Our university teams took part in competitions in 17 branches with 29 teams in 2017-2018 season. We participated in the competitions with total 217 athletes including 158 sportsmen and 59 sportswomen.

Marksmanship: Our national marksmen Muhammed Ali Türkyılmaz and Doğa Akkaya, respectively, ranked 11th and 12th in Turkish Marksmanship Championship organized by the Turkish University Sports Federation. Doğa Akkaya become the first woman athlete who competing in marksmanship.

Badminton: The University participated in 8th Aslı Açık Badminton Tournament organized by METU and our men’s doubles team became the champion.

Basketball: 

Women’s Basketball; Atilim University hosted Turkish Unilig Women’s Basketball Championship organized by the Turkish University Sports Federation and ranked 3rd.

Our Women’s team which promoted to the 1st League as the champion last year will compete in Turkish Women’s Basketball Championship to be organized by METU.

Men’s Basketball; Undefeated champion of the Turkish Unilig Championship organized in Ankara, our team took part in Unilig Finals and ranked 3rd in the group.

In addition, the team promoted to the 1st League after winning the title in 2nd League Turkish Men’s Basketball Championship.

Basketball 3x3 Our Men’s and Women’s 3x3 Basketball Teams attended Turkish Universities 3x3 Basketball Championship for the first time. Men’s team advanced up to quarter finals among 18 teams by ranking 2nd in the group stages. Additionally, women’s team finished their group 3rd and represented the University successfully.

Billiards: Our Men’s and Women’s Billiards teams joined the Turkish Billiards Championship and Burak Talak made a great success by ranking 9th among 110 male billiards players.

Bowling: 

Women’s Bowling; our team made a great impression in Turkish Bowling Championship after ranking 2nd in the tournament.

Men’s Bowling; the team sustaining its success became the 3rd once again in Turkish Bowling Championship organized in Ankara.

Ice Hockey: Our Men’s Ice Hockey Team won the second prize in Unilig Turkish Championship organized by Turkish University Sports Federation in Izmir.

Dancing: Our students will take part in 10th Inter-university Dance Contests to be organized by Turkish University Sports Federation in Istanbul.

Fencing: Ranking 2nd in the Turkish Inter-university Fencing Championship organized by the Turkish University Sports Federation last year, Firuze Ayşen Güneş filled our University with pride by becoming the champion in the competition this year. 

Handball: Our team ranked 2nd in the Unilig Handball Championship organized in Adana and qualified for the quarter finals.

In addition, the team secured its 4th place in the 1st League Handball Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Ordu.

American Football: Having not taken part in the Unilig this year, Our American Football Team (Rhinos) continue their training for the next tournament.

Table Tennis: Our table tennis team ranked among the top three in 15th Angora Cup organized by Bilkent University.

Archery: Our Tennis Team represented our University at Turkish Championship organized within the scope of Unilig by Turkish University Sports Federation in Antalya.

Chess: The first ever chess team of the University competed in 7th Başkent Yıldırım Chess Championship organized by Başkent University

Tennis: 

Women’s Tennis; Our Women’s Tennis Team showed a great success in the Turkish 1st League Championship and promoted to the Süperlig (Super League) as the champion. We are proud that Atilim University will compete in the Super League for the first time.

In addition, our team ranked 2nd in 15th Angora Cup organized by Bilkent University.

Men’s Tennis; Our team kept its seat in the Turkish 1st League Championship by ranking 2nd.

In addition, our men’s tennis team ranked 4th in 15th Angora Cup organized by Bilkent University.

Volleyball: 

Women’s Volleyball: Our team, ranking 4th in the group, stayed in the 2nd League of Turkish Volleyball Championship.

The team became the 3rd in Turkish Unilig Volleyball Championship organized in Ankara by the Turkish University Sports Federation.

In addition, our team ranked 2nd in 15th Angora Cup organized by Bilkent University.

Men’s Volleyball; Our team, ranking 4th in the group, stayed in the 2nd League of Turkish Volleyball Championship.

The team became the 4th in Turkish Unilig Volleyball Championship organized in Ankara by the Turkish University Sports Federation.

Swimming: Our swimmers competed in the Koç Fest Turkish Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Adana. Our national athlete Ege Başer showed a great success by winning 100m and 200m backstroke branches.

In addition, our swimming teams ranked 3rd in 15th Angora Cup organized by Bilkent University.

Our teams took part in competitions in 18 branches with 25 teams in 2015-2016 season. We participated in the competitions with 200 male and 50 female athletes.

Marksmanship: Student Muhammed Ali Turkyılmaz ranked in the top 8 in the Turkey Marksmanship Championship organized by Turkish University Sports Federation in Sakarya. 

Basketball: Our Men’s Basketball Team competing in the 1st league of Turkish Basketball Championship ranked 4th in the Group Championship of the 1st League organized by Turkish University Sports Federation in Ankara and relegated.

Our Women’s Basketball Team ranked 4th in the Group Championship in the 2nd League Turkish Championship organized in Zonguldak.

Billiards: The sporters of our first Billiards Team achieved to rank in the top 8 in Turkish Billiard Championship organized by Turkish University Sports Federation in Antalya. Our team ranked 3rd and our student Burak Talak ranked 3rd individually in the special tournament organized by Baskent University.

Cycling: Our Cycling Team took part in Cycling Festivals organized in Bartin and Fethiye in order to represent our University.

Bowling: Our first Women’s Bowling Team came in second and our Men’s Bowling Team third in Turkey in Turkish Bowling Championship organized by Turkish University Sports Federation in Ankara.

Ice Hockey:  Our Men’s Ice Hockey Team ranked 4th in Unilig Turkish Championship organized by Turkish University Sports Federation in Izmir.

Dancing: Our student Tugberk Coskun awarded as “The Best Male Dancer” in the Inter-university Dance Competition organized by Turkish University Sports Federation in Istanbul.

We congratulate Tugberk Coskun who became “The Best Male Dancer” and made us proud for four consecutive years.

Fencing: Our student Ayse Begum Bilgin ranked 3rd in saber branch and Solmaz Simge Ugurlu ranked in the top 8 in Turkish Inter-university Fencing Championship organized by Turkish University Sports Federation in Afyon. Our male fencer Muhammed Ali Turkyilmaz ranked in the top 16 and represented our University successfully.

We congratulate Ayse Begunhan Bilgin who achieved to win a medal for four consecutive years in saber branch.

Football: Our Football Team represented our University successfully in the 2nd League matches organized by Turkish University Sports Federation in Ankara. Our team became 3rd in the Angora Cup organized by Bilkent University. 

Futsal: Our Futsal Team represented our University successfully in the 2nd League matches organized by Turkish University Sports Federation in Ankara.

Handball: Having been promoted the 1st League from the 2nd League last year, our Handball Team ranked 4th in the 1st League Turkish Championship and kept its place in the league organized by Turkish University Sports Federation in Eskisehir.

-      Our Handball Team became 2nd in the Angora Cup organized by Bilkent University.

American Football: Our American Football Team participated in the Unilig organized by Turkish University Sports Federation. Our team failed to satisfy our expectations by ranking 4th in the group. 

Table Tennis: Our Men’s Table Tennis Team represented our University successfully in both Unilig organized by Turkish University Sports Federation and Turkish Championship.

 -      Our Table Tennis Team became 3rd in the Angora Cup organized by Bilkent University.

Archery: Our Archery Team represented our University at Turkish Championship organized by Turkish University Sports Federation in Antalya.

Speedminton: Our Speedminton Team successfully represented our University at Turkish Championship organized by Turkish University Sports Federation.

Tennis: Our Tennis Team represented our University at Turkish Championship organized within the scope of Unilig by Turkish University Sports Federation in Antalya. Our Men’s Tennis Team qualified as the Group leader and ranked 5th among the top 9 teams in Turkey in the Unilig Finals organized in Samsun.

Our undefeated Tennis Team became champion in 2nd Tennis League Turkish Championship in Antalya and promoted to the 1st League.

 -      Our Men’s Tennis Team became 3rd in the Angora Cup organized by Bilkent University.

Volleyball: Our Women’s Volleyball Team became 3rd in the 1st League in the Turkish Championship organized by Turkish University Sports Federation in Antalya.

Our Men’s Volleyball Team became 4th in the 2nd League Turkish Championship organized in Ankara.

 -     Our Women’s Volleyball Team ranked 3rd and Men’s Volleyball Team ranked 4th in the Angora Cup organized by Bilkent University.

Swimming: Our National Swimmer Ege Baset won 1 Gold, 1 Silver and 1 Bronze medal and Ali Ugur Erdogan won 1 Silver medal in the Inter-university Turkish Championship organized in Antalya.

-      Ege Baser won 4 gold medals, Ali Ugur Erdogan won 1 Gold and 3 Silver medals, Irem Tuloglu won 1 Silver medal and Muhammed Ali Turkyılmaz won 1 bronze medal and our team ranked 3rd in the Angora Cup organized by Bilkent University.

The Atilim university teams took part in competitions in 16branches with a total of 188 male and 62 female athletes.

Marksmanship: Student Muhammed Ali Turkyılmaz ranked 3rd in the Turkey Marksmanship Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Ankara.

Badminton: The Badminton team participated in the Turkish Badminton Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Antalya.

Basketball: Our Men’s Basketball Team ranked 4th in the 1st League Group Championship organized in Nevsehir.

Our Women’s Basketball team, after a long period of absence, represented our University in the 2nd League Turkish Championship organized in Bolu.

Bowling: The Atilim Bowling Team stood in the 3rd place in the Turkish Bowling Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Ankara.

Ice Hockey: Men’s Ice Hockey team represented the University in the Unilig Turkish Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Izmir.

Dancing: We returned with awards from the Inter-university Dance Contests organized by the Turkish University Sports Federation in Istanbul.

Our dancing team received the Best Male Dancer Award (Tugberk Coskun), the Best Female Dancer Award (Anastasia Khomullo), and stood 3rd as team.

This was the third “Best Male Dancer Award” for Tugberk Coskun in three consecutive years.

Fencing: Student Ayse Begum Bilgin became 1st in Turkey and received a gold medal in the saber branch.

This was third gold medal in the saber branch for Ayse Begum Bilgin in three consecutive years.

Football: The team represented our University in the Angora Cup organized by Bilkent University.

Futsal: Our Futsal Team became 4th in the 2nd League group matches organized by the Turkish University Sports Federation in Manisa.

Handball: Our undefeated Handball Team won the title in the 2nd League Turkish Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Antalya, and moved back to the 1st league once again.

American Football: The American Football Team participated in the Unilig organized by the Turkish University Sports Federation and stood in 4th place. 

Table Tennis: The Atilim Men’s Team participated in both the Unilig organized by the Turkish University Sports Federation and the Turkish Championship. The team became 4th in the Angora Cup organized by Bilkent University.

Indoor Archery: The team participated in the Turkish Championship organized by the University Sports Federation in Eskisehir.

Tennis: The Team represented our University at the Turkish Championship organized by the University Sports Federation in Antalya. The Men’s Team qualified as the Group leader and ranked 5th among the top 9 teams in Turkey in the Unilig Finals organized in Samsun.

Our undefeated Tennis Team became champion in the 2nd Tennis League Turkish Championship in Antalya and advanced to the 1st League.

 -      The Men’s Tennis Team became 3rd in the Angora Cup organized by Bilkent University.

Volleyball: The Atilim Women’s Volleyball Team became 3rd in the 1st League in the Turkish Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Balikesir. Our Men’s Volleyball Team ranked 4th in the 2nd League Turkish Championship organized in Ankara.

 -     The Women’s Volleyball Team was crowned champion and our Men’s Volleyball Team ranked 4th in the Angora Cup organized by Bilkent University.

Swimming: Student Ali Ugur Erdogan ranked 5th and 7th, Iren Tuloglu 5th and 7th and Inan Barutcu 5th and 6th in the Inter-university Turkish Championship organized in Isparta.



App\Page Object ( [scoped:protected] => Array ( [0] => site_id ) [parentColumn:protected] => parent_id [leftColumn:protected] => lft [rightColumn:protected] => rgt [depthColumn:protected] => depth [orderColumn:protected] => [guarded:protected] => Array ( [0] => id [1] => parent_id [2] => lft [3] => rgt [4] => depth ) [connection:protected] => mysql [table:protected] => [primaryKey:protected] => id [keyType:protected] => int [incrementing] => 1 [with:protected] => Array ( ) [withCount:protected] => Array ( ) [perPage:protected] => 15 [exists] => 1 [wasRecentlyCreated] => [attributes:protected] => Array ( [id] => 2580 [title_tr] => Başarılarımız [title_en] => Achievements [title_ru] => [title_ar] => [content_tr] => stdClass Object ( [type] => rich_content [content] => stdClass Object ( [blocks] => Array ( [0] => stdClass Object ( [class_] => Array ( [0] => col-lg-12 [1] => col-md-12 [2] => col-sm-12 [3] => col-xs-12 ) [modules] => Array ( [0] => stdClass Object ( [type] => accordion [module_class] => accordionBlue [content] => Array ( [0] => stdClass Object ( [title] => 2018 - 2019 Sezonu [content] => stdClass Object ( [type] => ckeditor [content] =>

2018 – 2019 Sezonunda 18 Branş ve 29 Takım ile Üniversite takımlarımız müsabakalarda katılmıştır. Sezon boyunca yaklaşık 250 sporcumuz ile yarışmalarda yer aldık.

 

Badminton: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlediği Üniversiteler Badminton 2. Lig Türkiye Şampiyonası’na katılmış ve başarıyla temsil etmiştir.

Takımımız ayrıca ODTÜ’nün düzenlediği 8. Aslı Açık Badminton Turnuvası’na katılmıştır ve çift kadınlarda 1. olmuştur.

Basketbol: 

Kadın Basketbol: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği Üniversiteler Basketbol Kadın 1. Lig turnuvasına katılmış ve turnuvayı grup 3. olarak tamamlamıştır.

Erkek Basketbol: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği Üniversiteler Basketbol Erkek 1. Lig turnuvasına katılmış ve turnuvayı grup 3. olarak tamamlamıştır.

Basketbol 3x3: 

Kadın Basketbol; Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Çanakkale’de düzenlediği Üniversiteler Basketbol 3x3 Türkiye Şampiyonası’na 5. olmuş ve turnuvayı başarıyla tamamlamıştır.

Erkek Basketbol; Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Çanakkale’de düzenlediği Üniversiteler Basketbol 3x3 Türkiye Şampiyonası’na 5. olmuş ve turnuvayı başarıyla tamamlamıştır.

Bowling: 

Kadın Bowling; Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği Üniversiteler Bowling Türkiye Şampiyonası’nda her yıl başarıyla dönen takımımız bu yıl da büyük başarı göstererek Türkiye 2.si olarak adından çok söz ettirmiştir.

Erkek Bowling; Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği Üniversiteler Bowling Türkiye Şampiyonası’nda her yıl başarıyla dönen takımımız bu yıl da büyük başarı göstererek Türkiye 2.si olarak adından çok söz ettirmiştir.

Buz Hokeyi: Erkek Buz Hokeyi takımımız Erzurum’da düzenlenen Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği Üniversiteler Buz Hokeyi Türkiye Şampiyonası’nda 5. olmuştur. Türkiye’de Buz Hokeyi branşında yarışmalara katılabilen 10 üniversiteden biridir.

Dans: Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un düzenlediği Üniversiteler Dans Yarışmaları bu sene yapılmamıştır. Eşli Danslar Takımımız Ankara’daki Üniversitelerce düzenlenen Dans Festivallerine katılmış ve üniversitemizi başarıyla temsil etmiştir.

Eskrim: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Sivas’da düzenlediği Üniversitelerarası Eskrim Şampiyonası’nda flöre dalında Milli sporcumuz Firuze Ayşen Güneş Türkiye Şampiyonu, kılıç dalında da Milli sporcumuz Volkan Şener Türkiye 3.sü olarak çok büyük başarı göstermiş ve gururumuz olmuştur. 

Hentbol: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği Üniversiteler Hentbol 1. Lig Türkiye Şampiyonası’nda takımımız grup 4. sü olmuş ve 1. Lig’teki yerini korumuştur.

Karting: Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği Üniversiteler Karting Türkiye Şampiyonası’na 2. kez katılmıştır ve bu branşın öncülerinden olabilmenin gururunu yaşatmıştır. Türkiye’de Karting branşında yarışmalara katılabilen 8 üniversiteden biridir.

Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu): Korumalı Futbol Takımımız (Rhinos) Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu'nun düzenlediği Ünilig Türkiye Şampiyonası’na katılmış ve üniversitemizi başarıyla temsil etmiştir.

Masa Tenisi: Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlediği Üniversiteler 1. Lig Türkiye Şampiyonası’nda 98 takım arasında ilk 16’ya kalarak grup 1.si olmuş, turnuvayı başarıyla tamamlamıştır. Bireysel değerlendirmelerde ise ilk 16’ya kalan sporcumuz Orkun Şat’ı tebrik ediyoruz.

Masa Tenisi Erkek Takımımız Bilkent Üniversite’nin düzenlemiş olduğu 16. Angora Kupası’nda takımca 3. olmuştur.

Modern Pentatlon: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından ilk defa düzenlenen Üniversiteler Modern Pentatlon Türkiye Şampiyonası Ankara’da gerçekleştirildi ve katıldığımız şampiyonada üniversitemizi temsil ettik.

Okçuluk: Üniversitemizde Okçuluk Kadın - Erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Eskişehir’de düzenlediği Üniversiteler Okçuluk Türkiye Şampiyonası’na katılmış, üniversitemizi başarıyla temsil etmiştir.

Satranç: Takımımız Başkent Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu “8. Özel Başkent Yıldırım Satranç Kupası”na katılmış ve üniversitemizi başarıyla temsil etmiştir.

Plaj Hentbolu: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Köyceğiz’de düzenlemiş olduğu Üniversiteler Plaj Hentbol Türkiye Şampiyonası’na 2. kez katıldığımız turnuvada Türkiye 4.sü olarak büyük başarı elde etmiştir.

Tenis: 

Kadın Tenis: Üniversitemiz Kadın Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlediği Üniversiteler Süperlig Türkiye Şampiyonası’nda grup 3.sü olmuş ve Süper Lig’teki yerini korumuştur.  Üniversitemizin Tenis branşında Süperlig’te yer alması ve Türkiye’deki en iyi 12 Üniversite içinde yer alması gurur kaynağımız olmuştur.

Ayrıca Bilkent Üniversite’nin düzenlemiş olduğu 16. Angora Kupası’nda takımımız 3. olmuştur.

Erkek Tenis; Üniversitemiz Erkek Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlediği Üniversiteler 1.Lig Türkiye Şampiyonası’nda grup 3.sü olmuş ve 1. Lig’teki yerini korumuştur.

Ayrıca Bilkent Üniversite’nin düzenlemiş olduğu 16. Angora Kupası’nda takımımız 4. olmuştur.

Voleybol: 

Kadın Voleybol: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği Ünilig Voleybol Türkiye Şampiyonası’nda grup 3.sü olmuştur.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği 2. Lig Voleybol Türkiye Şampiyonası’nda takımımız grup 4.sü olmuştur.

Ayrıca Bilkent Üniversite’nin düzenlemiş olduğu 16. Angora Kupası’nda takımımız Şampiyon olmuştur.

Erkek Voleybol; Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği 2. Lig Voleybol Türkiye Şampiyonası’nda takımımız grup 4.sü olmuştur.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği Ünilig Voleybol Türkiye Şampiyonası’nda grup 4.sü olmuştur.

Ayrıca Bilkent Üniversite’nin düzenlemiş olduğu 16. Angora Kupası’nda takımımız 4. olmuştur.

