bir adım atmış olduğunu belirtti. Medicana International Ankara Hastanesi ile toplantılar,  yayınlar,  yüksek lisans ve doktora programlarının yapılmasının gelecekte farklar yaratacağının altını çizdi.

Öğrencilerimize Medicana International Hastanesinde uygulama fırsatları sunarak  farklı disiplinlerden ve mesleklerden vaka örneklerini görmelerini imkanı verecek olan bu işbirliği programının, öğrencilerimizin mesleki donanım ve becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlaması öngörülüyor.

Protokol anlaşmasını görüntülemek için gelen İHA, Sn. Terzioğlu ve Sn. Türkmen ile konu hakkında röportaj yaptı. İlgili İHA haberi için tıklayınız