ECTS - - Endüstri Mühendisliği (İngilizce)

Endüstri Mühendisliği Bölümü Lisans ve Yüksek Lisans dereceleri vermektedir.

Mezunlarımız;                                                                                                                                                                                     

  1. Üretim ve servis sektörlerinin gereksinimlerine cevap verebilecek nitelikte sistem tasarımı ve optimizasyon yaklaşım ve yöntemlerini uygulayabileceği, iş alanlarında istihdam edilir.
  2. Endüstri Mühendisliği ve uygulama alanları ile ilgili tüm boyutlarda günceli takip eder, gerekli farkındalığı sağlar, sürekli olarak bilgi birikimini arttırır. 
  3. Endüstri Mühendisliği’nin uygulama alanları hakkında sektörü bilgilendirip, önemini vurgulayarak bilinirliğini arttırabilir.

Özenle hazırlanmış lisans ders program sayesinde her Endüstri Mühendisinin kazanması gereken bilgi ve beceriler yanında E-Ticaret ve ERP, Güvenilirlik, Çizelgeleme, İş Süreçlerinin Yeniden Yapılandırılması, Enerji Sektöründe Endüstri Mühendisliği Uygulamaları gibi seçkin ve sektöre hazırlayan çok sayıda farklı seçmeli dersin bulunması öğrencilerin istedikleri alanlarda kariyer yapmalarına olanak sağlamaktadır.

İş hayatının gerçeğe en yakın simülasyonunu öğrencilerimize yaşatabilmek adına iki dönem boyunca süren, gerçek bir firmada gerçek bir problemi öğrendikleri tüm bilgileri kullanarak çözdükleri bitirme projeleri sayesinde hem sektör tecrübesi hem de geniş bir iletişim ağı kazanmaktadırlar.