Yüzme: Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Samsun’da düzenleyeceği Koç Fest Yüzme Türkiye Şampiyonası’na katılmıştır. Milli sporcumuz Ege BAŞER 200 m sırt dalında Türkiye Rekoru kırmış ve Türkiye Şampiyonu olarak çok büyük başarı göstermiş, 100 m Sırt’ta Gümüş madalya ve 50 m Sırt’ta bronz madalya kazanarak gururumuz olmuştur.

Ayrıca Bilkent Üniversite’nin düzenlemiş olduğu 16. Angora Kupası’nda Kadın ve Erkek takımımız 3. olmuştur.

) ) [1] => stdClass Object ( [title] => 2017 - 2018 Sezonu [content] => stdClass Object ( [type] => ckeditor [content] =>

2017 – 2018 Sezonunda 17 Branş ve 29 Takım ile Üniversite takımlarımız müsabakalarda katılmıştır. 200 Erkek sporcu, 50 Kadın sporcu ile toplam 250 sporcumuz ile yarışmalarda yer aldık.

Atıcılık: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Trabzon’da düzenlediği Atıcılık Türkiye Şampiyonası’nda Üniversitemizden Milli sporcumuz Muhammed Ali Türkyılmaz ilk 11’e, Doğa Akkaya ise ilk 12’ye kalmıştır. Atıcılık branşında ilk kez Kadın sporcumuzda yer almıştır.

Badminton: Üniversitemiz ODTÜ’nün düzenlediği 8. Aslı Açık Badminton Turnuvası’na katılmıştır ve çift erkeklerde 1. olduk.

Basketbol: 

Kadın Basketbol; Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği Basketbol Kadın Ünilig Türkiye Şampiyonası’na Üniversitemiz ev sahipliği yapmış ve turnuvayı 3. olarak tamamlamıştır.

Geçe sene şampiyon olarak 2. Lig’ten 1. Lig’e yükselen tamamımız ODTÜ’de gerçekleşecek olan Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği 1. Lig Kadın Basketbol Türkiye Şampiyonası’na katılacaktır.

Erkek Basketbol; Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği Ünilig Türkiye Şampiyonası’nda namuğlup şampiyon olan takımımız Kocaeli’nde düzenlenecek olan Ünilig Finalleri’ne katıldı ve grup 3.sü oldu.

Ayrıca Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği 2. Lig Basketbol Erkek Türkiye Şampiyonası’nda Şampiyon olmuş ve seneye 1. Lig’e yükselmiştir.

Bilardo: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlediği Bilardo Türkiye Şampiyonası’na Kadın ve Erkek Takımımız katılmış ve sporcumuz Burak Talak 110 erkek sporcu arasında 9. olarak büyük başarı göstermiştir.

Bowling: 

Kadın Bowling; Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği Bowling Türkiye Şampiyonası’nda her yıl başarıyla dönen takımımız bu yıl da büyük başarı göstererek Türkiye 2.si olarak adından çok söz ettirmiştir.

Erkek Bowling; Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği Bowling Türkiye Şampiyonası’nda geçen sene Türkiye 3.sü olan Erkek Bowling Takımımız bu sene de Türkiye 3.sü olarak büyük başarıya imza atmıştır.

Buz Hokeyi: Erkek Buz Hokeyi takımımız Erzurum’da düzenlenen Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği Ünilig Türkiye Şampiyonası’nda grup 2. olmuştur.

Dans: Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un İstanbul’da düzenlediği 10. Üniversiteler Dans Yarışmaları’na katılacaktır.

Eskrim: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Nevşehir’de düzenlediği Türkiye Üniversitelerarası Eskrim Şampiyonası’nda flöre dalında geçen sene Türkiye 2.si olan Milli sporcumuz Firuze Ayşen Güneş Türkiye Şampiyonu olarak çok büyük başarı göstermiş ve gururumuz olmuştur. 

Hentbol: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Adana’da düzenlediği Ünilig Hentbol Şampiyonası’nda takımımız grup 2. si olarak ilk 8’e kalmıştır. Çeyrek final eşleşmesinde elenerek ilk 4’e kalma şansını elinden kaçırmıştır.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ordu’da düzenlediği 1. Lig Hentbol Şampiyonası’nda takımımız 4. olarak 1. Lig’teki yerini korumuştur.

Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu): Korumalı Futbol Takımımız (Rhinos) Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu'nun düzenlediği Ünilig yarışmalarına bu yıl katılmayıp, seneye katılacağı turnuva hazırlıklarına devam etmektedir.

Masa Tenisi: Masa Tenisi Erkek Takımımız Bilkent Üniversite’nin düzenlemiş olduğu 15. Angora Kupası’nda takımca 3. olmuştur.

Okçuluk: Üniversitemizde Okçuluk Kadın - Erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlediği Okçuluk Türkiye Şampiyonası’na katılmıştır.

Satranç: Üniversitemizde ilk defa kurulan Satranç Takımımız Başkent Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu “7. Özel Başkent Yıldırım Satranç Kupası”na katılmıştır.

Tenis: 

Kadın Tenis; Üniversitemiz Kadın Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlediği 1. Lig Türkiye Şampiyonası’nda namağlup Şampiyon olarak grup 1.si olmuş ve seneye Süperlig’e katılacaktır. Üniversitemizin Tenis branşında ilk kez Süperlig’te yer alacak olması gurur kaynağımız olmuştur.

Ayrıca Bilkent Üniversite’nin düzenlemiş olduğu 15. Angora Kupası’nda takımımız 2. olmuştur.

Erkek Tenis; Üniversitemiz Erkek Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlediği 1.Lig Türkiye Şampiyonası’nda grup 2.si olarak 1. Lig’teki yerini korumuştur.

Ayrıca Bilkent Üniversite’nin düzenlemiş olduğu 15. Angora Kupası’nda takımımız 4. olmuştur.

Voleybol: 

Kadın Voleybol: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği 2. Lig Voleybol Türkiye Şampiyonası’nda takımımız grup 4.sü olarak 2.Lig’te kalmıştır.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği Ünilig Voleybol Türkiye Şampiyonası’nda grup 3.sü olmuştur.

Ayrıca Bilkent Üniversite’nin düzenlemiş olduğu 15. Angora Kupası’nda takımımız 2. olmuştur.

Erkek Voleybol; Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği 2. Lig Voleybol Türkiye Şampiyonası’nda takımımız grup 4.sü olarak 2.Lig’te kalmıştır.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği Ünilig Voleybol Türkiye Şampiyonası’nda grup 4.sü olmuştur.

Yüzme: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Adana’da düzenleyeceği Koç Fest Yüzme Türkiye Şampiyonası’na katılmıştır. Milli sporcumuz Ege BAŞER 100 m sırt ve 200 m sırt dalında Türkiye Şampiyonu olarak çok büyük başarı göstermiş ve gururumuz olmuştur.

Ayrıca Bilkent Üniversite’nin düzenlemiş olduğu 15. Angora Kupası’nda Kadın ve Erkek takımımız 3. olmuştur.

) ) [2] => stdClass Object ( [title] => 2016 - 2017 Sezonu [content] => stdClass Object ( [type] => ckeditor [content] =>

2016 – 2017 Sezonunda 18 Branş ve 28 Takım ile Üniversite takımlarımız müsabakalarda katılmıştır. 157 Erkek sporcu, 46 Kadın sporcu ile toplam 203 sporcumuz ile yarışmalarda yer aldık.

Atıcılık: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Sakarya’da düzenlediği Atıcılık Türkiye Şampiyonası’nda Üniversitemizi bu branşta temsil eden tek sporcumuz Muhammed Ali Türkyılmaz ilk 8’e kalmıştır. 

Badminton: Üniversitemiz Badminton Kadın - Erkek Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlediği 2. Lig Türkiye Şampiyonası’nda okulumuzu başarıyla temsil ettiler.

Basketbol: 

Kadın Basketbol; Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği Basketbol Türkiye Şampiyonası’nda 2. Ligde yer alan Kadın Basketbol Takımımız Antalya’ya düzenlenen turnuvada namağlup Şampiyon olarak 1. Lig’e yükselmiştir.

Erkek Basketbol; Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlediği 2. Lig Türkiye Şampiyonası’nda temsil etmiştir.

Bilardo: Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un Antalya’da düzenlediği Bilardo Türkiye Şampiyonası’nda sporcumuz Burak Talak ilk 16’ya, Serkan Kazdağ 32’ye kaldı, ilk defa katılan kadın sporcumuz ise ilk turda elenmiştir.

Bowling: 

Kadın Bowling; Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği Bowling Türkiye Şampiyonası’nda geçen sene ilk defa kurulmasına rağmen Türkiye 2.si olan Kadın Bowling Takımımız bu sene ise Türkiye 1.si olarak adından çok söz ettirdi ve büyük başarıya imza attı.

Erkek Bowling; Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ankara’da düzenlediği Bowling Türkiye Şampiyonası’nda geçen sene Türkiye 3.sü olan Erkek Bowling Takımımız bu sene de Türkiye 3.sü olarak büyük başarıya imza atmıştır.

Buz Hokeyi: Erkek Buz Hokeyi takımımız Kocaeli’nde düzenlenen Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği Ünilig Türkiye Şampiyonası eleme grubunda 6 takımının katıldığı yarışmada 6 maçta 5 galibiyet alarak final grubuna katılmaya hak kazanmıştır. Çok başarı bir sezon geçiren Buz Hokeyi Takımımız turnuvada adından çok söz ettirmiştir. Bu sene gelen bursu sporcumuz Can Kaya gol kralı, geçen sene gelen bursu sporcumuz Berk Akın ise turnuvanın en iyi kalecisi seçilmiştir. Erzurum’da yapılan final grubu maçları sınav haftasına çakıştığı için katılamadık.

Dans: Türkiye Üniversite Sporları Federasyon’un İstanbul’da düzenlediği Üniversitelerarası Dans Yarışmaları’nda " En İyi Erkek Dansçı” ödülünü öğrencimiz Tuğberk Coşkun, “En İyi Kadın Dansçı” ödülünü ise öğrencimiz Elif Sönmez alarak Üniversitemizin adında oldukça söz ettirmiş ve büyük başarıya imza atmıştır.

5 senedir üst üste “En İyi Erkek Dansçı” ödülünü kimseye yaptırmayan ve Üniversitemizi Dans branşının gelişmesinde büyük katkı sağlayan gururumuz Tuğberk Coşkun’u ayrıca tebrik ediyoruz.

Eskrim: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Konya’da düzenlediği Türkiye Üniversitelerarası Eskrim Şampiyonası’nda öğrencimiz Ayşe Begümhan Bilgin kılıç dalında Türkiye 3.sü oldu, flöre’de öğrencimiz Firuze Ayşen Güneş Türkiye 2.’si olarak Üniversitemizin başarıyla temsil etti. Erkek eskrimcilerimizden Muhammed Ali Türkyılmaz ilk 16’ya kalarak okulumuz başarıyla temsil etti.

5 senedir üst üste kılıç dalında madalyasız dönmeyen gururumuz Ayşe Begümhan Bilgin’i ayrıca tebrik ediyoruz.

Futbol: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlediği 2. Lig müsabakalarına katıldı.

Hentbol: 

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlediği 1. Lig müsabakalarında takımımız namağlup Şampiyon olarak Süper Lig’e terfi turnuvasına gitmeye hak kazandı. Hentbol takımımız Eskişehir’de düzenlenen Süper Lige terfi turnuvasına eksik kadro ile katılabildiği için bu turnuvayı 4.lükle tamamlamıştır.

Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu): Korumalı Futbol Takımımız (Rhinos) Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu'nun düzenlediği Üniligte başarı bir sezon geçirmiştir.

Masa Tenisi: Masa Tenisi Erkek Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlediği Ünilig Türkiye Şampiyonası’nda okulumuzu başarıyla temsil ettik.

Plaj Voleybolu: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu Plaj Voleybol Türkiye Şampiyonası’na ilk defa katıldık ve Üniversitemizi başarıyla temsil ettik.

Speedminton: Speedminton Kadın - Erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun kapsamında düzenlediği Türkiye Şampiyonası’nda Üniversitemizi başarıyla temsil etmiştir.

Okçuluk: Üniversitemizde Okçuluk Kadın - Erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlediği Türkiye Şampiyonası’nda Mert Topcuoğlu ilk 16’a kaldı, Üniversitemiz turnuvayı takım olarak başarıyla temsil ettik.

Tenis: 

Kadın Tenis; Üniversitemiz Kadın Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ünilig kapsamında Antalya’da düzenlediği turnuvaya katıldık. Ayrıca Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlediği 2. Lig Türkiye Şampiyonası’nda namağlup Şampiyon olarak 1.Lig’e yükselerek büyük başarı gösterdi.

Erkek Tenis; Üniversitemiz Erkek Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Ünilig kapsamında Antalya’da düzenlediği Türkiye Şampiyonası’na katılmıştır. Ayrıca Antalya’da düzenlenen Tenis 1. Lig Türkiye Şampiyonası’na Erkek Tenis Takımımız 1. Lig’teki yerini korumuştur.

Voleybol: 

Bayan Voleybol Takımımız; Çok mezun verdiğimiz için ve bu sene verine yeterli sayıda katılım olmadığı için bu sene katılamadık.

Erkek Voleybol; Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlenen 2. Lig Türkiye Şampiyonası’nda Üniversitemiz üstün başarı ve gayret göstererek başarıyla temsil etmiştir.

Yüzme: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Denizli’de düzenlediği Koç Fest Türkiye Şampiyonası’nda Milli Yüzücü öğrencimiz Ege Başer 100 metre sırt dalında altın madalya almıştır.

) ) [3] => stdClass Object ( [title] => 2015 – 2016 Sezonu [content] => stdClass Object ( [type] => ckeditor [content] =>

2015 – 2016 Sezonunda 18 Branş ve 25 Takım ile Üniversite takımlarımız müsabakalarda katılmıştır. 200 Erkek sporcu, 50 Kadın sporcu ile toplam 250 sporcumuz ile yarışmalarda yer aldık.

Atıcılık: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun Sakarya’da düzenlediği Atıcılık Türkiye Şampiyonasında öğrencimiz Muhammed Ali Türkyılmaz ilk 8’e kalmıştır. 

Basketbol: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlediği Basketbol Türkiye Şampiyonasında 1. Ligde yer alan Erkek Basketbol Takımımız Ankara'da düzenlenen turnuvada 1. Lig Grup Şampiyonasında grup 4.sü olarak bir alt lige düşmüştür. Bayan Basketbol takımımız Zonguldak’ta düzenlenen 2. Lig Türkiye Şampiyonasında Grup 4.sü olmuştur.

Bilardo: İlk defa kurduğumuz Bilardo Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun Antalya’da düzenlediği Bilardo Türkiye Şampiyonasında sporcularımız ilk 8 arasında yer almıştır. Başkent Üniversitesinin düzenlemiş olduğu özel turnuvada takımca 3. Olmuş, ayrıca bireyselde öğrencimiz Burak Talak 3. olmuştur.

Bisiklet: Bisiklet Topluluğumuz Bartın’da ve Fethiye’de düzenlenen Bisiklet Festivallerine Üniversitemizi temsilen katılmışlardır.

Bowling: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun Ankara’da düzenlediği Bowling Türkiye Şampiyonasında ilk defa kurmuş olduğumuz Kız Bowling Takımımız Türkiye 2.si, Erkek Bowling Takımımız ise Türkiye 3.sü olarak büyük başarıya ulaşmıştır.

Buz Hokeyi:  Erkek Buz Hokeyi takımımız İzmir’de düzenlenen Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlediği Ünilig Türkiye Şampiyonası’nda Grup 4.sü olmuştur.

Dans: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun İstanbul’da düzenlediği Üniversitelerarası Dans Yarışmalarında "En İyi Erkek Dansçı” ödülünü öğrencimiz Tuğberk Coşkun almıştır.

4 senedir üst üste “En İyi Erkek Dansçı” ödülünü kimseye yaptırmayan gururumuz Tuğberk Coşkun’u ayrıca tebrik ediyoruz.

Eskrim: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun Afyon’da düzenlediği Türkiye Üniversitelerarası Eskrim Şampiyonası’nda öğrencimiz Ayşe Begüm Bilgin kılıç dalında Türkiye 3.sü olmuş, flörede öğrencimiz Solmaz Simge Uğurlu ilk 8’de yer almıştır. Erkek eskrimcilerimizden Muhammed Ali Türkyılmaz ilk 16’ya kalarak okulumuz başarıyla temsil etmiştir.

4 senedir üst üste kılıç dalında madalyasız dönmeyen gururumuz Ayşe Begüm Bilgin’i ayrıca tebrik ediyoruz.

Futbol: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun Ankara’da düzenlediği 2. Lig müsabakalarında takımımız Üniversitemizi başarıyla temsil etmiştir. Takımımız Bilkent Üniversitesinin düzenlediği Angora Kupası’nda 3. olmuştur. 

Futsal: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun Ankara’da düzenlediği 2. Lig müsabakalarında takımımız Üniversitemizi başarıyla temsil etmiştir.

Hentbol: Bir önceki sene 2. Ligten 1. Lige yükselen Hentbol Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun Eskişehir'de düzenlediği 1. Lig Türkiye Şampiyonasında 4. olmuş ve 1. Ligte yerini korumuştur. Takımımız, ayrıca, Bilkent Üniversitesinin düzenlediği Angora Kupasında 2. olmuştur.

Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu): Amerikan Futbol Takımımız Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonunun düzenlediği Ünilige katılmıştır. Takımımız beklenen başarının altında kalarak sezonu grup 4.sü olarak tamamlamıştır. 

Masa Tenisi: Masa tenisi erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlediği hem Ünilig hem de Türkiye Şampiyonasında okulumuzu başarıyla temsil etmiştir. Masa Tenisi takımımız, ayrıca, Bilkent Üniversitesinin düzenlediği Angora Kupasında 3. olmuştur.

Okçuluk: Üniversitemizde Okçuluk kadın-erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun Antalya’da düzenlediği Türkiye Şampiyonasında üniversitemizi temsil etmiştir.

Speedminton: Speedminton Kadın-Erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlediği Türkiye Şampiyonasında Üniversitemizi başarıyla temsil etmiştir.

Tenis: Üniversitemiz Tenis Kadın - Erkek Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun Ünilig kapsamında Antalya’da düzenlediği Türkiye Şampiyonasına katılmıştır. Erkek tenis takımımız Grup 1.si olarak Türkiye’deki en iyi 9 takım arasına kalmış, Samsun’da düzenlenen Ünilig Finallerinde ise 5. olmuştur.

Antalya’da düzenlenen Tenis 2. Lig Türkiye Şampiyonasına Kadın - Erkek Tenis Takımımız katılmış, erkek takımımız namağlup Şampiyon olarak 1. Lig’e yükselmiştir. Erkek Tenis Takımımız  Bilkent Üniversitesinin düzenlediği Angora Kupasında 3. olmuştur.

Voleybol: Bayan Voleybol takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun Antalya’da düzenlediği Türkiye Şampiyonası’nda 1. Lig Grup 3.sü olmuştur. Erkek Voleybol takımımız ise Ankara’da düzenlenen 2. Lig Türkiye Şampiyonasında 4. olmuştur. Bilkent Üniversitesinin düzenlediği Angora Kupasında Voleybol Kadın Takımımız 3. olmuştur, Erkek Voleybol Takımımız ise 4. olmuştur.

