ECTS - - Otomotiv Mühendisliği

Otomotiv Mühendisliği, otomotiv teknolojisi ve fen bilimleri ile ilgili kuramsal ve uygulamalı bilgileri, mühendislik problemlerini modelleme ve çözme için uygulayabilen bireyler yetiştiren bilim dalıdır. Devamlı gelişen ve yeni teknolojilerin uygulandığı ve bu gelişmeleri sürekli izleyerek kendini yenilemektedir.

Otomotiv Mühendisliği bölümünde tamamı ingilizce lisans egitimi verilmektedir. Başlıca çalışma alanları İçten Yanmalı Motorlar, Elektrikli ve Hibrit Araç Teknolojileri, Isı ve Enerji Sistemleri ve Aerodinamik Sistemlerdir. Bölümde, Motor Laboratuvarları, Yakıt Yanma Deney Setleri, Bomba Kalorimetre, Rüzgar Tüneli ve Fren-Balata Deney Düzeneği  bulunmaktadır. Tubitak ve Endüstri destegi ile birlikte çok sayıda araştırma ve uygulama projesi yürütülmektedir. 

Genç, dinamik, yurtdışı deneyimlere sahip yüksek nitelikli öğretim kadrosu ile müfredatını ve içeriklerini sürekli güncel tutmakta ve geleceğin mühendislerinin sahip olması gereken bilgi ve yeteneklerle öğrencilerini eğitmektedir.