Yüzme: Antalya’da düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonasında Milli Yüzücü öğrencimiz Ege Başer 1 Altın, 1 Gümüş ve 1 Bronz madalya, Ali Uğur Erdoğan 1 Gümüş madalya almıştır. Bilkent Üniversitesi’nin düzenlediği Angora Kupasında bireysel dallarda Ege Başer 4 Altın, Ali Uğur Erdoğan 1 Altın, 3 Gümüş, İrem Tülüoğlu 1 Gümüş, Muhammed Ali Türkyılmaz 1 Bronz madalya alarak takımca 3. olmuştur.

) ) [4] => stdClass Object ( [title] => 2014 – 2015 Sezonu [content] => stdClass Object ( [type] => ckeditor [content] =>

2014–2015 Sezonunda 16 Branş ile Üniversite takımlarımız müsabakalarda katılmıştır. 188 Erkek sporcu, 62 Kadın sporcu ile toplam 250 sporcumuz ile yarışmalarda yer aldık.

Atıcılık: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonun Ankara’da düzenlediği Atıcılık Türkiye Şampiyonasında öğrencimiz Muhammed Ali Türkyılmaz Türkiye 3.sü olarak büyük başarıya imza atmıştır.

Badminton: Üniversitemizde Badminton kadın-erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun Antalya’da düzenlediği Türkiye Şampiyonasında okulumuzu temsil etmişlerdir.

Basketbol:  1. ligde yer alan Erkek Basketbol takımımız Nevşehir'de düzenlenen turnuvada 1. Lig Grup Şampiyonasında 4. olmuştur.

Uzunca bir süreden sonra yeniden kurduğumuz Bayan Basketbol takımımız Bolu’da düzenlenen 2. Lig Türkiye Şampiyonasında üniversitemizi başarıyla temsil etmiştir.

Bowling: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun Ankara’da düzenlediği Bowling Türkiye Şampiyonasında takım sıralamasında takımımız Türkiye 3.sü olarak büyük başarıya ulaşmıştır.

Buz Hokeyi:  Erkek Buz Hokeyi takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlediği Ünilig kapsamındaki Türkiye Şampiyonasında okulumuzu temsil etmişlerdir.

Dans: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun İstanbul’da düzenlediği Üniversitelerarası Dans Yarışmalarında ödüllerle döndük.

Dans takımımız En iyi erkek dansçı (Tuğberk Coşkun), En iyi kız dansçı (Anastasia Khomullo) ödüllerinin yanı sıra takımca Türkiye 3.sü olarak büyük başarıya imza attılar.

3 senedir üst üste En İyi Erkek Dansçı ödülünü kimseye yaptırmayan gururumuz Tuğbek Coşkun’u ayrıca tebrik ediyoruz.

Eskrim: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun Zonguldak’ta düzenlediği Türkiye Üniversitelerarası Eskrim Şampiyonası’nda öğrencimiz Ayşe Begüm Bilgin kılıç dalında altın madalya alarak Türkiye 1.si oldu, flöre’de öğrencimiz Solmaz Simge Uğurlu maçını son anda kaybederek Türkiye üçüncülüğünü kaçırdı. Erkek eskrimcilerimizden Muhammed Ali Türkyılmaz yarı finalde, Berkay Bulut ve Oğuz Berk Mutlay çeyrek finalde elendi.

3 senedir üst üste kılıç dalında Türkiye birinciliği ödülünü kimseye yaptırmayan gururumuz Ayşe Begüm Bilgin’i ayrıca tebrik ediyoruz.

Futbol: Takımımız Bilkent Üniversitesinin düzenlediği Angora Kupasında üniversitemizi temsil etmiştir.

Futsal: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun Manisa’da düzenlediği 2. Lig müsabakalarında takımımız grup 4.sü oldu.

Hentbol: Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun Antalya'da düzenlediği 2. Lig Türkiye Şampiyonasında takımımız maçlarını namağlup kazanarak şampiyon olmuş ve yeniden
1. Lige yükselmiştir.

Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu): Amerikan Futbol Takımımız Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonunun düzenlediği Ünilige katılmıştır. Takımımız beklenen başarının altında kalarak sezonu grup 4.sü olarak tamamlamıştır. 

Masa Tenisi: Masa tenisi erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlediği hem Ünilig hem de Türkiye Şampiyonasında okulumuzu başarıyla temsil etmiştir. Bilkent Üniversitesinin düzenlediği Angora Kupasında Masa Tenisi takımımız 4. olmuştur.

Salon Okçuluk: Üniversitemizde Salon Okçuluk kadın-erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun Eskişehir’de düzenlediği Türkiye Şampiyonasında üniversitemizi temsil etmiştir.

Tenis: Üniversitemiz Tenis Kadın - Erkek Takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun Ünilig kapsamında Antalya’da düzenlediği Türkiye Şampiyonasına katılmıştır. Erkek tenis takımımız Grup 1.si olarak Türkiye’deki en iyi 9 takım arasına kalmış, Samsun’da düzenlenen Ünilig Finallerinde ise 5. olmuştur. Antalya’da düzenlenen Tenis 2. Lig Türkiye Şampiyonasına Kadın-Erkek Tenis Takımımız katılmış, erkek takımımız namağlup Şampiyon olarak 1. Lige yükselmiştir. Bilkent Üniversitesinin düzenlediği Angora Kupasında Erkek Tenis Takımımız 3. olmuştur.

Voleybol: Bayan Voleybol takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun Balıkesir’de düzenlediği Türkiye Şampiyonasında 1. Lig Grup 3.sü olmuştur. Erkek Voleybol takımımız ise Ankara’da düzenlenen 2. Lig Türkiye Şampiyonasında 4. olmuştur. Bilkent Üniversitesinin düzenlediği Angora Kupasında Voleybol Kadın Takımımız şampiyon olmuş, erkek voleybol takımımız ise 4. olmuştur.

Yüzme: Isparta’da düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonasında öğrencimiz Ali Uğur Erdoğan 5. ve 7. , İrem Tüloğlu 5. ve 7. , İnanç Barutçu 5. ve 6.’lık arasında dereceler almışlardır.

) ) [5] => stdClass Object ( [title] => 2013 - 2014 Sezonu [content] => stdClass Object ( [type] => ckeditor [content] =>

Badminton: Üniversitemizde ilk defa kurduğumuz Badminton kadın-erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlediği Türkiye Şampiyonasında okulumuzu başarıyla temsil etmiştir.

Basketbol: Basketbol branşında 1. ligde yer alan takımımız Mersin'de düzenlenen Üniversitelerarası 1. Lig Grup Şampiyonasında 2. olmuştur.

Bowling: Ankara’da düzenlenen Bowling Türkiye Şampiyonasında öğrencimiz Alphan Alkan bireyselde 4. Olmuştur; bowling takımımız takım sıralamasında ise Türkiye 4.sü olma başarısını elde etmiştir.

Buz Hokeyi: Üniversitemizde ilk defa kurduğumuz Buz Hokeyi kadın takımımız ile birlikte ikinci defa katılan erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlediği Ünilig’e katılmış olup okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir.

Dans: İstanbul’da düzenlenen Üniversitelerarası Dans Yarışmalarında bu sene ilk kez Dans topluluğu olarak 15 kişi ile katıldık ve ödüllerle döndük. Dans topluluğumuz "En iyi erkek dansçı (Tuğberk Coşkun), En İyi Kostüm ödülü ve Jüri Özel Ödüllerine" layık görüldü.

Eskrim: Konya’da düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası Eskrim Müsabakalarında öğrencimiz Ayşe Begüm Bilgin kılıçta altın madalya alarak Türkiye 1.si oldu, flörede öğrencimiz Solmaz Simge Uğurlu Türkiye 3.sü olmuştur. Kılıçta Berkay Bulut ilk 8’e kalma başarısı göstermiştir.

Futbol: Takımımız Ankara’da düzenlenen Üniversitelerarası 2. lig müsabakalarında grup 5.si oldu.

Futsal: Takımımız Manisa’da düzenlenen Üniversitelerarası 2. lig müsabakalarında grup 4.sü oldu.

Hentbol: Hentbol takımımız Antalya'da düzenlenen Üniversitelerarası 1. lig  müsabakalarında grup 4.sü olarak bir alt kümeye düşmüştür.

Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu): Amerikan Futbol Takımımız Türkiye Üniversitelerarası Spor Federasyonunun düzenlediği Ünilige katılmıştır. Takımımız grup 4.sü olarak bir alt kümeye düşmüştür.

Kürek: Öğrencimiz Sezer Ballı Türkiye Üniversitelerarası Spor Federasyonunun düzenlediği Türkiye Şampiyonasında üniversitemizi başarıyla temsil etmiştir.

Masa Tenisi: Masa tenisi erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlediği Türkiye Şampiyonasında okulumuzu başarıyla temsil etmiştir.Bilkent Üniversitesinin geleneksel olarak düzenlediği Angora Kupasında Masa Tenisi takımımız 4. olmuştur.

Okçuluk: Okçuluk kadın-erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlediği Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye 4.sü olmuştur.

Salon Okçuluk: Üniversitemizde ilk defa kurduğumuz Salon Okçuluk kadın-erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlediği Türkiye Şampiyonasında 2. olmuştur.

Speedminton: Üniversitemizde ilk defa kurduğumuz Speedminton kadın-erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlediği Türkiye Şampiyonasında 5. olmuştur.

Tenis: Üniversitemizde ilk defa kurduğumuz Tenis kadın-erkek takımımız Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun Ünilig kapsamında düzenlediği Türkiye Şampiyonasında okulumuzu başarıyla temsil etmiştir.Bilkent Üniversitesinin geleneksel olarak düzenlediği Angora Kupasında tenis bayan takımımız 3. , erkek tenis takımımız 4. olmuştur.

Voleybol: Takımımız Zonguldak’ta düzenlenen Üniversitelerarası 1. lig grup müsabakalarında 2. olmuştur. Bilkent Üniversitesinin geleneksel olarak düzenlediği Angora Kupasında voleybol bayan takımımız 2. , erkek voleybol takımımız 4. olmuştur.

Yüzme: Yüzme branşında Kayseri’de düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonasında öğrencimiz Ali Uğur Erdoğan 2 gümüş ve 1 bronz madalya almış, İrem Tüloğlu 4., İnanç Barutçu 4. ve 6. olmuştur.

) ) [6] => stdClass Object ( [title] => 2012 – 2013 Sezonu [content] => stdClass Object ( [type] => ckeditor [content] =>

Atıcılık: Atıcılık branşında Ankara Polis Akademisinde düzenlenen Türkiye Şampiyonasında 1 bayan sporcumuz Sezen Hilal Şahin katılmış ve 16. olmuştur.

Basketbol: Basketbol branşında 1. ligde yer alan takımımız Kayseri Erciyes Üniversitesinde düzenlenen Üniversitelerarası 1. lig Şampiyonasında  grup 3.sü olmuştur.

Bowling: Ankara’da düzenlenen Bowling Türkiye Şampiyonasında öğrencimiz Alphan Alkan geçmiş senelerdeki başarısını maalesef tekrarlayamamış, madalya kazanamamıştır.

Dans: İstanbul’da düzenlenen Üniversitelerarası Dans Yarışmalarında öğrencimiz Tuğberk Coşkun en iyi erkek dansı seçilmiştir.

Eskrim: Samsun’da düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası Eskrim Müsabakalarında öğrencimiz Ayşe Begüm Bilgin kılıçta altın madalya, flörede öğrencimiz Solmaz Simge Uğurlu gümüş madalya kazanmıştır.

Futbol: Takımımız Ankara’da düzenlenen Üniversitelerarası 2. lig müsabakalarında grup 3. sü olmuştur. Bilkent Üniversitesinin geleneksel olarak düzenlediği Angora Kupasında futbol takımımız 4. olmuştur.

Hentbol: Hentbol takımımız Üniversitelerarası 1. lig  müsabakalarında grup 4.sü olmuştur.

Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu): Amerikan futbol takımımız 1. ligde oynadığı maçları namağlup kazanarak grup 1. si olmuş ve Süper Lig’e terfi etmiştir. Oynanan Play-off maçları sonucunda da 3. olarak ödül almıştır.

Salon Futbolu: Ankara’da düzenlenen Üniversitelerarası 2. ligde takımımız grup 2. si olmuştur.

Voleybol: Takımımız Kocaeli’nde düzenlenen Üniversitelerarası 1. lig müsabakalarında grup 2. si olmuştur. Bilkent Üniversitesinin geleneksel olarak düzenlediği Angora Kupasında voleybol bayan takımımız 1. , erkek voleybol takımımız 2. olmuştur.

Yüzme: Yüzme branşında Adana’da düzenlenen Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonasında öğrencimiz Cansu Gökçe Özten 2 altın madalya, Ali Uğur Erdoğan 2 altın ve 1 gümüş madalya, İrem Tüloğlu 1 gümüş madalya almıştır.

) ) [7] => stdClass Object ( [title] => 2011 – 2012 Sezonu [content] => stdClass Object ( [type] => ckeditor [content] =>

Atıcılık: Atıcılık branşında erkek sporcularımız 19. ve 42. olmuştur. Bayan sporcumuz ise 11. olmuştur.

Basketbol: Basketbol branşımız 1.ligde yer almaktadır. Bu yıl 5. olarak ligde kalmaya devam etmişlerdir.

Buz hokeyi: Buz hokeyi takımımız sakatlıklar nedeniyle bu yılki müsabakalara katılamamıştır.

Bowling: Türkiye Üniversitelerarası Bowling müsabakalarında öğrencimiz Alphan Alkan 3. olmuştur ve bronz madalya kazanmıştır.

Eskrim: Eskrimde öğrencimiz Simge Uğurlu Türkiye Üniversitelerarası eskrim müsabakalarında 1. olmuştur ve altın madalya kazanmıştır.

Futbol: Futbol takımımız üniversitelerarası 2. lig müsabakalarında 8. olmuştur. Bilkent Üniversitesinin geleneksel olarak düzenlediği Angora Kupasında futbol takımımız 2. olmuştur.

Hentbol: Hentbol takımımız üniversitelerarası hentbol 2.lig  müsabakalarında 2. olarak 1.lige terfi etmiştir.

Bu yıl ilk kez katıldığımız Plaj Hentbol branşında16 takım arasından 5. olarak büyük bir başarı kazandık. Hentbol takımımızın milli kalecisi Yağız Öksüzcük ise turnuvanın en iyi kalecisi seçildi.

Kros: Kros müsabakasına bu yıl ilk kez katıldık.

Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu): Amerikan futbol takımımız bu yılki talihsizlikler nedeni ile bir alt lige düşmüştür.

Kürek: Kürek branşında öğrencilerimiz karma ekip müsabakalarına Ankara üniversitesi ile beraber katılmıştır ve 4. olmuşlardır.

Okçuluk: 4 yıldır Okçuluk müsabakalarına katılmaktayız ve ilk kez bu yıl mix takım oluşturduk.

Salon Futbolu: Futsal takımımız 2.ligde yer almaktadır.

Voleybol: Kadın voleybol takımımız grup 3.sü olarak 1. ligde kalmıştır. Voleybol erkek takımımız üniversitelerarası voleybol 2. lig müsabakalarında 3. olmuştur. Bilkent Üniversitesinin geleneksel olarak düzenlediği Angora Kupasında voleybol bayan takımımız 1. , erkek voleybol takımımız 2. olmuştur.

Gazi üniversitesinin düzenlemiş olduğu plaj voleybolu müsabakalarına katıldık ve sporcularımızdan Esra Şahiner turnuvanın Kraliçesi, Ali Toplaoğlu ise Kralı seçildi.

Yüzme: Yüzme branşı bu yıl 12-13 Mayıs tarihleri arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesinde düzenlenmiştir. Yüzme branşında öğrencilerimizden  Cansu Gökçe Özten 1 bronz madalya, Ali Uğur Erdoğan ise 2 gümüş, 1 altın madalya almıştır.

) ) [8] => stdClass Object ( [title] => 2010 – 2011 Sezonu [content] => stdClass Object ( [type] => ckeditor [content] =>

Atıcılık: Ankara KHO da düzenlenen müsabakalarda bayanlarda sporcumuz Merve Yılmazlardan 20., erkekler de ise Efecan Rübendiz 30. olmuştur.

Bowling: Sporcumuz Vural Alphan Alkan Üniversitelerarası Türkiye 3.sü oldu

Buz Hokeyi:  Erzurum’da düzenlenen müsabakalara 8 üniversite katıldı. Takımımız İstanbul Üniversitesini yenerek Türkiye Üniversitelerarası Buz Hokeyi müsabakalarında 6. olmuştur. 

Eskrim:  Eskişehir’de düzenlenen yarışmaya 29 üniversite katıldı. Sporcumuz Simge Uğurlu Türkiye 3.sü oldu. Efecan Rübendiz eleme grubunu ve final grubunun ilk turunu geçti, final grubunun 2. turunda elendi ve 78 sporcu arasından 25. oldu. Merve Yılmazlardan ise 33. oldu.

Futbol: Ankara’da düzenlenen Üniversitelerarası 2.lig müsabakalarına katıldık ve 7. olduk.

Hentbol: Ankara düzenlenen Üniversiteler arası 2.lig müsabakalarına katıldık ve 2. olduk.

Korumalı Futbol (Amerikan Futbolu):Takımımız 2.ligde kendi grubunu 1. olarak bitirerek 2. lig şampiyonluğu için yarı final ve final oynamaya hak kazanmıştır.

Salon Futbolu: Antalya da düzenlendi. Grubumuzda 7 takım vardı. Mağlubiyet almadan averajla 2. olduk.

Okçuluk: Okçuluk Türkiye Şampiyonası Antalya’da düzenlenmiştir. 28 Üniversite katılmıştır. Ferdi atışlar sonucu sporcularımız takım yarışlarına katılmaya hak kazanmışlardır. 28 üniversite arasından ilk 8’e kalmayı başardık.

Voleybol (Bayan): Aksaray’da düzenlenmiştir. Voleybol bayan takımımız Üniversitelerarası 1.lig müsabakalarına katılmıştır. Grubunda Selçuk Üniversitesini yenerek yarı finale çıkmıştır ve Türkiye Üniversitelerarası 1.lig müsabakalarında 4. olmuştur.

Voleybol (Erkek): Ankara Bilkent Üniversitesinde düzenlenmiştir. Takımımız Üniversitelerarası 2.lig müsabakalarına katılmış ve 5. olmuştur.

) ) ) [closeAll] => 1 ) ) ) ) ) ) [content_en] => stdClass Object ( [type] => rich_content [content] => stdClass Object ( [blocks] => Array ( [0] => stdClass Object ( [class_] => Array ( [0] => col-lg-12 [1] => col-md-12 [2] => col-sm-12 [3] => col-xs-12 ) [modules] => Array ( [0] => stdClass Object ( [type] => accordion [module_class] => accordionBlue [content] => Array ( [0] => stdClass Object ( [title] => 2017 - 2018 Achievements [content] => stdClass Object ( [type] => ckeditor [content] =>

Our university teams took part in competitions in 17 branches with 29 teams in 2017-2018 season. We participated in the competitions with total 217 athletes including 158 sportsmen and 59 sportswomen.

Marksmanship: Our national marksmen Muhammed Ali Türkyılmaz and Doğa Akkaya, respectively, ranked 11th and 12th in Turkish Marksmanship Championship organized by the Turkish University Sports Federation. Doğa Akkaya become the first woman athlete who competing in marksmanship.

Badminton: The University participated in 8th Aslı Açık Badminton Tournament organized by METU and our men’s doubles team became the champion.

Basketball: 

Women’s Basketball; Atilim University hosted Turkish Unilig Women’s Basketball Championship organized by the Turkish University Sports Federation and ranked 3rd.

Our Women’s team which promoted to the 1st League as the champion last year will compete in Turkish Women’s Basketball Championship to be organized by METU.

Men’s Basketball; Undefeated champion of the Turkish Unilig Championship organized in Ankara, our team took part in Unilig Finals and ranked 3rd in the group.

In addition, the team promoted to the 1st League after winning the title in 2nd League Turkish Men’s Basketball Championship.

Basketball 3x3 Our Men’s and Women’s 3x3 Basketball Teams attended Turkish Universities 3x3 Basketball Championship for the first time. Men’s team advanced up to quarter finals among 18 teams by ranking 2nd in the group stages. Additionally, women’s team finished their group 3rd and represented the University successfully.

Billiards: Our Men’s and Women’s Billiards teams joined the Turkish Billiards Championship and Burak Talak made a great success by ranking 9th among 110 male billiards players.

Bowling: 

Women’s Bowling; our team made a great impression in Turkish Bowling Championship after ranking 2nd in the tournament.

Men’s Bowling; the team sustaining its success became the 3rd once again in Turkish Bowling Championship organized in Ankara.

Ice Hockey: Our Men’s Ice Hockey Team won the second prize in Unilig Turkish Championship organized by Turkish University Sports Federation in Izmir.

Dancing: Our students will take part in 10th Inter-university Dance Contests to be organized by Turkish University Sports Federation in Istanbul.

Fencing: Ranking 2nd in the Turkish Inter-university Fencing Championship organized by the Turkish University Sports Federation last year, Firuze Ayşen Güneş filled our University with pride by becoming the champion in the competition this year. 

Handball: Our team ranked 2nd in the Unilig Handball Championship organized in Adana and qualified for the quarter finals.

In addition, the team secured its 4th place in the 1st League Handball Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Ordu.

American Football: Having not taken part in the Unilig this year, Our American Football Team (Rhinos) continue their training for the next tournament.

Table Tennis: Our table tennis team ranked among the top three in 15th Angora Cup organized by Bilkent University.

Archery: Our Tennis Team represented our University at Turkish Championship organized within the scope of Unilig by Turkish University Sports Federation in Antalya.

Chess: The first ever chess team of the University competed in 7th Başkent Yıldırım Chess Championship organized by Başkent University

Tennis: 

Women’s Tennis; Our Women’s Tennis Team showed a great success in the Turkish 1st League Championship and promoted to the Süperlig (Super League) as the champion. We are proud that Atilim University will compete in the Super League for the first time.

In addition, our team ranked 2nd in 15th Angora Cup organized by Bilkent University.

Men’s Tennis; Our team kept its seat in the Turkish 1st League Championship by ranking 2nd.

In addition, our men’s tennis team ranked 4th in 15th Angora Cup organized by Bilkent University.

Volleyball: 

Women’s Volleyball: Our team, ranking 4th in the group, stayed in the 2nd League of Turkish Volleyball Championship.

The team became the 3rd in Turkish Unilig Volleyball Championship organized in Ankara by the Turkish University Sports Federation.

In addition, our team ranked 2nd in 15th Angora Cup organized by Bilkent University.

Men’s Volleyball; Our team, ranking 4th in the group, stayed in the 2nd League of Turkish Volleyball Championship.

The team became the 4th in Turkish Unilig Volleyball Championship organized in Ankara by the Turkish University Sports Federation.

Swimming: Our swimmers competed in the Koç Fest Turkish Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Adana. Our national athlete Ege Başer showed a great success by winning 100m and 200m backstroke branches.

In addition, our swimming teams ranked 3rd in 15th Angora Cup organized by Bilkent University.

) ) [1] => stdClass Object ( [title] => 2015 - 2016 Achievements [content] => stdClass Object ( [type] => ckeditor [content] =>

Our teams took part in competitions in 18 branches with 25 teams in 2015-2016 season. We participated in the competitions with 200 male and 50 female athletes.

Marksmanship: Student Muhammed Ali Turkyılmaz ranked in the top 8 in the Turkey Marksmanship Championship organized by Turkish University Sports Federation in Sakarya. 

Basketball: Our Men’s Basketball Team competing in the 1st league of Turkish Basketball Championship ranked 4th in the Group Championship of the 1st League organized by Turkish University Sports Federation in Ankara and relegated.

Our Women’s Basketball Team ranked 4th in the Group Championship in the 2nd League Turkish Championship organized in Zonguldak.

Billiards: The sporters of our first Billiards Team achieved to rank in the top 8 in Turkish Billiard Championship organized by Turkish University Sports Federation in Antalya. Our team ranked 3rd and our student Burak Talak ranked 3rd individually in the special tournament organized by Baskent University.

Cycling: Our Cycling Team took part in Cycling Festivals organized in Bartin and Fethiye in order to represent our University.

Bowling: Our first Women’s Bowling Team came in second and our Men’s Bowling Team third in Turkey in Turkish Bowling Championship organized by Turkish University Sports Federation in Ankara.

Ice Hockey:  Our Men’s Ice Hockey Team ranked 4th in Unilig Turkish Championship organized by Turkish University Sports Federation in Izmir.

Dancing: Our student Tugberk Coskun awarded as “The Best Male Dancer” in the Inter-university Dance Competition organized by Turkish University Sports Federation in Istanbul.

We congratulate Tugberk Coskun who became “The Best Male Dancer” and made us proud for four consecutive years.

Fencing: Our student Ayse Begum Bilgin ranked 3rd in saber branch and Solmaz Simge Ugurlu ranked in the top 8 in Turkish Inter-university Fencing Championship organized by Turkish University Sports Federation in Afyon. Our male fencer Muhammed Ali Turkyilmaz ranked in the top 16 and represented our University successfully.

We congratulate Ayse Begunhan Bilgin who achieved to win a medal for four consecutive years in saber branch.

Football: Our Football Team represented our University successfully in the 2nd League matches organized by Turkish University Sports Federation in Ankara. Our team became 3rd in the Angora Cup organized by Bilkent University. 

Futsal: Our Futsal Team represented our University successfully in the 2nd League matches organized by Turkish University Sports Federation in Ankara.

Handball: Having been promoted the 1st League from the 2nd League last year, our Handball Team ranked 4th in the 1st League Turkish Championship and kept its place in the league organized by Turkish University Sports Federation in Eskisehir.

-      Our Handball Team became 2nd in the Angora Cup organized by Bilkent University.

American Football: Our American Football Team participated in the Unilig organized by Turkish University Sports Federation. Our team failed to satisfy our expectations by ranking 4th in the group. 

Table Tennis: Our Men’s Table Tennis Team represented our University successfully in both Unilig organized by Turkish University Sports Federation and Turkish Championship.

 -      Our Table Tennis Team became 3rd in the Angora Cup organized by Bilkent University.

Archery: Our Archery Team represented our University at Turkish Championship organized by Turkish University Sports Federation in Antalya.

Speedminton: Our Speedminton Team successfully represented our University at Turkish Championship organized by Turkish University Sports Federation.

Tennis: Our Tennis Team represented our University at Turkish Championship organized within the scope of Unilig by Turkish University Sports Federation in Antalya. Our Men’s Tennis Team qualified as the Group leader and ranked 5th among the top 9 teams in Turkey in the Unilig Finals organized in Samsun.

Our undefeated Tennis Team became champion in 2nd Tennis League Turkish Championship in Antalya and promoted to the 1st League.

 -      Our Men’s Tennis Team became 3rd in the Angora Cup organized by Bilkent University.

Volleyball: Our Women’s Volleyball Team became 3rd in the 1st League in the Turkish Championship organized by Turkish University Sports Federation in Antalya.

Our Men’s Volleyball Team became 4th in the 2nd League Turkish Championship organized in Ankara.

 -     Our Women’s Volleyball Team ranked 3rd and Men’s Volleyball Team ranked 4th in the Angora Cup organized by Bilkent University.

Swimming: Our National Swimmer Ege Baset won 1 Gold, 1 Silver and 1 Bronze medal and Ali Ugur Erdogan won 1 Silver medal in the Inter-university Turkish Championship organized in Antalya.

-      Ege Baser won 4 gold medals, Ali Ugur Erdogan won 1 Gold and 3 Silver medals, Irem Tuloglu won 1 Silver medal and Muhammed Ali Turkyılmaz won 1 bronze medal and our team ranked 3rd in the Angora Cup organized by Bilkent University.

) ) [2] => stdClass Object ( [title] => 2014 - 2015 Achievements [content] => stdClass Object ( [type] => ckeditor [content] =>

The Atilim university teams took part in competitions in 16branches with a total of 188 male and 62 female athletes.

Marksmanship: Student Muhammed Ali Turkyılmaz ranked 3rd in the Turkey Marksmanship Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Ankara.

Badminton: The Badminton team participated in the Turkish Badminton Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Antalya.

Basketball: Our Men’s Basketball Team ranked 4th in the 1st League Group Championship organized in Nevsehir.

Our Women’s Basketball team, after a long period of absence, represented our University in the 2nd League Turkish Championship organized in Bolu.

Bowling: The Atilim Bowling Team stood in the 3rd place in the Turkish Bowling Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Ankara.

Ice Hockey: Men’s Ice Hockey team represented the University in the Unilig Turkish Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Izmir.

Dancing: We returned with awards from the Inter-university Dance Contests organized by the Turkish University Sports Federation in Istanbul.

Our dancing team received the Best Male Dancer Award (Tugberk Coskun), the Best Female Dancer Award (Anastasia Khomullo), and stood 3rd as team.

This was the third “Best Male Dancer Award” for Tugberk Coskun in three consecutive years.

Fencing: Student Ayse Begum Bilgin became 1st in Turkey and received a gold medal in the saber branch.

This was third gold medal in the saber branch for Ayse Begum Bilgin in three consecutive years.

Football: The team represented our University in the Angora Cup organized by Bilkent University.

Futsal: Our Futsal Team became 4th in the 2nd League group matches organized by the Turkish University Sports Federation in Manisa.

Handball: Our undefeated Handball Team won the title in the 2nd League Turkish Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Antalya, and moved back to the 1st league once again.

American Football: The American Football Team participated in the Unilig organized by the Turkish University Sports Federation and stood in 4th place. 

Table Tennis: The Atilim Men’s Team participated in both the Unilig organized by the Turkish University Sports Federation and the Turkish Championship. The team became 4th in the Angora Cup organized by Bilkent University.

Indoor Archery: The team participated in the Turkish Championship organized by the University Sports Federation in Eskisehir.

Tennis: The Team represented our University at the Turkish Championship organized by the University Sports Federation in Antalya. The Men’s Team qualified as the Group leader and ranked 5th among the top 9 teams in Turkey in the Unilig Finals organized in Samsun.

Our undefeated Tennis Team became champion in the 2nd Tennis League Turkish Championship in Antalya and advanced to the 1st League.

 -      The Men’s Tennis Team became 3rd in the Angora Cup organized by Bilkent University.

Volleyball: The Atilim Women’s Volleyball Team became 3rd in the 1st League in the Turkish Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Balikesir. Our Men’s Volleyball Team ranked 4th in the 2nd League Turkish Championship organized in Ankara.

 -     The Women’s Volleyball Team was crowned champion and our Men’s Volleyball Team ranked 4th in the Angora Cup organized by Bilkent University.

Swimming: Student Ali Ugur Erdogan ranked 5th and 7th, Iren Tuloglu 5th and 7th and Inan Barutcu 5th and 6th in the Inter-university Turkish Championship organized in Isparta.

) ) ) [closeAll] => 1 ) ) ) ) ) ) [content_ru] => [content_ar] => [gallery] => stdClass Object ( [initialPreview] => Array ( ) [initialPreviewConfig] => Array ( ) ) [site_id] => 124 [start] => [end] => [created_at] => 2017-12-28 12:07:28 [updated_at] => 2019-07-23 12:47:05 [parent_id] => [lft] => 63 [rgt] => 64 [depth] => 0 [employee_id] => [external_link] => [external_link_tr] => [external_link_en] => [external_link_ru] => [external_link_ar] => [status] => 1 [blank] => 0 [hide_side_menu] => 0 [program_id] => [department_id] => [lesson_page] => [hide_on_side_menu] => 0 [content_page_id] => [media_dir] => basarilarimiz-1517410935 [meta_desc_tr] => [meta_desc_en] => [meta_desc_ru] => [meta_desc_ar] => [breadcrumb] => Array ( [sites] => Array ( [0] => Array ( [id] => 239 [name_en] => Directorates [url] => idari-birimler [type] => ) [1] => Array ( [id] => 157 [name_en] => Directorates/Coordination Offices [url] => mudurlukler [type] => ) [2] => Array ( [id] => 124 [name_en] => Directorate of Sports [url] => spor [type] => ) ) [pages] => Array ( ) [page_parent_ids] => Array ( ) ) [user] => ) [original:protected] => Array ( [id] => 2580 [title_tr] => Başarılarımız [title_en] => Achievements [title_ru] => [title_ar] => [content_tr] => {"type":"rich_content","content":{"blocks":[{"class_":["col-lg-12","col-md-12","col-sm-12","col-xs-12"],"modules":[{"type":"accordion","module_class":"accordionBlue","content":[{"title":"2018 - 2019 Sezonu","content":{"type":"ckeditor","content":"

2018 – 2019 Sezonunda 18 Bran\u015f ve 29 Tak\u0131m ile Üniversite tak\u0131mlar\u0131m\u0131z müsabakalarda kat\u0131lm\u0131\u015ft\u0131r. Sezon boyunca yakla\u015f\u0131k 250 sporcumuz ile yar\u0131\u015fmalarda yer ald\u0131k.<\/p>\n\n

 <\/p>\n\n

Badminton: <\/strong>Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Antalya’da düzenledi\u011fi Üniversiteler Badminton 2. Lig Türkiye \u015eampiyonas\u0131’na kat\u0131lm\u0131\u015f ve ba\u015far\u0131yla temsil etmi\u015ftir.<\/p>\n\n

Tak\u0131m\u0131m\u0131z ayr\u0131ca ODTÜ’nün düzenledi\u011fi 8. Asl\u0131 Aç\u0131k Badminton Turnuvas\u0131’na kat\u0131lm\u0131\u015ft\u0131r ve çift kad\u0131nlarda 1. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Basketbol:<\/strong> <\/p>\n\n

Kad\u0131n Basketbol: <\/strong>Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Ankara’da düzenledi\u011fi Üniversiteler Basketbol Kad\u0131n 1. Lig turnuvas\u0131na kat\u0131lm\u0131\u015f ve turnuvay\u0131 grup 3. olarak tamamlam\u0131\u015ft\u0131r.<\/p>\n\n

Erkek Basketbol:<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Ankara’da düzenledi\u011fi Üniversiteler Basketbol Erkek 1. Lig turnuvas\u0131na kat\u0131lm\u0131\u015f ve turnuvay\u0131 grup 3. olarak tamamlam\u0131\u015ft\u0131r.<\/p>\n\n

Basketbol 3x3:<\/strong> <\/p>\n\n

Kad\u0131n Basketbol; <\/strong>Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Çanakkale’de düzenledi\u011fi Üniversiteler Basketbol 3x3 Türkiye \u015eampiyonas\u0131’na 5. olmu\u015f ve turnuvay\u0131 ba\u015far\u0131yla tamamlam\u0131\u015ft\u0131r.<\/p>\n\n

Erkek Basketbol;<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Çanakkale’de düzenledi\u011fi Üniversiteler Basketbol 3x3 Türkiye \u015eampiyonas\u0131’na 5. olmu\u015f ve turnuvay\u0131 ba\u015far\u0131yla tamamlam\u0131\u015ft\u0131r.<\/p>\n\n

Bowling: <\/strong><\/p>\n\n

Kad\u0131n Bowling;<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Ankara’da düzenledi\u011fi Üniversiteler<\/strong> Bowling Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda her y\u0131l ba\u015far\u0131yla dönen tak\u0131m\u0131m\u0131z bu y\u0131l da büyük ba\u015far\u0131 göstererek Türkiye 2.si olarak ad\u0131ndan çok söz ettirmi\u015ftir.<\/strong><\/p>\n\n

Erkek Bowling;<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Ankara’da düzenledi\u011fi Üniversiteler<\/strong> Bowling Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda her y\u0131l ba\u015far\u0131yla dönen tak\u0131m\u0131m\u0131z bu y\u0131l da büyük ba\u015far\u0131 göstererek Türkiye 2.si olarak ad\u0131ndan çok söz ettirmi\u015ftir.<\/strong><\/p>\n\n

Buz Hokeyi:<\/strong> Erkek Buz Hokeyi tak\u0131m\u0131m\u0131z Erzurum’da düzenlenen Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun düzenledi\u011fi Üniversiteler Buz Hokeyi Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda 5. olmu\u015ftur. Türkiye’de Buz Hokeyi bran\u015f\u0131nda yar\u0131\u015fmalara kat\u0131labilen 10 üniversiteden biridir.<\/p>\n\n

Dans: <\/strong>Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyon’un düzenledi\u011fi Üniversiteler Dans Yar\u0131\u015fmalar\u0131 bu sene yap\u0131lmam\u0131\u015ft\u0131r. E\u015fli Danslar Tak\u0131m\u0131m\u0131z Ankara’daki Üniversitelerce düzenlenen Dans Festivallerine kat\u0131lm\u0131\u015f ve üniversitemizi ba\u015far\u0131yla temsil etmi\u015ftir.<\/p>\n\n

Eskrim:<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Sivas’da düzenledi\u011fi Üniversiteleraras\u0131 Eskrim \u015eampiyonas\u0131’nda flöre dal\u0131nda Milli sporcumuz Firuze Ay\u015fen Güne\u015f Türkiye \u015eampiyonu, k\u0131l\u0131ç dal\u0131nda da Milli sporcumuz Volkan \u015eener Türkiye 3.sü olarak çok büyük ba\u015far\u0131 göstermi\u015f ve gururumuz olmu\u015ftur. <\/strong><\/p>\n\n

Hentbol:<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Ankara’da düzenledi\u011fi Üniversiteler Hentbol 1. Lig Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda tak\u0131m\u0131m\u0131z grup 4. sü olmu\u015f ve 1. Lig’teki yerini korumu\u015ftur.<\/p>\n\n

Karting: <\/strong>Tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Ankara’da düzenledi\u011fi Üniversiteler Karting Türkiye \u015eampiyonas\u0131’na 2. kez kat\u0131lm\u0131\u015ft\u0131r ve bu bran\u015f\u0131n öncülerinden olabilmenin gururunu ya\u015fatm\u0131\u015ft\u0131r. Türkiye’de Karting bran\u015f\u0131nda yar\u0131\u015fmalara kat\u0131labilen 8 üniversiteden biridir.<\/p>\n\n

Korumal\u0131 Futbol (Amerikan Futbolu): Korumal\u0131 <\/strong>Futbol Tak\u0131m\u0131m\u0131z (Rhinos) Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu'nun düzenledi\u011fi Ünilig Türkiye \u015eampiyonas\u0131’na kat\u0131lm\u0131\u015f ve üniversitemizi ba\u015far\u0131yla temsil etmi\u015ftir.<\/p>\n\n

Masa Tenisi:<\/strong> Tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Antalya’da düzenledi\u011fi Üniversiteler 1. Lig Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda 98 tak\u0131m aras\u0131nda ilk 16’ya kalarak grup 1.si olmu\u015f, turnuvay\u0131 ba\u015far\u0131yla tamamlam\u0131\u015ft\u0131r. Bireysel de\u011ferlendirmelerde ise ilk 16’ya kalan sporcumuz Orkun \u015eat’\u0131 tebrik ediyoruz. <\/strong><\/p>\n\n

Masa Tenisi Erkek Tak\u0131m\u0131m\u0131z Bilkent Üniversite’nin düzenlemi\u015f oldu\u011fu 16. Angora Kupas\u0131’nda tak\u0131mca 3. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Modern Pentatlon:<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu taraf\u0131ndan ilk defa düzenlenen Üniversiteler Modern Pentatlon Türkiye \u015eampiyonas\u0131 Ankara’da gerçekle\u015ftirildi ve kat\u0131ld\u0131\u011f\u0131m\u0131z \u015fampiyonada üniversitemizi temsil ettik.<\/p>\n\n

Okçuluk:<\/strong> Üniversitemizde Okçuluk Kad\u0131n - Erkek tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Eski\u015fehir’de düzenledi\u011fi Üniversiteler Okçuluk Türkiye \u015eampiyonas\u0131’na kat\u0131lm\u0131\u015f, üniversitemizi ba\u015far\u0131yla temsil etmi\u015ftir.<\/p>\n\n

Satranç: Tak\u0131m\u0131m\u0131z Ba\u015fkent Üniversitesi’nin düzenlemi\u015f oldu\u011fu “8. Özel Ba\u015fkent Y\u0131ld\u0131r\u0131m Satranç Kupas\u0131”na kat\u0131lm\u0131\u015f ve üniversitemizi ba\u015far\u0131yla temsil etmi\u015ftir.<\/strong><\/p>\n\n

Plaj Hentbolu:<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Köyce\u011fiz’de düzenlemi\u015f oldu\u011fu Üniversiteler Plaj Hentbol Türkiye \u015eampiyonas\u0131’na 2. kez kat\u0131ld\u0131\u011f\u0131m\u0131z turnuvada Türkiye 4.sü olarak büyük ba\u015far\u0131 elde etmi\u015ftir.<\/p>\n\n

Tenis:<\/strong> <\/p>\n\n

Kad\u0131n Tenis:<\/strong> Üniversitemiz Kad\u0131n Tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Antalya’da düzenledi\u011fi Üniversiteler Süperlig Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda grup 3.sü olmu\u015f ve Süper Lig’teki yerini korumu\u015ftur. <\/strong> Üniversitemizin Tenis bran\u015f\u0131nda Süperlig’te yer almas\u0131 ve Türkiye’deki en iyi 12 Üniversite içinde yer almas\u0131 gurur kayna\u011f\u0131m\u0131z olmu\u015ftur.<\/strong><\/p>\n\n

Ayr\u0131ca Bilkent Üniversite’nin düzenlemi\u015f oldu\u011fu 16. Angora Kupas\u0131’nda tak\u0131m\u0131m\u0131z 3. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Erkek Tenis;<\/strong> Üniversitemiz Erkek Tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Antalya’da düzenledi\u011fi Üniversiteler 1.Lig Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda grup 3.sü olmu\u015f ve 1. Lig’teki yerini korumu\u015ftur.<\/p>\n\n

Ayr\u0131ca Bilkent Üniversite’nin düzenlemi\u015f oldu\u011fu 16. Angora Kupas\u0131’nda tak\u0131m\u0131m\u0131z 4. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Voleybol: <\/strong><\/p>\n\n

Kad\u0131n Voleybol:<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Ankara’da düzenledi\u011fi Ünilig Voleybol Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda grup 3.sü olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Ankara’da düzenledi\u011fi 2. Lig Voleybol Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda tak\u0131m\u0131m\u0131z grup 4.sü olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Ayr\u0131ca Bilkent Üniversite’nin düzenlemi\u015f oldu\u011fu 16. Angora Kupas\u0131’nda tak\u0131m\u0131m\u0131z \u015eampiyon olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Erkek Voleybol;<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Ankara’da düzenledi\u011fi 2. Lig Voleybol Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda tak\u0131m\u0131m\u0131z grup 4.sü olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Ankara’da düzenledi\u011fi Ünilig Voleybol Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda grup 4.sü olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Ayr\u0131ca Bilkent Üniversite’nin düzenlemi\u015f oldu\u011fu 16. Angora Kupas\u0131’nda tak\u0131m\u0131m\u0131z 4. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Yüzme: Tak\u0131m\u0131m\u0131z <\/strong>Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Samsun’da düzenleyece\u011fi Koç Fest Yüzme Türkiye \u015eampiyonas\u0131’na kat\u0131lm\u0131\u015ft\u0131r. Milli sporcumuz Ege BA\u015eER 200 m s\u0131rt dal\u0131nda Türkiye Rekoru k\u0131rm\u0131\u015f ve Türkiye \u015eampiyonu olarak çok büyük ba\u015far\u0131 göstermi\u015f, 100 m S\u0131rt’ta Gümü\u015f madalya ve 50 m S\u0131rt’ta bronz madalya kazanarak gururumuz olmu\u015ftur.<\/strong><\/p>\n\n

Ayr\u0131ca Bilkent Üniversite’nin düzenlemi\u015f oldu\u011fu 16. Angora Kupas\u0131’nda Kad\u0131n ve Erkek tak\u0131m\u0131m\u0131z 3. olmu\u015ftur.<\/p>"}},{"title":"2017 - 2018 Sezonu","content":{"type":"ckeditor","content":"

2017 – 2018 Sezonunda 17 Bran\u015f ve 29 Tak\u0131m ile Üniversite tak\u0131mlar\u0131m\u0131z müsabakalarda kat\u0131lm\u0131\u015ft\u0131r. 200 Erkek sporcu, 50 Kad\u0131n sporcu ile toplam 250 sporcumuz ile yar\u0131\u015fmalarda yer ald\u0131k.<\/p>\n\n

At\u0131c\u0131l\u0131k:<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Trabzon’da düzenledi\u011fi At\u0131c\u0131l\u0131k Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda Üniversitemizden Milli sporcumuz Muhammed Ali Türky\u0131lmaz ilk 11’e, Do\u011fa Akkaya ise ilk 12’ye kalm\u0131\u015ft\u0131r.<\/strong> At\u0131c\u0131l\u0131k bran\u015f\u0131nda ilk kez Kad\u0131n sporcumuzda yer alm\u0131\u015ft\u0131r.<\/strong><\/p>\n\n

Badminton: <\/strong>Üniversitemiz ODTÜ’nün düzenledi\u011fi 8. Asl\u0131 Aç\u0131k Badminton Turnuvas\u0131’na kat\u0131lm\u0131\u015ft\u0131r ve çift erkeklerde 1. olduk.<\/p>\n\n

Basketbol:<\/strong> <\/p>\n\n

Kad\u0131n Basketbol;<\/strong> <\/strong>Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun düzenledi\u011fi Basketbol Kad\u0131n Ünilig Türkiye \u015eampiyonas\u0131’na Üniversitemiz ev sahipli\u011fi yapm\u0131\u015f ve turnuvay\u0131 3. olarak tamamlam\u0131\u015ft\u0131r.<\/p>\n\n

Geçe sene \u015fampiyon olarak 2. Lig’ten 1. Lig’e yükselen tamam\u0131m\u0131z ODTÜ’de gerçekle\u015fecek olan Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun düzenledi\u011fi 1. Lig Kad\u0131n Basketbol Türkiye \u015eampiyonas\u0131’na kat\u0131lacakt\u0131r.<\/p>\n\n

Erkek Basketbol;<\/strong> Tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Ankara’da düzenledi\u011fi Ünilig Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda namu\u011flup \u015fampiyon olan tak\u0131m\u0131m\u0131z<\/strong> Kocaeli’nde düzenlenecek olan Ünilig Finalleri’ne kat\u0131ld\u0131 ve grup 3.sü oldu.<\/p>\n\n

Ayr\u0131ca Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Ankara’da düzenledi\u011fi 2. Lig Basketbol Erkek Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda \u015eampiyon olmu\u015f ve seneye 1. Lig’e yükselmi\u015ftir.<\/strong><\/p>\n\n

Bilardo:<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Antalya’da düzenledi\u011fi <\/strong>Bilardo Türkiye \u015eampiyonas\u0131’na Kad\u0131n ve Erkek Tak\u0131m\u0131m\u0131z kat\u0131lm\u0131\u015f ve sporcumuz Burak Talak 110 erkek sporcu aras\u0131nda 9. olarak büyük ba\u015far\u0131 göstermi\u015ftir.<\/strong><\/p>\n\n

Bowling: <\/strong><\/p>\n\n

Kad\u0131n Bowling;<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Ankara’da düzenledi\u011fi Bowling Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda her y\u0131l ba\u015far\u0131yla dönen tak\u0131m\u0131m\u0131z bu y\u0131l da büyük ba\u015far\u0131 göstererek Türkiye 2.si olarak ad\u0131ndan çok söz ettirmi\u015ftir.<\/strong><\/p>\n\n

Erkek Bowling;<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Ankara’da düzenledi\u011fi Bowling Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda geçen sene Türkiye 3.sü olan Erkek Bowling<\/strong> Tak\u0131m\u0131m\u0131z bu sene de Türkiye 3.sü olarak büyük ba\u015far\u0131ya imza atm\u0131\u015ft\u0131r.<\/strong><\/p>\n\n

Buz Hokeyi:<\/strong> Erkek Buz Hokeyi tak\u0131m\u0131m\u0131z Erzurum’da düzenlenen Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun düzenledi\u011fi Ünilig Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda grup 2. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Dans: <\/strong>Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyon’un \u0130stanbul’da düzenledi\u011fi 10. Üniversiteler Dans Yar\u0131\u015fmalar\u0131’na kat\u0131lacakt\u0131r.<\/p>\n\n

Eskrim:<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Nev\u015fehir’de düzenledi\u011fi Türkiye Üniversiteleraras\u0131 Eskrim \u015eampiyonas\u0131’nda flöre dal\u0131nda geçen sene Türkiye 2.si olan Milli sporcumuz Firuze Ay\u015fen Güne\u015f Türkiye \u015eampiyonu olarak çok büyük ba\u015far\u0131 göstermi\u015f ve gururumuz olmu\u015ftur.  <\/strong><\/strong><\/p>\n\n

Hentbol:<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Adana’da düzenledi\u011fi Ünilig Hentbol \u015eampiyonas\u0131’nda tak\u0131m\u0131m\u0131z grup 2. si olarak ilk 8’e kalm\u0131\u015ft\u0131r. Çeyrek final e\u015fle\u015fmesinde elenerek ilk 4’e kalma \u015fans\u0131n\u0131 elinden kaç\u0131rm\u0131\u015ft\u0131r.<\/p>\n\n

Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Ordu’da düzenledi\u011fi 1. Lig Hentbol \u015eampiyonas\u0131’nda tak\u0131m\u0131m\u0131z <\/strong>4. olarak 1. Lig’teki yerini korumu\u015ftur.<\/strong><\/p>\n\n

Korumal\u0131 Futbol (Amerikan Futbolu): <\/strong>Korumal\u0131<\/strong> <\/strong>Futbol Tak\u0131m\u0131m\u0131z (Rhinos) Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu'nun düzenledi\u011fi Ünilig yar\u0131\u015fmalar\u0131na bu y\u0131l kat\u0131lmay\u0131p, seneye kat\u0131laca\u011f\u0131 turnuva haz\u0131rl\u0131klar\u0131na devam etmektedir.<\/p>\n\n

Masa Tenisi:<\/strong> Masa Tenisi Erkek Tak\u0131m\u0131m\u0131z Bilkent Üniversite’nin düzenlemi\u015f oldu\u011fu 15. Angora Kupas\u0131’nda tak\u0131mca 3. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Okçuluk:<\/strong> Üniversitemizde Okçuluk Kad\u0131n - Erkek tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Antalya’da düzenledi\u011fi Okçuluk Türkiye \u015eampiyonas\u0131’na kat\u0131lm\u0131\u015ft\u0131r.<\/p>\n\n

Satranç: <\/strong>Üniversitemizde ilk defa kurulan Satranç Tak\u0131m\u0131m\u0131z Ba\u015fkent Üniversitesi’nin düzenlemi\u015f oldu\u011fu “7. Özel Ba\u015fkent Y\u0131ld\u0131r\u0131m Satranç Kupas\u0131”na kat\u0131lm\u0131\u015ft\u0131r.<\/strong><\/p>\n\n

Tenis:<\/strong> <\/p>\n\n

Kad\u0131n Tenis;<\/strong> Üniversitemiz Kad\u0131n Tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Antalya’da düzenledi\u011fi 1. Lig Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda nama\u011flup \u015eampiyon olarak grup 1.si olmu\u015f ve seneye Süperlig’e kat\u0131lacakt\u0131r. Üniversitemizin Tenis bran\u015f\u0131nda ilk kez Süperlig’te yer alacak olmas\u0131 gurur kayna\u011f\u0131m\u0131z olmu\u015ftur.<\/strong><\/p>\n\n

Ayr\u0131ca Bilkent Üniversite’nin düzenlemi\u015f oldu\u011fu 15. Angora Kupas\u0131’nda tak\u0131m\u0131m\u0131z 2. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Erkek Tenis;<\/strong> Üniversitemiz Erkek Tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Antalya’da düzenledi\u011fi 1.Lig Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda grup 2.si olarak 1. Lig’teki yerini korumu\u015ftur.<\/p>\n\n

Ayr\u0131ca Bilkent Üniversite’nin düzenlemi\u015f oldu\u011fu 15. Angora Kupas\u0131’nda tak\u0131m\u0131m\u0131z 4. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Voleybol: <\/strong><\/p>\n\n

Kad\u0131n Voleybol:<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Ankara’da düzenledi\u011fi 2. Lig Voleybol Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda tak\u0131m\u0131m\u0131z grup 4.sü olarak 2.Lig’te kalm\u0131\u015ft\u0131r.<\/p>\n\n

Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Ankara’da düzenledi\u011fi Ünilig Voleybol Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda grup 3.sü olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Ayr\u0131ca Bilkent Üniversite’nin düzenlemi\u015f oldu\u011fu 15. Angora Kupas\u0131’nda tak\u0131m\u0131m\u0131z 2. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Erkek Voleybol;<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Ankara’da düzenledi\u011fi 2. Lig Voleybol Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda tak\u0131m\u0131m\u0131z grup 4.sü olarak 2.Lig’te kalm\u0131\u015ft\u0131r.<\/p>\n\n

Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Ankara’da düzenledi\u011fi Ünilig Voleybol Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda grup 4.sü olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Yüzme: <\/strong>Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Adana’da düzenleyece\u011fi Koç Fest Yüzme Türkiye \u015eampiyonas\u0131’na kat\u0131lm\u0131\u015ft\u0131r. Milli sporcumuz Ege BA\u015eER 100 m s\u0131rt ve 200 m s\u0131rt dal\u0131nda Türkiye \u015eampiyonu olarak çok büyük ba\u015far\u0131 göstermi\u015f ve gururumuz olmu\u015ftur.<\/strong><\/p>\n\n

Ayr\u0131ca Bilkent Üniversite’nin düzenlemi\u015f oldu\u011fu 15. Angora Kupas\u0131’nda Kad\u0131n ve Erkek tak\u0131m\u0131m\u0131z 3. olmu\u015ftur.<\/p>"}},{"title":"2016 - 2017 Sezonu","content":{"type":"ckeditor","content":"

2016 – 2017 Sezonunda 18 Bran\u015f ve 28 Tak\u0131m ile Üniversite tak\u0131mlar\u0131m\u0131z müsabakalarda kat\u0131lm\u0131\u015ft\u0131r. 157 Erkek sporcu, 46 Kad\u0131n sporcu ile toplam 203 sporcumuz ile yar\u0131\u015fmalarda yer ald\u0131k.<\/p>\n\n

At\u0131c\u0131l\u0131k:<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Sakarya’da düzenledi\u011fi At\u0131c\u0131l\u0131k Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda Üniversitemizi bu bran\u015fta temsil eden tek sporcumuz Muhammed Ali Türky\u0131lmaz ilk 8’e kalm\u0131\u015ft\u0131r. <\/p>\n\n

Badminton:<\/strong> Üniversitemiz Badminton Kad\u0131n - Erkek Tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Antalya’da düzenledi\u011fi 2. Lig Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda okulumuzu ba\u015far\u0131yla temsil ettiler.<\/p>\n\n

Basketbol: <\/strong><\/p>\n\n

Kad\u0131n Basketbol;<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun düzenledi\u011fi Basketbol Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda 2. Ligde yer alan Kad\u0131n Basketbol Tak\u0131m\u0131m\u0131z Antalya’ya düzenlenen turnuvada nama\u011flup \u015eampiyon olarak 1. Lig’e yükselmi\u015ftir.<\/p>\n\n

Erkek Basketbol; <\/strong>Tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Antalya’da düzenledi\u011fi 2. Lig Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda temsil etmi\u015ftir.<\/p>\n\n

Bilardo: <\/strong>Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyon’un Antalya’da düzenledi\u011fi Bilardo Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda sporcumuz Burak Talak ilk 16’ya, Serkan Kazda\u011f 32’ye kald\u0131, ilk defa kat\u0131lan kad\u0131n sporcumuz ise ilk turda elenmi\u015ftir.<\/p>\n\n

Bowling: <\/strong><\/p>\n\n

Kad\u0131n Bowling;<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Ankara’da düzenledi\u011fi Bowling Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda geçen sene ilk defa kurulmas\u0131na ra\u011fmen Türkiye 2.si olan Kad\u0131n Bowling Tak\u0131m\u0131m\u0131z bu sene ise Türkiye 1.si olarak ad\u0131ndan çok söz ettirdi ve büyük ba\u015far\u0131ya imza att\u0131.<\/p>\n\n

Erkek Bowling;<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Ankara’da düzenledi\u011fi Bowling Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda geçen sene Türkiye 3.sü olan Erkek Bowling Tak\u0131m\u0131m\u0131z bu sene de Türkiye 3.sü olarak büyük ba\u015far\u0131ya imza atm\u0131\u015ft\u0131r.<\/p>\n\n

Buz Hokeyi:<\/strong> Erkek Buz Hokeyi tak\u0131m\u0131m\u0131z Kocaeli’nde düzenlenen Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun düzenledi\u011fi Ünilig Türkiye \u015eampiyonas\u0131 eleme grubunda 6 tak\u0131m\u0131n\u0131n kat\u0131ld\u0131\u011f\u0131 yar\u0131\u015fmada 6 maçta 5 galibiyet alarak final grubuna kat\u0131lmaya hak kazanm\u0131\u015ft\u0131r. Çok ba\u015far\u0131 bir sezon geçiren Buz Hokeyi Tak\u0131m\u0131m\u0131z turnuvada ad\u0131ndan çok söz ettirmi\u015ftir. Bu sene gelen bursu sporcumuz Can Kaya gol kral\u0131, geçen sene gelen bursu sporcumuz Berk Ak\u0131n ise turnuvan\u0131n en iyi kalecisi seçilmi\u015ftir. Erzurum’da yap\u0131lan final grubu maçlar\u0131 s\u0131nav haftas\u0131na çak\u0131\u015ft\u0131\u011f\u0131 için kat\u0131lamad\u0131k.<\/p>\n\n

Dans<\/strong>: Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyon’un \u0130stanbul’da düzenledi\u011fi Üniversiteleraras\u0131 Dans Yar\u0131\u015fmalar\u0131’nda " En \u0130yi Erkek Dansç\u0131” ödülünü ö\u011frencimiz Tu\u011fberk Co\u015fkun, “En \u0130yi Kad\u0131n Dansç\u0131” ödülünü ise ö\u011frencimiz Elif Sönmez alarak Üniversitemizin ad\u0131nda oldukça söz ettirmi\u015f ve büyük ba\u015far\u0131ya imza atm\u0131\u015ft\u0131r.<\/p>\n\n

5 senedir üst üste “En \u0130yi Erkek Dansç\u0131” ödülünü kimseye yapt\u0131rmayan ve Üniversitemizi Dans bran\u015f\u0131n\u0131n geli\u015fmesinde büyük katk\u0131 sa\u011flayan gururumuz Tu\u011fberk Co\u015fkun’u ayr\u0131ca tebrik ediyoruz.<\/p>\n\n

Eskrim:<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Konya’da düzenledi\u011fi Türkiye Üniversiteleraras\u0131 Eskrim \u015eampiyonas\u0131’nda ö\u011frencimiz Ay\u015fe Begümhan Bilgin k\u0131l\u0131ç dal\u0131nda Türkiye 3.sü oldu, flöre’de ö\u011frencimiz Firuze Ay\u015fen Güne\u015f Türkiye 2.’si olarak Üniversitemizin ba\u015far\u0131yla temsil etti. Erkek eskrimcilerimizden Muhammed Ali Türky\u0131lmaz ilk 16’ya kalarak okulumuz ba\u015far\u0131yla temsil etti.<\/p>\n\n

5 senedir üst üste k\u0131l\u0131ç dal\u0131nda madalyas\u0131z dönmeyen gururumuz Ay\u015fe Begümhan Bilgin’i ayr\u0131ca tebrik ediyoruz.<\/p>\n\n

Futbol:<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Antalya’da düzenledi\u011fi 2. Lig müsabakalar\u0131na kat\u0131ld\u0131.<\/p>\n\n

Hentbol: <\/strong><\/p>\n\n

Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Antalya’da düzenledi\u011fi 1. Lig müsabakalar\u0131nda tak\u0131m\u0131m\u0131z nama\u011flup \u015eampiyon olarak Süper Lig’e terfi turnuvas\u0131na gitmeye hak kazand\u0131. Hentbol tak\u0131m\u0131m\u0131z Eski\u015fehir’de düzenlenen Süper Lige terfi turnuvas\u0131na eksik kadro ile kat\u0131labildi\u011fi için bu turnuvay\u0131 4.lükle tamamlam\u0131\u015ft\u0131r.<\/p>\n\n

Korumal\u0131 Futbol (Amerikan Futbolu):<\/strong> Korumal\u0131 Futbol Tak\u0131m\u0131m\u0131z (Rhinos) Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu'nun düzenledi\u011fi Üniligte ba\u015far\u0131 bir sezon geçirmi\u015ftir.<\/p>\n\n

Masa Tenisi:<\/strong> Masa Tenisi Erkek Tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun düzenledi\u011fi Ünilig Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda okulumuzu ba\u015far\u0131yla temsil ettik.<\/p>\n\n

Plaj Voleybolu:<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun düzenlemi\u015f oldu\u011fu Plaj Voleybol Türkiye \u015eampiyonas\u0131’na ilk defa kat\u0131ld\u0131k ve Üniversitemizi ba\u015far\u0131yla temsil ettik.<\/p>\n\n

Speedminton<\/strong>: Speedminton Kad\u0131n - Erkek tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun kapsam\u0131nda düzenledi\u011fi Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda Üniversitemizi ba\u015far\u0131yla temsil etmi\u015ftir.<\/p>\n\n

Okçuluk:<\/strong> Üniversitemizde Okçuluk Kad\u0131n - Erkek tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Antalya’da düzenledi\u011fi Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda Mert Topcuo\u011flu ilk 16’a kald\u0131, Üniversitemiz turnuvay\u0131 tak\u0131m olarak ba\u015far\u0131yla temsil ettik.<\/p>\n\n

Tenis: <\/strong><\/p>\n\n

Kad\u0131n Tenis;<\/strong> Üniversitemiz Kad\u0131n Tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Ünilig kapsam\u0131nda Antalya’da düzenledi\u011fi turnuvaya kat\u0131ld\u0131k. Ayr\u0131ca Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Antalya’da düzenledi\u011fi 2. Lig Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda nama\u011flup \u015eampiyon olarak 1.Lig’e yükselerek büyük ba\u015far\u0131 gösterdi.<\/p>\n\n

Erkek Tenis;<\/strong> Üniversitemiz Erkek Tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Ünilig kapsam\u0131nda Antalya’da düzenledi\u011fi Türkiye \u015eampiyonas\u0131’na kat\u0131lm\u0131\u015ft\u0131r. Ayr\u0131ca Antalya’da düzenlenen Tenis 1. Lig Türkiye \u015eampiyonas\u0131’na Erkek Tenis Tak\u0131m\u0131m\u0131z 1. Lig’teki yerini korumu\u015ftur.<\/p>\n\n

Voleybol: <\/strong><\/p>\n\n

Bayan Voleybol Tak\u0131m\u0131m\u0131z;<\/strong> Çok mezun verdi\u011fimiz için ve bu sene verine yeterli say\u0131da kat\u0131l\u0131m olmad\u0131\u011f\u0131 için bu sene kat\u0131lamad\u0131k.<\/p>\n\n

Erkek Voleybol; <\/strong>Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Antalya’da düzenlenen 2. Lig Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda Üniversitemiz üstün ba\u015far\u0131 ve gayret göstererek ba\u015far\u0131yla temsil etmi\u015ftir.<\/p>\n\n

Yüzme:<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonu’nun Denizli’de düzenledi\u011fi Koç Fest Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda Milli Yüzücü ö\u011frencimiz Ege Ba\u015fer 100 metre s\u0131rt dal\u0131nda alt\u0131n madalya alm\u0131\u015ft\u0131r.<\/p>"}},{"title":"2015 \u2013 2016 Sezonu","content":{"type":"ckeditor","content":"

2015 – 2016 Sezonunda 18 Bran\u015f ve 25 Tak\u0131m ile Üniversite tak\u0131mlar\u0131m\u0131z müsabakalarda kat\u0131lm\u0131\u015ft\u0131r. 200 Erkek sporcu, 50 Kad\u0131n sporcu ile toplam 250 sporcumuz ile yar\u0131\u015fmalarda yer ald\u0131k.<\/p>\n\n

At\u0131c\u0131l\u0131k:<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun Sakarya’da düzenledi\u011fi At\u0131c\u0131l\u0131k Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda ö\u011frencimiz<\/strong> Muhammed Ali Türky\u0131lmaz ilk 8’e kalm\u0131\u015ft\u0131r.<\/strong> <\/p>\n\n

Basketbol:<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun düzenledi\u011fi Basketbol Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda 1. Ligde yer alan Erkek Basketbol Tak\u0131m\u0131m\u0131z Ankara'da düzenlenen turnuvada 1. Lig Grup \u015eampiyonas\u0131nda grup 4.sü olarak bir alt lige dü\u015fmü\u015ftür. Bayan Basketbol tak\u0131m\u0131m\u0131z Zonguldak’ta düzenlenen 2. Lig Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda Grup 4.sü olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Bilardo:<\/strong> \u0130lk defa kurdu\u011fumuz Bilardo Tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun Antalya’da düzenledi\u011fi Bilardo Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda sporcular\u0131m\u0131z ilk 8 aras\u0131nda yer alm\u0131\u015ft\u0131r. Ba\u015fkent Üniversitesinin düzenlemi\u015f oldu\u011fu özel turnuvada tak\u0131mca 3. Olmu\u015f, ayr\u0131ca bireyselde ö\u011frencimiz Burak Talak 3. olmu\u015ftur.<\/strong><\/p>\n\n

Bisiklet:<\/strong> Bisiklet Toplulu\u011fumuz Bart\u0131n’da ve Fethiye’de düzenlenen Bisiklet Festivallerine Üniversitemizi temsilen kat\u0131lm\u0131\u015flard\u0131r.<\/p>\n\n

Bowling: <\/strong>Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun Ankara’da düzenledi\u011fi Bowling Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda ilk defa kurmu\u015f oldu\u011fumuz K\u0131z Bowling Tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye 2.si, Erkek Bowling Tak\u0131m\u0131m\u0131z ise Türkiye 3.sü <\/strong>olarak büyük ba\u015far\u0131ya ula\u015fm\u0131\u015ft\u0131r.<\/p>\n\n

Buz Hokeyi:<\/strong>  Erkek Buz Hokeyi tak\u0131m\u0131m\u0131z \u0130zmir’de düzenlenen Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun düzenledi\u011fi Ünilig Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda Grup 4.sü olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Dans: <\/strong>Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun \u0130stanbul’da düzenledi\u011fi Üniversiteleraras\u0131 Dans Yar\u0131\u015fmalar\u0131nda "En \u0130yi Erkek Dansç\u0131” ödülünü ö\u011frencimiz Tu\u011fberk Co\u015fkun alm\u0131\u015ft\u0131r.<\/strong><\/p>\n\n

4 senedir üst üste “En \u0130yi Erkek Dansç\u0131” ödülünü kimseye yapt\u0131rmayan gururumuz<\/strong> Tu\u011fberk Co\u015fkun’u ayr\u0131ca tebrik ediyoruz.<\/strong><\/p>\n\n

Eskrim:<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun Afyon’da düzenledi\u011fi Türkiye Üniversiteleraras\u0131 Eskrim \u015eampiyonas\u0131’nda ö\u011frencimiz Ay\u015fe Begüm Bilgin k\u0131l\u0131ç dal\u0131nda Türkiye 3.sü olmu\u015f<\/strong>, flörede ö\u011frencimiz Solmaz Simge U\u011furlu<\/strong> ilk 8’de yer alm\u0131\u015ft\u0131r. Erkek eskrimcilerimizden Muhammed Ali Türky\u0131lmaz ilk 16’ya kalarak okulumuz ba\u015far\u0131yla temsil etmi\u015ftir.<\/p>\n\n

4 senedir üst üste k\u0131l\u0131ç dal\u0131nda madalyas\u0131z dönmeyen gururumuz<\/strong> Ay\u015fe Begüm Bilgin’i ayr\u0131ca tebrik ediyoruz.<\/strong><\/p>\n\n

Futbol: <\/strong>Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun Ankara’da düzenledi\u011fi 2. Lig müsabakalar\u0131nda tak\u0131m\u0131m\u0131z Üniversitemizi ba\u015far\u0131yla temsil etmi\u015ftir. Tak\u0131m\u0131m\u0131z Bilkent Üniversitesinin düzenledi\u011fi Angora Kupas\u0131’nda 3. olmu\u015ftur. <\/p>\n\n

Futsal:<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun Ankara’da düzenledi\u011fi 2. Lig müsabakalar\u0131nda tak\u0131m\u0131m\u0131z Üniversitemizi ba\u015far\u0131yla temsil etmi\u015ftir.<\/p>\n\n

Hentbol: Bir önceki sene 2. Ligten 1. Lige yükselen Hentbol Tak\u0131m\u0131m\u0131z <\/strong>Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun Eski\u015fehir'de düzenledi\u011fi 1. Lig Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda 4. olmu\u015f ve 1. Ligte yerini korumu\u015ftur. Tak\u0131m\u0131m\u0131z, ayr\u0131ca, Bilkent Üniversitesinin düzenledi\u011fi Angora Kupas\u0131nda 2. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Korumal\u0131 Futbol (Amerikan Futbolu): <\/strong>Amerikan Futbol Tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonunun düzenledi\u011fi Ünilige kat\u0131lm\u0131\u015ft\u0131r. Tak\u0131m\u0131m\u0131z beklenen ba\u015far\u0131n\u0131n alt\u0131nda kalarak sezonu grup 4.sü olarak tamamlam\u0131\u015ft\u0131r. <\/p>\n\n

Masa Tenisi:<\/strong> Masa tenisi erkek tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun düzenledi\u011fi hem Ünilig hem de Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda okulumuzu ba\u015far\u0131yla temsil etmi\u015ftir. Masa Tenisi tak\u0131m\u0131m\u0131z, ayr\u0131ca, Bilkent Üniversitesinin düzenledi\u011fi Angora Kupas\u0131nda 3. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Okçuluk:<\/strong> Üniversitemizde Okçuluk kad\u0131n-erkek tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun Antalya’da düzenledi\u011fi Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda üniversitemizi temsil etmi\u015ftir.<\/p>\n\n

Speedminton:<\/strong> Speedminton Kad\u0131n-Erkek tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun düzenledi\u011fi Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda Üniversitemizi ba\u015far\u0131yla temsil etmi\u015ftir.<\/p>\n\n

Tenis:<\/strong> Üniversitemiz Tenis Kad\u0131n - Erkek Tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun Ünilig kapsam\u0131nda Antalya’da düzenledi\u011fi Türkiye \u015eampiyonas\u0131na kat\u0131lm\u0131\u015ft\u0131r. Erkek tenis tak\u0131m\u0131m\u0131z Grup 1.si olarak Türkiye’deki en iyi 9 tak\u0131m aras\u0131na kalm\u0131\u015f, Samsun’da düzenlenen Ünilig Finallerinde ise 5. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Antalya’da düzenlenen Tenis 2. Lig Türkiye \u015eampiyonas\u0131na Kad\u0131n - Erkek Tenis Tak\u0131m\u0131m\u0131z kat\u0131lm\u0131\u015f, erkek tak\u0131m\u0131m\u0131z nama\u011flup \u015eampiyon olarak 1. Lig’e yükselmi\u015ftir. Erkek Tenis Tak\u0131m\u0131m\u0131z  Bilkent Üniversitesinin düzenledi\u011fi Angora Kupas\u0131nda 3. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Voleybol: Bayan Voleybol tak\u0131m\u0131m\u0131z<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun Antalya’da düzenledi\u011fi Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda 1. Lig Grup 3.sü olmu\u015ftur. Erkek Voleybol tak\u0131m\u0131m\u0131z ise Ankara’da düzenlenen 2. Lig Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda 4. olmu\u015ftur. Bilkent Üniversitesinin düzenledi\u011fi Angora Kupas\u0131nda Voleybol Kad\u0131n Tak\u0131m\u0131m\u0131z 3. olmu\u015ftur, Erkek Voleybol Tak\u0131m\u0131m\u0131z ise 4. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Yüzme: <\/strong>Antalya’da düzenlenen Üniversiteleraras\u0131 Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda Milli Yüzücü ö\u011frencimiz Ege Ba\u015fer 1 Alt\u0131n, 1 Gümü\u015f ve 1 Bronz madalya, Ali U\u011fur Erdo\u011fan 1 Gümü\u015f madalya alm\u0131\u015ft\u0131r. Bilkent Üniversitesi’nin düzenledi\u011fi Angora Kupas\u0131nda bireysel dallarda Ege Ba\u015fer 4 Alt\u0131n, Ali U\u011fur Erdo\u011fan 1 Alt\u0131n, 3 Gümü\u015f, \u0130rem Tülüo\u011flu 1 Gümü\u015f, Muhammed Ali Türky\u0131lmaz 1 Bronz madalya alarak tak\u0131mca 3. olmu\u015ftur.<\/p>"}},{"title":"2014 \u2013 2015 Sezonu","content":{"type":"ckeditor","content":"

2014–2015 Sezonunda 16 Bran\u015f ile Üniversite tak\u0131mlar\u0131m\u0131z müsabakalarda kat\u0131lm\u0131\u015ft\u0131r. 188 Erkek sporcu, 62 Kad\u0131n sporcu ile toplam 250 sporcumuz ile yar\u0131\u015fmalarda yer ald\u0131k.<\/p>\n\n

At\u0131c\u0131l\u0131k: <\/strong>Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonun Ankara’da düzenledi\u011fi At\u0131c\u0131l\u0131k Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda ö\u011frencimiz Muhammed Ali Türky\u0131lmaz Türkiye 3.sü olarak büyük ba\u015far\u0131ya imza atm\u0131\u015ft\u0131r.<\/strong><\/p>\n\n

Badminton:<\/strong> Üniversitemizde Badminton kad\u0131n-erkek tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun Antalya’da düzenledi\u011fi Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda okulumuzu temsil etmi\u015flerdir.<\/p>\n\n

Basketbol:<\/strong>  1. ligde yer alan Erkek Basketbol tak\u0131m\u0131m\u0131z Nev\u015fehir'de düzenlenen turnuvada 1. Lig Grup \u015eampiyonas\u0131nda 4. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Uzunca bir süreden sonra yeniden kurdu\u011fumuz Bayan Basketbol tak\u0131m\u0131m\u0131z Bolu’da düzenlenen 2. Lig Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda üniversitemizi ba\u015far\u0131yla temsil etmi\u015ftir.<\/p>\n\n

Bowling: <\/strong>Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun Ankara’da düzenledi\u011fi Bowling Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda tak\u0131m s\u0131ralamas\u0131nda tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye 3.sü olarak büyük ba\u015far\u0131ya ula\u015fm\u0131\u015ft\u0131r.<\/p>\n\n

Buz Hokeyi:<\/strong>  Erkek Buz Hokeyi tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun düzenledi\u011fi Ünilig kapsam\u0131ndaki Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda okulumuzu temsil etmi\u015flerdir.<\/p>\n\n

Dans: <\/strong>Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun \u0130stanbul’da düzenledi\u011fi Üniversiteleraras\u0131 Dans Yar\u0131\u015fmalar\u0131nda ödüllerle döndük.<\/p>\n\n

Dans tak\u0131m\u0131m\u0131z En iyi erkek dansç\u0131 (Tu\u011fberk Co\u015fkun), En iyi k\u0131z dansç\u0131 (Anastasia Khomullo) ödüllerinin yan\u0131 s\u0131ra tak\u0131mca Türkiye 3.sü olarak büyük ba\u015far\u0131ya imza att\u0131lar.<\/strong><\/p>\n\n

3 senedir üst üste En \u0130yi Erkek Dansç\u0131 ödülünü kimseye yapt\u0131rmayan gururumuz Tu\u011fbek Co\u015fkun’u ayr\u0131ca tebrik ediyoruz.<\/strong><\/p>\n\n

Eskrim:<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun Zonguldak’ta düzenledi\u011fi Türkiye Üniversiteleraras\u0131 Eskrim \u015eampiyonas\u0131’nda ö\u011frencimiz Ay\u015fe Begüm Bilgin k\u0131l\u0131ç dal\u0131nda alt\u0131n madalya alarak Türkiye 1.si oldu<\/strong>, flöre’de ö\u011frencimiz Solmaz Simge U\u011furlu<\/strong> maç\u0131n\u0131 son anda kaybederek Türkiye üçüncülü\u011fünü kaç\u0131rd\u0131<\/strong>. Erkek eskrimcilerimizden Muhammed Ali Türky\u0131lmaz yar\u0131 finalde, Berkay Bulut ve O\u011fuz Berk Mutlay çeyrek finalde elendi.<\/p>\n\n

3 senedir üst üste k\u0131l\u0131ç dal\u0131nda Türkiye birincili\u011fi ödülünü kimseye yapt\u0131rmayan gururumuz Ay\u015fe Begüm Bilgin’i ayr\u0131ca tebrik ediyoruz.<\/strong><\/p>\n\n

Futbol: <\/strong>Tak\u0131m\u0131m\u0131z Bilkent Üniversitesinin düzenledi\u011fi Angora Kupas\u0131nda üniversitemizi temsil etmi\u015ftir.<\/p>\n\n

Futsal:<\/strong> Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun Manisa’da düzenledi\u011fi 2. Lig müsabakalar\u0131nda tak\u0131m\u0131m\u0131z grup 4.sü oldu.<\/p>\n\n

Hentbol: <\/strong>Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun Antalya'da düzenledi\u011fi 2. Lig Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda tak\u0131m\u0131m\u0131z maçlar\u0131n\u0131 nama\u011flup kazanarak \u015fampiyon olmu\u015f ve yeniden
\n1. Lige yükselmi\u015ftir.<\/p>\n\n

Korumal\u0131 Futbol (Amerikan Futbolu): <\/strong>Amerikan Futbol Tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonunun düzenledi\u011fi Ünilige kat\u0131lm\u0131\u015ft\u0131r. Tak\u0131m\u0131m\u0131z beklenen ba\u015far\u0131n\u0131n alt\u0131nda kalarak sezonu grup 4.sü olarak tamamlam\u0131\u015ft\u0131r. <\/p>\n\n

Masa Tenisi:<\/strong> Masa tenisi erkek tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun düzenledi\u011fi hem Ünilig hem de Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda okulumuzu ba\u015far\u0131yla temsil etmi\u015ftir. Bilkent Üniversitesinin düzenledi\u011fi Angora Kupas\u0131nda Masa Tenisi tak\u0131m\u0131m\u0131z 4. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Salon Okçuluk:<\/strong> Üniversitemizde Salon Okçuluk kad\u0131n-erkek tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun Eski\u015fehir’de düzenledi\u011fi Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda üniversitemizi temsil etmi\u015ftir.<\/p>\n\n

Tenis:<\/strong> Üniversitemiz Tenis Kad\u0131n - Erkek Tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun Ünilig kapsam\u0131nda Antalya’da düzenledi\u011fi Türkiye \u015eampiyonas\u0131na kat\u0131lm\u0131\u015ft\u0131r. Erkek tenis tak\u0131m\u0131m\u0131z Grup 1.si olarak Türkiye’deki en iyi 9 tak\u0131m aras\u0131na kalm\u0131\u015f, Samsun’da düzenlenen Ünilig Finallerinde ise 5. olmu\u015ftur. Antalya’da düzenlenen Tenis 2. Lig Türkiye \u015eampiyonas\u0131na Kad\u0131n-Erkek Tenis Tak\u0131m\u0131m\u0131z kat\u0131lm\u0131\u015f, erkek tak\u0131m\u0131m\u0131z nama\u011flup \u015eampiyon olarak 1. Lige yükselmi\u015ftir. Bilkent Üniversitesinin düzenledi\u011fi Angora Kupas\u0131nda Erkek Tenis Tak\u0131m\u0131m\u0131z 3. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Voleybol: Bayan Voleybol tak\u0131m\u0131m\u0131z <\/strong>Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun Bal\u0131kesir’de düzenledi\u011fi Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda 1. Lig Grup 3.sü olmu\u015ftur. Erkek Voleybol tak\u0131m\u0131m\u0131z ise Ankara’da düzenlenen 2. Lig Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda 4. olmu\u015ftur. Bilkent Üniversitesinin düzenledi\u011fi Angora Kupas\u0131nda Voleybol Kad\u0131n Tak\u0131m\u0131m\u0131z \u015fampiyon olmu\u015f, erkek voleybol tak\u0131m\u0131m\u0131z ise 4. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Yüzme: <\/strong>Isparta’da düzenlenen Üniversiteleraras\u0131 Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda ö\u011frencimiz Ali U\u011fur Erdo\u011fan 5. ve 7. , \u0130rem Tülo\u011flu 5. ve 7. , \u0130nanç Barutçu 5. ve 6.’l\u0131k aras\u0131nda dereceler alm\u0131\u015flard\u0131r.<\/p>"}},{"title":"2013 - 2014 Sezonu","content":{"type":"ckeditor","content":"

Badminton: <\/strong>Üniversitemizde ilk defa kurdu\u011fumuz Badminton kad\u0131n-erkek tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun düzenledi\u011fi Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda okulumuzu ba\u015far\u0131yla temsil etmi\u015ftir.<\/p>\n\n

Basketbol:<\/strong> Basketbol bran\u015f\u0131nda 1. ligde yer alan tak\u0131m\u0131m\u0131z Mersin'de düzenlenen Üniversiteleraras\u0131 1. Lig Grup \u015eampiyonas\u0131nda 2. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Bowling: <\/strong>Ankara’da düzenlenen Bowling Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda ö\u011frencimiz Alphan Alkan bireyselde 4. Olmu\u015ftur; bowling tak\u0131m\u0131m\u0131z tak\u0131m s\u0131ralamas\u0131nda ise Türkiye 4.sü olma ba\u015far\u0131s\u0131n\u0131 elde etmi\u015ftir.<\/p>\n\n

Buz Hokeyi: <\/strong>Üniversitemizde ilk defa kurdu\u011fumuz Buz Hokeyi kad\u0131n tak\u0131m\u0131m\u0131z ile birlikte ikinci defa kat\u0131lan erkek tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun düzenledi\u011fi Ünilig’e kat\u0131lm\u0131\u015f olup okulumuzu ba\u015far\u0131yla temsil etmi\u015flerdir.<\/p>\n\n

Dans: <\/strong>\u0130stanbul’da düzenlenen Üniversiteleraras\u0131 Dans Yar\u0131\u015fmalar\u0131nda bu sene ilk kez Dans toplulu\u011fu olarak 15 ki\u015fi ile kat\u0131ld\u0131k ve ödüllerle döndük. Dans toplulu\u011fumuz "En iyi erkek dansç\u0131 (Tu\u011fberk Co\u015fkun), En \u0130yi Kostüm ödülü ve Jüri Özel Ödüllerine"<\/strong> lay\u0131k görüldü.<\/p>\n\n

Eskrim:<\/strong> Konya’da düzenlenen Türkiye Üniversiteleraras\u0131 Eskrim Müsabakalar\u0131nda ö\u011frencimiz Ay\u015fe Begüm Bilgin k\u0131l\u0131çta alt\u0131n madalya alarak Türkiye 1.si oldu<\/strong>, flörede ö\u011frencimiz Solmaz Simge U\u011furlu Türkiye 3.sü <\/strong>olmu\u015ftur. K\u0131l\u0131çta Berkay Bulut ilk 8’e kalma ba\u015far\u0131s\u0131 göstermi\u015ftir.<\/p>\n\n

Futbol: <\/strong>Tak\u0131m\u0131m\u0131z Ankara’da düzenlenen Üniversiteleraras\u0131 2. lig müsabakalar\u0131nda grup 5.si oldu.<\/p>\n\n

Futsal: <\/strong>Tak\u0131m\u0131m\u0131z Manisa’da düzenlenen Üniversiteleraras\u0131 2. lig müsabakalar\u0131nda grup 4.sü oldu.<\/p>\n\n

Hentbol: <\/strong>Hentbol tak\u0131m\u0131m\u0131z Antalya'da düzenlenen Üniversiteleraras\u0131 1. lig  müsabakalar\u0131nda grup 4.sü olarak bir alt kümeye dü\u015fmü\u015ftür.<\/p>\n\n

Korumal\u0131 Futbol (Amerikan Futbolu): <\/strong>Amerikan Futbol Tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversiteleraras\u0131 Spor Federasyonunun düzenledi\u011fi Ünilige kat\u0131lm\u0131\u015ft\u0131r. Tak\u0131m\u0131m\u0131z grup 4.sü olarak bir alt kümeye dü\u015fmü\u015ftür.<\/p>\n\n

Kürek:<\/strong> Ö\u011frencimiz Sezer Ball\u0131 Türkiye Üniversiteleraras\u0131 Spor Federasyonunun düzenledi\u011fi Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda üniversitemizi ba\u015far\u0131yla temsil etmi\u015ftir.<\/p>\n\n

Masa Tenisi: <\/strong>Masa tenisi erkek tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun düzenledi\u011fi Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda okulumuzu ba\u015far\u0131yla temsil etmi\u015ftir.Bilkent Üniversitesinin geleneksel olarak düzenledi\u011fi Angora Kupas\u0131nda Masa Tenisi tak\u0131m\u0131m\u0131z 4. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Okçuluk: <\/strong>Okçuluk kad\u0131n-erkek tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun düzenledi\u011fi Türkiye \u015eampiyonas\u0131’nda Türkiye 4.sü olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Salon Okçuluk: <\/strong>Üniversitemizde ilk defa kurdu\u011fumuz Salon Okçuluk kad\u0131n-erkek tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun düzenledi\u011fi Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda 2. <\/strong>olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Speedminton: <\/strong>Üniversitemizde ilk defa kurdu\u011fumuz Speedminton kad\u0131n-erkek tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun düzenledi\u011fi Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda 5. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Tenis: <\/strong>Üniversitemizde ilk defa kurdu\u011fumuz Tenis kad\u0131n-erkek tak\u0131m\u0131m\u0131z Türkiye Üniversite Sporlar\u0131 Federasyonunun Ünilig kapsam\u0131nda düzenledi\u011fi Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda okulumuzu ba\u015far\u0131yla temsil etmi\u015ftir.Bilkent Üniversitesinin geleneksel olarak düzenledi\u011fi Angora Kupas\u0131nda tenis bayan tak\u0131m\u0131m\u0131z 3. , erkek tenis tak\u0131m\u0131m\u0131z 4. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Voleybol: <\/strong>Tak\u0131m\u0131m\u0131z Zonguldak’ta düzenlenen Üniversiteleraras\u0131 1. lig grup müsabakalar\u0131nda 2. olmu\u015ftur. Bilkent Üniversitesinin geleneksel olarak düzenledi\u011fi Angora Kupas\u0131nda voleybol bayan tak\u0131m\u0131m\u0131z 2. , erkek voleybol tak\u0131m\u0131m\u0131z 4. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Yüzme: <\/strong>Yüzme bran\u015f\u0131nda Kayseri’de düzenlenen Üniversiteleraras\u0131 Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda ö\u011frencimiz Ali U\u011fur Erdo\u011fan 2 gümü\u015f ve 1 bronz madalya alm\u0131\u015f, \u0130rem Tülo\u011flu 4., \u0130nanç Barutçu 4. ve 6. olmu\u015ftur.<\/p>"}},{"title":"2012 \u2013 2013 Sezonu","content":{"type":"ckeditor","content":"

At\u0131c\u0131l\u0131k:<\/strong> At\u0131c\u0131l\u0131k bran\u015f\u0131nda Ankara Polis Akademisinde düzenlenen Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda 1 bayan sporcumuz Sezen Hilal \u015eahin kat\u0131lm\u0131\u015f ve 16. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Basketbol:<\/strong> Basketbol bran\u015f\u0131nda 1. ligde yer alan tak\u0131m\u0131m\u0131z Kayseri Erciyes Üniversitesinde düzenlenen Üniversiteleraras\u0131 1. lig \u015eampiyonas\u0131nda  grup 3.sü olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Bowling: <\/strong>Ankara’da düzenlenen Bowling Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda ö\u011frencimiz Alphan Alkan geçmi\u015f senelerdeki ba\u015far\u0131s\u0131n\u0131 maalesef tekrarlayamam\u0131\u015f, madalya kazanamam\u0131\u015ft\u0131r.<\/p>\n\n

Dans: <\/strong>\u0130stanbul’da düzenlenen Üniversiteleraras\u0131 Dans Yar\u0131\u015fmalar\u0131nda ö\u011frencimiz Tu\u011fberk Co\u015fkun en iyi erkek dans\u0131 seçilmi\u015ftir.<\/p>\n\n

Eskrim: <\/strong>Samsun’da düzenlenen Türkiye Üniversiteleraras\u0131 Eskrim Müsabakalar\u0131nda ö\u011frencimiz Ay\u015fe Begüm Bilgin k\u0131l\u0131çta alt\u0131n madalya<\/strong>, flörede ö\u011frencimiz Solmaz Simge U\u011furlu gümü\u015f madalya kazanm\u0131\u015ft\u0131r.<\/p>\n\n

Futbol: <\/strong>Tak\u0131m\u0131m\u0131z Ankara’da düzenlenen Üniversiteleraras\u0131 2. lig müsabakalar\u0131nda grup 3. sü olmu\u015ftur. Bilkent Üniversitesinin geleneksel olarak düzenledi\u011fi Angora Kupas\u0131nda futbol tak\u0131m\u0131m\u0131z 4. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Hentbol: <\/strong>Hentbol tak\u0131m\u0131m\u0131z Üniversiteleraras\u0131 1. lig  müsabakalar\u0131nda grup 4.sü olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Korumal\u0131 Futbol (Amerikan Futbolu): <\/strong>Amerikan futbol tak\u0131m\u0131m\u0131z 1. ligde oynad\u0131\u011f\u0131 maçlar\u0131 nama\u011flup kazanarak grup 1. si olmu\u015f ve Süper Lig’e terfi etmi\u015ftir. Oynanan Play-off maçlar\u0131 sonucunda da 3. olarak ödül alm\u0131\u015ft\u0131r.<\/p>\n\n

Salon Futbolu: <\/strong>Ankara’da düzenlenen Üniversiteleraras\u0131 2. ligde tak\u0131m\u0131m\u0131z grup 2. si olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Voleybol: <\/strong>Tak\u0131m\u0131m\u0131z Kocaeli’nde düzenlenen Üniversiteleraras\u0131 1. lig müsabakalar\u0131nda grup 2. si olmu\u015ftur. Bilkent Üniversitesinin geleneksel olarak düzenledi\u011fi Angora Kupas\u0131nda voleybol bayan tak\u0131m\u0131m\u0131z 1. , erkek voleybol tak\u0131m\u0131m\u0131z 2. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Yüzme: <\/strong>Yüzme bran\u015f\u0131nda Adana’da düzenlenen Üniversiteleraras\u0131 Türkiye \u015eampiyonas\u0131nda ö\u011frencimiz Cansu Gökçe Özten 2 alt\u0131n madalya, Ali U\u011fur Erdo\u011fan 2 alt\u0131n<\/strong> ve 1 gümü\u015f madalya, \u0130rem Tülo\u011flu 1 gümü\u015f madalya alm\u0131\u015ft\u0131r.<\/p>"}},{"title":"2011 \u2013 2012 Sezonu","content":{"type":"ckeditor","content":"

At\u0131c\u0131l\u0131k: <\/strong>At\u0131c\u0131l\u0131k bran\u015f\u0131nda erkek sporcular\u0131m\u0131z 19. ve 42. olmu\u015ftur. Bayan sporcumuz ise 11. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Basketbol: <\/strong>Basketbol bran\u015f\u0131m\u0131z 1.ligde yer almaktad\u0131r. Bu y\u0131l 5. olarak ligde kalmaya devam etmi\u015flerdir.<\/p>\n\n

Buz hokeyi: <\/strong>Buz hokeyi tak\u0131m\u0131m\u0131z sakatl\u0131klar nedeniyle bu y\u0131lki müsabakalara kat\u0131lamam\u0131\u015ft\u0131r.<\/p>\n\n

Bowling: <\/strong>Türkiye Üniversiteleraras\u0131 Bowling müsabakalar\u0131nda ö\u011frencimiz Alphan Alkan 3. olmu\u015ftur ve bronz madalya kazanm\u0131\u015ft\u0131r.<\/p>\n\n

Eskrim: <\/strong>Eskrimde ö\u011frencimiz Simge U\u011furlu Türkiye Üniversiteleraras\u0131 eskrim müsabakalar\u0131nda 1. olmu\u015ftur ve alt\u0131n madalya kazanm\u0131\u015ft\u0131r.<\/strong><\/p>\n\n

Futbol: <\/strong>Futbol tak\u0131m\u0131m\u0131z üniversiteleraras\u0131 2. lig müsabakalar\u0131nda 8. olmu\u015ftur. Bilkent Üniversitesinin geleneksel olarak düzenledi\u011fi Angora Kupas\u0131nda futbol tak\u0131m\u0131m\u0131z 2. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Hentbol: <\/strong>Hentbol tak\u0131m\u0131m\u0131z üniversiteleraras\u0131 hentbol 2.lig  müsabakalar\u0131nda 2. olarak 1.lige<\/strong> terfi etmi\u015ftir.<\/p>\n\n

Bu y\u0131l ilk kez kat\u0131ld\u0131\u011f\u0131m\u0131z Plaj Hentbol <\/strong>bran\u015f\u0131nda16 tak\u0131m aras\u0131ndan 5. olarak büyük bir ba\u015far\u0131 kazand\u0131k. Hentbol tak\u0131m\u0131m\u0131z\u0131n milli kalecisi Ya\u011f\u0131z Öksüzcük ise turnuvan\u0131n en iyi kalecisi seçildi.<\/strong><\/p>\n\n

Kros: <\/strong>Kros müsabakas\u0131na bu y\u0131l ilk kez kat\u0131ld\u0131k.<\/p>\n\n

Korumal\u0131 Futbol (Amerikan Futbolu): <\/strong>Amerikan futbol tak\u0131m\u0131m\u0131z bu y\u0131lki talihsizlikler nedeni ile bir alt lige dü\u015fmü\u015ftür.<\/p>\n\n

Kürek: <\/strong>Kürek bran\u015f\u0131nda ö\u011frencilerimiz karma ekip müsabakalar\u0131na Ankara üniversitesi ile beraber kat\u0131lm\u0131\u015ft\u0131r ve 4. olmu\u015flard\u0131r.<\/p>\n\n

Okçuluk: <\/strong>4 y\u0131ld\u0131r Okçuluk müsabakalar\u0131na kat\u0131lmaktay\u0131z ve ilk kez bu y\u0131l mix tak\u0131m olu\u015fturduk.<\/p>\n\n

Salon Futbolu: <\/strong>Futsal tak\u0131m\u0131m\u0131z 2.ligde yer almaktad\u0131r.<\/p>\n\n

Voleybol: <\/strong>Kad\u0131n voleybol tak\u0131m\u0131m\u0131z grup 3.sü olarak 1. ligde kalm\u0131\u015ft\u0131r. Voleybol erkek tak\u0131m\u0131m\u0131z üniversiteleraras\u0131 voleybol 2. lig müsabakalar\u0131nda 3. olmu\u015ftur. Bilkent Üniversitesinin geleneksel olarak düzenledi\u011fi Angora Kupas\u0131nda voleybol bayan tak\u0131m\u0131m\u0131z 1. , erkek voleybol tak\u0131m\u0131m\u0131z 2. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Gazi üniversitesinin düzenlemi\u015f oldu\u011fu plaj voleybolu müsabakalar\u0131na kat\u0131ld\u0131k ve sporcular\u0131m\u0131zdan Esra \u015eahiner turnuvan\u0131n Kraliçesi, Ali Toplao\u011flu ise Kral\u0131 seçildi.<\/strong><\/p>\n\n

Yüzme: <\/strong>Yüzme bran\u015f\u0131 bu y\u0131l 12-13 May\u0131s tarihleri aras\u0131nda Eski\u015fehir Anadolu Üniversitesinde düzenlenmi\u015ftir. Yüzme bran\u015f\u0131nda ö\u011frencilerimizden  Cansu Gökçe Özten 1 bronz madalya, Ali U\u011fur Erdo\u011fan ise 2 gümü\u015f, 1 alt\u0131n madalya alm\u0131\u015ft\u0131r.<\/strong><\/p>"}},{"title":"2010 \u2013 2011 Sezonu","content":{"type":"ckeditor","content":"

At\u0131c\u0131l\u0131k: <\/strong>Ankara KHO da düzenlenen müsabakalarda bayanlarda sporcumuz Merve Y\u0131lmazlardan 20., erkekler de ise Efecan Rübendiz 30. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Bowling: <\/strong>Sporcumuz Vural Alphan Alkan Üniversiteleraras\u0131 Türkiye 3.sü oldu<\/p>\n\n

Buz Hokeyi: <\/strong> Erzurum’da düzenlenen müsabakalara 8 üniversite kat\u0131ld\u0131. Tak\u0131m\u0131m\u0131z \u0130stanbul Üniversitesini yenerek Türkiye Üniversiteleraras\u0131 Buz Hokeyi müsabakalar\u0131nda 6. olmu\u015ftur. <\/p>\n\n

Eskrim:  <\/strong>Eski\u015fehir’de düzenlenen yar\u0131\u015fmaya 29 üniversite kat\u0131ld\u0131. Sporcumuz Simge U\u011furlu Türkiye 3.sü oldu. Efecan Rübendiz eleme grubunu ve final grubunun ilk turunu geçti, final grubunun 2. turunda elendi ve 78 sporcu aras\u0131ndan 25. oldu. Merve Y\u0131lmazlardan ise 33. oldu.<\/p>\n\n

Futbol: <\/strong>Ankara’da düzenlenen Üniversiteleraras\u0131 2.lig müsabakalar\u0131na kat\u0131ld\u0131k ve 7. olduk.<\/p>\n\n

Hentbol:<\/strong> Ankara düzenlenen Üniversiteler aras\u0131 2.lig müsabakalar\u0131na kat\u0131ld\u0131k ve 2. olduk.<\/p>\n\n

Korumal\u0131 Futbol (Amerikan Futbolu):<\/strong>Tak\u0131m\u0131m\u0131z 2.ligde kendi grubunu 1. olarak bitirerek 2. lig \u015fampiyonlu\u011fu için yar\u0131 final ve final oynamaya hak kazanm\u0131\u015ft\u0131r.<\/p>\n\n

Salon Futbolu:<\/strong> Antalya da düzenlendi. Grubumuzda 7 tak\u0131m vard\u0131. Ma\u011flubiyet almadan averajla 2. olduk.<\/p>\n\n

Okçuluk:<\/strong> Okçuluk Türkiye \u015eampiyonas\u0131 Antalya’da düzenlenmi\u015ftir. 28 Üniversite kat\u0131lm\u0131\u015ft\u0131r. Ferdi at\u0131\u015flar sonucu sporcular\u0131m\u0131z tak\u0131m yar\u0131\u015flar\u0131na kat\u0131lmaya hak kazanm\u0131\u015flard\u0131r. 28 üniversite aras\u0131ndan ilk 8’e kalmay\u0131 ba\u015fard\u0131k.<\/p>\n\n

Voleybol (Bayan): <\/strong>Aksaray’da düzenlenmi\u015ftir. Voleybol bayan tak\u0131m\u0131m\u0131z Üniversiteleraras\u0131 1.lig müsabakalar\u0131na kat\u0131lm\u0131\u015ft\u0131r. Grubunda Selçuk Üniversitesini yenerek yar\u0131 finale ç\u0131km\u0131\u015ft\u0131r ve Türkiye Üniversiteleraras\u0131 1.lig müsabakalar\u0131nda 4. olmu\u015ftur.<\/p>\n\n

Voleybol (Erkek): <\/strong>Ankara Bilkent Üniversitesinde düzenlenmi\u015ftir. Tak\u0131m\u0131m\u0131z Üniversiteleraras\u0131 2.lig müsabakalar\u0131na kat\u0131lm\u0131\u015f ve 5. olmu\u015ftur.<\/p>"}}],"closeAll":true}]}]}} [content_en] => {"type":"rich_content","content":{"blocks":[{"class_":["col-lg-12","col-md-12","col-sm-12","col-xs-12"],"modules":[{"type":"accordion","module_class":"accordionBlue","content":[{"title":"2017 - 2018 Achievements","content":{"type":"ckeditor","content":"

Our university teams took part in competitions in 17 branches with 29 teams in 2017-2018 season. We participated in the competitions with total 217 athletes including 158 sportsmen and 59 sportswomen.<\/p>\n\n

Marksmanship: Our national marksmen Muhammed Ali Türky\u0131lmaz and Do\u011fa Akkaya, respectively, ranked 11th and 12th in Turkish Marksmanship Championship organized by the Turkish University Sports Federation. Do\u011fa Akkaya become the first woman athlete who competing in marksmanship.<\/p>\n\n

Badminton: The University participated in 8th Asl\u0131 Aç\u0131k Badminton Tournament organized by METU and our men’s doubles team became the champion.<\/p>\n\n

Basketball: <\/p>\n\n

Women’s Basketball; Atilim University hosted Turkish Unilig Women’s Basketball Championship organized by the Turkish University Sports Federation and ranked 3rd.<\/p>\n\n

Our Women’s team which promoted to the 1st League as the champion last year will compete in Turkish Women’s Basketball Championship to be organized by METU.<\/p>\n\n

Men’s Basketball; Undefeated champion of the Turkish Unilig Championship organized in Ankara, our team took part in Unilig Finals and ranked 3rd in the group.<\/p>\n\n

In addition, the team promoted to the 1st League after winning the title in 2nd League Turkish Men’s Basketball Championship.<\/p>\n\n

Basketball 3x3 Our Men’s and Women’s 3x3 Basketball Teams attended Turkish Universities 3x3 Basketball Championship for the first time. Men’s team advanced up to quarter finals among 18 teams by ranking 2nd in the group stages. Additionally, women’s team finished their group 3rd and represented the University successfully.<\/p>\n\n

Billiards: Our Men’s and Women’s Billiards teams joined the Turkish Billiards Championship and Burak Talak made a great success by ranking 9th among 110 male billiards players.<\/p>\n\n

Bowling: <\/p>\n\n

Women’s Bowling; our team made a great impression in Turkish Bowling Championship after ranking 2nd in the tournament.<\/p>\n\n

Men’s Bowling; the team sustaining its success became the 3rd once again in Turkish Bowling Championship organized in Ankara.<\/p>\n\n

Ice Hockey: Our Men’s Ice Hockey Team won the second prize in Unilig Turkish Championship organized by Turkish University Sports Federation in Izmir.<\/p>\n\n

Dancing: Our students will take part in 10th Inter-university Dance Contests to be organized by Turkish University Sports Federation in Istanbul.<\/p>\n\n

Fencing: Ranking 2nd in the Turkish Inter-university Fencing Championship organized by the Turkish University Sports Federation last year, Firuze Ay\u015fen Güne\u015f filled our University with pride by becoming the champion in the competition this year. <\/p>\n\n

Handball: Our team ranked 2nd in the Unilig Handball Championship organized in Adana and qualified for the quarter finals.<\/p>\n\n

In addition, the team secured its 4th place in the 1st League Handball Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Ordu.<\/p>\n\n

American Football: Having not taken part in the Unilig this year, Our American Football Team (Rhinos) continue their training for the next tournament.<\/p>\n\n

Table Tennis: Our table tennis team ranked among the top three in 15th Angora Cup organized by Bilkent University.<\/p>\n\n

Archery: Our Tennis Team represented our University at Turkish Championship organized within the scope of Unilig by Turkish University Sports Federation in Antalya.<\/p>\n\n

Chess: The first ever chess team of the University competed in 7th Ba\u015fkent Y\u0131ld\u0131r\u0131m Chess Championship organized by Ba\u015fkent University<\/p>\n\n

Tennis: <\/p>\n\n

Women’s Tennis; Our Women’s Tennis Team showed a great success in the Turkish 1st League Championship and promoted to the Süperlig (Super League) as the champion. We are proud that Atilim University will compete in the Super League for the first time.<\/p>\n\n

In addition, our team ranked 2nd in 15th Angora Cup organized by Bilkent University.<\/p>\n\n

Men’s Tennis; Our team kept its seat in the Turkish 1st League Championship by ranking 2nd.<\/p>\n\n

In addition, our men’s tennis team ranked 4th in 15th Angora Cup organized by Bilkent University.<\/p>\n\n

Volleyball: <\/p>\n\n

Women’s Volleyball: Our team, ranking 4th in the group, stayed in the 2nd League of Turkish Volleyball Championship.<\/p>\n\n

The team became the 3rd in Turkish Unilig Volleyball Championship organized in Ankara by the Turkish University Sports Federation.<\/p>\n\n

In addition, our team ranked 2nd in 15th Angora Cup organized by Bilkent University.<\/p>\n\n

Men’s Volleyball; Our team, ranking 4th in the group, stayed in the 2nd League of Turkish Volleyball Championship.<\/p>\n\n

The team became the 4th in Turkish Unilig Volleyball Championship organized in Ankara by the Turkish University Sports Federation.<\/p>\n\n

Swimming: Our swimmers competed in the Koç Fest Turkish Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Adana. Our national athlete Ege Ba\u015fer showed a great success by winning 100m and 200m backstroke branches.<\/p>\n\n

In addition, our swimming teams ranked 3rd in 15th Angora Cup organized by Bilkent University.<\/p>"}},{"title":"2015 - 2016 Achievements","content":{"type":"ckeditor","content":"

Our teams took part in competitions in 18 branches with 25 teams in 2015-2016 season. We participated in the competitions with 200 male and 50 female athletes.<\/p>\n\n

Marksmanship: Student Muhammed Ali Turky\u0131lmaz ranked in the top 8 in the Turkey Marksmanship Championship organized by Turkish University Sports Federation in Sakarya. <\/p>\n\n

Basketball: Our Men’s Basketball Team competing in the 1st league of Turkish Basketball Championship ranked 4th in the Group Championship of the 1st League organized by Turkish University Sports Federation in Ankara and relegated.<\/p>\n\n

Our Women’s Basketball Team ranked 4th in the Group Championship in the 2nd League Turkish Championship organized in Zonguldak.<\/p>\n\n

Billiards: The sporters of our first Billiards Team achieved to rank in the top 8 in Turkish Billiard Championship organized by Turkish University Sports Federation in Antalya. Our team ranked 3rd and our student Burak Talak ranked 3rd individually in the special tournament organized by Baskent University.<\/p>\n\n

Cycling: Our Cycling Team took part in Cycling Festivals organized in Bartin and Fethiye in order to represent our University.<\/p>\n\n

Bowling: Our first Women’s Bowling Team came in second and our Men’s Bowling Team third in Turkey in Turkish Bowling Championship organized by Turkish University Sports Federation in Ankara.<\/p>\n\n

Ice Hockey:  Our Men’s Ice Hockey Team ranked 4th in Unilig Turkish Championship organized by Turkish University Sports Federation in Izmir.<\/p>\n\n

Dancing: Our student Tugberk Coskun awarded as “The Best Male Dancer” in the Inter-university Dance Competition organized by Turkish University Sports Federation in Istanbul.<\/p>\n\n

We congratulate Tugberk Coskun who became “The Best Male Dancer” and made us proud for four consecutive years.<\/p>\n\n

Fencing: Our student Ayse Begum Bilgin ranked 3rd in saber branch and Solmaz Simge Ugurlu ranked in the top 8 in Turkish Inter-university Fencing Championship organized by Turkish University Sports Federation in Afyon. Our male fencer Muhammed Ali Turkyilmaz ranked in the top 16 and represented our University successfully.<\/p>\n\n

We congratulate Ayse Begunhan Bilgin who achieved to win a medal for four consecutive years in saber branch.<\/p>\n\n

Football: Our Football Team represented our University successfully in the 2nd League matches organized by Turkish University Sports Federation in Ankara. Our team became 3rd in the Angora Cup organized by Bilkent University. <\/p>\n\n

Futsal: Our Futsal Team represented our University successfully in the 2nd League matches organized by Turkish University Sports Federation in Ankara.<\/p>\n\n

Handball: Having been promoted the 1st League from the 2nd League last year, our Handball Team ranked 4th in the 1st League Turkish Championship and kept its place in the league organized by Turkish University Sports Federation in Eskisehir.<\/p>\n\n

-      Our Handball Team became 2nd in the Angora Cup organized by Bilkent University.<\/p>\n\n

American Football: Our American Football Team participated in the Unilig organized by Turkish University Sports Federation. Our team failed to satisfy our expectations by ranking 4th in the group. <\/p>\n\n

Table Tennis: Our Men’s Table Tennis Team represented our University successfully in both Unilig organized by Turkish University Sports Federation and Turkish Championship.<\/p>\n\n

 -      Our Table Tennis Team became 3rd in the Angora Cup organized by Bilkent University.<\/p>\n\n

Archery: Our Archery Team represented our University at Turkish Championship organized by Turkish University Sports Federation in Antalya.<\/p>\n\n

Speedminton: Our Speedminton Team successfully represented our University at Turkish Championship organized by Turkish University Sports Federation.<\/p>\n\n

Tennis: Our Tennis Team represented our University at Turkish Championship organized within the scope of Unilig by Turkish University Sports Federation in Antalya. Our Men’s Tennis Team qualified as the Group leader and ranked 5th among the top 9 teams in Turkey in the Unilig Finals organized in Samsun.<\/p>\n\n

Our undefeated Tennis Team became champion in 2nd Tennis League Turkish Championship in Antalya and promoted to the 1st League.<\/p>\n\n

 -      Our Men’s Tennis Team became 3rd in the Angora Cup organized by Bilkent University.<\/p>\n\n

Volleyball: Our Women’s Volleyball Team became 3rd in the 1st League in the Turkish Championship organized by Turkish University Sports Federation in Antalya.<\/p>\n\n

Our Men’s Volleyball Team became 4th in the 2nd League Turkish Championship organized in Ankara.<\/p>\n\n

 -     Our Women’s Volleyball Team ranked 3rd and Men’s Volleyball Team ranked 4th in the Angora Cup organized by Bilkent University.<\/p>\n\n

Swimming: Our National Swimmer Ege Baset won 1 Gold, 1 Silver and 1 Bronze medal and Ali Ugur Erdogan won 1 Silver medal in the Inter-university Turkish Championship organized in Antalya.<\/p>\n\n

-      Ege Baser won 4 gold medals, Ali Ugur Erdogan won 1 Gold and 3 Silver medals, Irem Tuloglu won 1 Silver medal and Muhammed Ali Turky\u0131lmaz won 1 bronze medal and our team ranked 3rd in the Angora Cup organized by Bilkent University.<\/p>"}},{"title":"2014 - 2015 Achievements","content":{"type":"ckeditor","content":"

The Atilim university teams took part in competitions in 16branches with a total of 188 male and 62 female athletes.<\/p>\n\n

Marksmanship: Student Muhammed Ali Turky\u0131lmaz ranked 3rd in the Turkey Marksmanship Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Ankara.<\/p>\n\n

Badminton: The Badminton team participated in the Turkish Badminton Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Antalya.<\/p>\n\n

Basketball: Our Men’s Basketball Team ranked 4th in the 1st League Group Championship organized in Nevsehir.<\/p>\n\n

Our Women’s Basketball team, after a long period of absence, represented our University in the 2nd League Turkish Championship organized in Bolu.<\/p>\n\n

Bowling: The Atilim Bowling Team stood in the 3rd place in the Turkish Bowling Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Ankara.<\/p>\n\n

Ice Hockey: Men’s Ice Hockey team represented the University in the Unilig Turkish Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Izmir.<\/p>\n\n

Dancing: We returned with awards from the Inter-university Dance Contests organized by the Turkish University Sports Federation in Istanbul.<\/p>\n\n

Our dancing team received the Best Male Dancer Award (Tugberk Coskun), the Best Female Dancer Award (Anastasia Khomullo), and stood 3rd as team.<\/p>\n\n

This was the third “Best Male Dancer Award” for Tugberk Coskun in three consecutive years.<\/p>\n\n

Fencing: Student Ayse Begum Bilgin became 1st in Turkey and received a gold medal in the saber branch.<\/p>\n\n

This was third gold medal in the saber branch for Ayse Begum Bilgin in three consecutive years.<\/p>\n\n

Football: The team represented our University in the Angora Cup organized by Bilkent University.<\/p>\n\n

Futsal: Our Futsal Team became 4th in the 2nd League group matches organized by the Turkish University Sports Federation in Manisa.<\/p>\n\n

Handball: Our undefeated Handball Team won the title in the 2nd League Turkish Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Antalya, and moved back to the 1st league once again.<\/p>\n\n

American Football: The American Football Team participated in the Unilig organized by the Turkish University Sports Federation and stood in 4th place. <\/p>\n\n

Table Tennis: The Atilim Men’s Team participated in both the Unilig organized by the Turkish University Sports Federation and the Turkish Championship. The team became 4th in the Angora Cup organized by Bilkent University.<\/p>\n\n

Indoor Archery: The team participated in the Turkish Championship organized by the University Sports Federation in Eskisehir.<\/p>\n\n

Tennis: The Team represented our University at the Turkish Championship organized by the University Sports Federation in Antalya. The Men’s Team qualified as the Group leader and ranked 5th among the top 9 teams in Turkey in the Unilig Finals organized in Samsun.<\/p>\n\n

Our undefeated Tennis Team became champion in the 2nd Tennis League Turkish Championship in Antalya and advanced to the 1st League.<\/p>\n\n

 -      The Men’s Tennis Team became 3rd in the Angora Cup organized by Bilkent University.<\/p>\n\n

Volleyball: The Atilim Women’s Volleyball Team became 3rd in the 1st League in the Turkish Championship organized by the Turkish University Sports Federation in Balikesir. Our Men’s Volleyball Team ranked 4th in the 2nd League Turkish Championship organized in Ankara.<\/p>\n\n

 -     The Women’s Volleyball Team was crowned champion and our Men’s Volleyball Team ranked 4th in the Angora Cup organized by Bilkent University.<\/p>\n\n

Swimming: Student Ali Ugur Erdogan ranked 5th and 7th, Iren Tuloglu 5th and 7th and Inan Barutcu 5th and 6th in the Inter-university Turkish Championship organized in Isparta.<\/p>"}}],"closeAll":true}]}]}} [content_ru] => [content_ar] => [gallery] => {"initialPreview":[],"initialPreviewConfig":[]} [site_id] => 124 [start] => [end] => [created_at] => 2017-12-28 12:07:28 [updated_at] => 2019-07-23 12:47:05 [parent_id] => [lft] => 63 [rgt] => 64 [depth] => 0 [employee_id] => [external_link] => [external_link_tr] => [external_link_en] => [external_link_ru] => [external_link_ar] => [status] => 1 [blank] => 0 [hide_side_menu] => 0 [program_id] => [department_id] => [lesson_page] => [hide_on_side_menu] => 0 [content_page_id] => [media_dir] => basarilarimiz-1517410935 [meta_desc_tr] => [meta_desc_en] => [meta_desc_ru] => [meta_desc_ar] => ) [casts:protected] => Array ( ) [dates:protected] => Array ( ) [dateFormat:protected] => [appends:protected] => Array ( ) [events:protected] => Array ( ) [observables:protected] => Array ( ) [relations:protected] => Array ( [site] => App\Site Object ( [connection:protected] => mysql [parentColumn:protected] => parent_id [leftColumn:protected] => lft [rightColumn:protected] => rgt [depthColumn:protected] => depth [orderColumn:protected] => [guarded:protected] => Array ( [0] => id [1] => parent_id [2] => lft [3] => rgt [4] => depth ) [scoped:protected] => Array ( ) [table:protected] => [primaryKey:protected] => id [keyType:protected] => int [incrementing] => 1 [with:protected] => Array ( ) [withCount:protected] => Array ( ) [perPage:protected] => 15 [exists] => 1 [wasRecentlyCreated] => [attributes:protected] => Array ( [id] => 124 [url] => spor [name_en] => Directorate of Sports [type_id] => 4 [parent_id] => 157 [lft] => 280 [rgt] => 281 [depth] => 3 ) [original:protected] => Array ( [id] => 124 [url] => spor [name_en] => Directorate of Sports [type_id] => 4 [parent_id] => 157 [lft] => 280 [rgt] => 281 [depth] => 3 ) [casts:protected] => Array ( ) [dates:protected] => Array ( ) [dateFormat:protected] => [appends:protected] => Array ( ) [events:protected] => Array ( ) [observables:protected] => Array ( ) [relations:protected] => Array ( ) [touches:protected] => Array ( ) [timestamps] => 1 [hidden:protected] => Array ( ) [visible:protected] => Array ( ) [fillable:protected] => Array ( ) ) [employee] => [program] => [department] => ) [touches:protected] => Array ( ) [timestamps] => 1 [hidden:protected] => Array ( ) [visible:protected] => Array ( ) [fillable:protected] => Array ( ) ) 1